Mizerové navždy (2020)

Nejsem schopen to dokoukat. Pěkné obrázky, rádoby cool hudba, akce, figury - ale nic mě nezaujalo. Po půlce filmu jsem to vzdal. Příšerně mě to nudilo a postavy se chovaly strašně debilně. Mám hrůzu z toho co tyhle dva ( Adil El Arbi, Bilall Fallah) udělaj z Policajta z Beverly Hills. Kam se tenhle film hrabe na Miami Vice, tam to co nám chce servírovat bylo už v 80-tých letech a mnohem lepší.

Zase Vánoce (2020)

Tak teda dost překvapení. Brazilskej vánoční film a já? Koho by to napadlo. Že by jen čistá komedie? Tak možná i když ve druhé půlce se to mění. Hlavní hrdina je teda pořádná tlama a jen díky tomu že mi nebyl sympatický, bych se na film možná nedíval. No a prohloupil bych. Takže kdo chce vidět tak trochu jinou komedii o Vánocích tak tomu doporučuju tenhle film. Herce jsem vůbec neznal (kurnik z brazilských herců znám snad jen Mouru a z hereček tak Baccarinovou, Bolkanovou a Bragovou), takže se není co divit. Ale byli všichni příjemní a hráli dobře, režisér to taky zvládnul.

Vánoční přestřelka (2020)

Dobrý hlášky, dobrá hudba, ujetý figury, blbej českej název. Celkově tak za tři - čtyři hvězdy. Dám čtyři, za odpad tenhle film doopravdy není.

Dospěláci v místnosti (2019)

Celkem jasně nám to ukazuje co by chtěl Costa-Gavras. Jeho názory a názory Varoufakise myslím zobrazuje tenhle film věrně a co taky čekat, že? Za takový film by se nestyděl ani Mosfilm v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Slušná levičácká agitka.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Nejprve jsem výše hodnotil americký remake. Po dalším shlédnutí musím uznat, že se mi ty filmy zkrátka líbí stejně. Herecky je to bomba, Skarsgard je hodně uvěřitelný a Bruno Ganz je taky hodně dobrý. Takže kdo chce krvavou vybíjenou, vzhůru k tomuto filmu, zábava zaručena.

Mosul (2019)

Věřím tomu, že tenhle film je hodně podobnej skutečnosti (ta je patrně horší). Humus, zmatek, špína, střelba na všechno, žádný slitování. Samozřejmě něco je v tomhle filmu navíc, ale nevadí to. Za tu syrovost - velmi silný 4 hvězdy. Dám to ještě jednou a možná hodnocení zvednu. Válka je svinstvo a tahle - obzvlášť velký svinstvo.

Dvě hodiny od Paříže (2018)

Takže o čem to bylo nevím. Hlavní hrdinka před 15 lety ojela všechno co mohla, otěhotněla a jak se dalo předpokládat neví s kým. Posléze se vrací s patnáctiletou dcerou a zopákne si to pod záminkou zjišťování otcovství. Předpokládám, že za patnáct let si to zopákne znovu s dalším děckem. Hvězdu za soundtrack a za pěkný MILFky. Rozhodně to nechci vidět znovu.

Holky na lovu (odměn) (2020) (seriál)

Podle mě tam cpali moc věcí, které jedou na současné vlně politické korektnosti. Na druhou stranu to vyvažovala chemie mezi Phillipsovou a Felliniovou. Bavil mě taky Hardison, Halesová a vnitřní dialogy mezi sestrami. Celkově nadprůměrná podívaná. 80 %.

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu (2017) (seriál)

Dlouho mě distributor tak nenasral jako Netflix tady. Nechat seriál takhle rozjetej a dát od něj pracky pryč je prasárna. Jinak GLOW můžu jen doporučit. Pro mě relativně neznámá banda hereček a herců zvládla perfektně své party a byli všichni uvěřitelný. Doopravdy mě štve, že přijdu o další epizody, ale i tak to stálo za to.

Small Town Crime (2017)

Mohlo by to být možná o něco kratší, ale mě délka nevadila. Hawkes je tady dost dobrej, Forster a Collins Jr. taky. Záporákům dominuje Ratchford (kterýho jsem nejdřív vůbec nepoznal). A oba Nelmsové? Nic jsem od nich nečekal, vlastně je ani neznal a příjemně mě překvapili. Pro mě dobrá detektivka.