Správci osudu (2011)

Nevím, jak to popsat. Nápad je skvělý ale podle mě špatně zpracovaný. Co se stane s hlavními postavami po tom, co dovrší toho, že jsou konečně spolu ? Je to jenom nahrávka samotnému konceptu filmu, nebo jak ? Jako ústřední dvojice jsou skvělí, myslím si, že si docela padli do oka ale vůbec jim nikdo nedal možnost, to rozehrát. Pořád se o něčem mele a film se pořádně rozjede až v posledních minutách filmu. Dávám čtyři, protože si myslím, že by úplně v zapomnění upadnout neměl, ale kdosi by potřeboval dostat pořádný políček aby se napříště vzpamatoval.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Čekala jsem odpad a byla jsem mile překvapena,škoda těch nerozvitých dialogů a scénáře obecně. Zajímavý příběh

Nouzový východ (2008)

Tfuj...už jsem někde psala, že některé filmy mám v počítači i půl roku, než se na ně odhodlám kouknout. Revolutionary Road je jeden z nich. Taková emoční sprcha jakou pro mě byl tenhle film u mě už dlouho neproběhla. Jednoznačně nejlepší herecké výkony snad obou hlavních rolí, pro mě silný příběh o tom, co chce člověk v životě dělat a kde jdou hranice poznání o tom, jestli lžeme a namlouváme si, že jsme šťastní. PS. Hudba byla sice jednoduchá ale perfektní !

Bitevní loď (2012)

Budu se na tohle muset podívat znovu,protože v té změti bez titulků jsem se nedokázala soustředit na obsah :D Co jsem ale postřehla byly hodně dobré hlášky a takovou nějakou až směšnou absurditu. Zatím pecka.;

Nedotknutelní (2011)

Někdo to tady označuje za sociálně nemožné, já tomu říkám vyjímka, která potvrzuje pravidlo a je více či méně realistická.Proč ne, tenhle film ve Vás určitě zanechá nějaké emoce, pokud dokážete alespoň na chvíli potlačit svůj cynismus a uznat, že tenhle film je skvěle natočený,hudba je úchvatná (Ludovico si napravil reputaci za tu debilní reklamu, kde hraje moje tolik oblíbená Divenire) a příběh je lidský. To myslím z tohoto filmu dělá tak oblíbenou věc.

Mnichov (2005)

Některé názory tady jsou opravdu zajímavé, možná trochu přemrštěné. Nemyslím si, že by tuhle událost někdo zmapoval lépe než právě Spielberg.

Vzhůru do oblak (2009)

Pohlazení pro duši :) Netradiční věc se smutno-veselým nádechem,příjemná oddechovka.

Muži v naději (2011)

Ptám se proč,proooč ? Ano,Vedělek je staré šovinistické prase a řekněte sami,nejste to snad Vy, kteří kritizují zavedený systém romantických holywoodských komedii ? Ano,jste to vy. Tak si sáhněte do svědomí a uznejte, že je tohle sranda a že je to prostě film, né realita. Konečně vidím Macháčka hrát a Polívka tam má konečně krásnou roli. Ženské hrdinky skvěle sekundují a zejména i moje oblíbenkyně Evi(ca). A i když jsem tomu od začátku nevěřila, konec prostě neměl chybu.

Edith Piaf (2007)

Mám v hlavě ještě miliony otázek. Jedno vím ale celkem jistě, tohle je brilantní snímek o člověku, který možná až tak brilantní nebyl.Mě tohle ale dokázalo naprosto neúprosně vcucnout. Myslím, že Ti co nejsou alespoň nějakou části duše frankofilové nebo milovnicí Paříže u jednu hvězdičku uberou. Ale i tak. Jediný wtf moment přišel až snad na konci, kdy režisér přibližně ve dvaceti sekundách shrnul (pozor spoiler) že Edith vlastně byla také matkou a že i v těch dvaceti sekundách dokázal to dítě nechat umřít. Filmu to sice dává ten ráz, co byl plánovaný ale myslím si, že tohle je věc, která mohla děj víc ovlivnit.