Štvanice (1995)

Scénárista Pretty Woman a Přepadení v Pacifiku režíruje film. A docela mu to jde. Lambert hraje trochu nevýrazně. Joan Chen se ve filmu moc nezdrží (škoda). Lone a Harada dobrý. Je to sice film z roku 1995, ale podle mě by spíš patřil do osmdesátých let. Dívat se na něj dá a určitě nikomu neublíží.

Souboj Titánů (1981)

To je zkrátka klasika. Tady je vidět, že dobrý dobrodružný film nepotřebuje žádné počítačové triky. Dobrý scénář, režie a perfektní casting povyšuje tenhle film do extratřídy dobrodružných filmů. Harry Hamlin nikdy roli Persea nepřekonal a totéž se dá říct i o Judi Bowkerové a její Andromedě. Ale v tomhle filmu byli úžasní.

Lexx - Série 1 (1997) (série)

Pro mě podobný kult jako Červený trpaslík, akorát je to úplně jiný. Postavy jsou divný, jejich chování je někdy zvrácený, prostředí je ještě divnější než postavy. Jako celek to ale funguje a při sledování tohoto seriálu jsem se bavil. Čtyři devadesátiminutový lahůdky.

V nepřátelských vodách (1997) (TV film)

Celkem pěkné ponorkové drama. Nevím jak by to fungovalo ve skutečnosti, ale jako televizní film to bylo dost dobrý. Dost tomu pomáhá také přítomnost Hauera a Sheena. Rutger byl na devadesátý léta v dobrý fyzický formě (herecky mě nikdy příliš nezklamal). Všechno bylo zkrátka na dobré úrovni. rusové nejsou líčeni jako ožralý a nebezpeční magoři. Musím říct, že lituji, že už jsem tenhle film dlouho neviděl.

Otčina (1994) (TV film)

Na televizní film velmi slušná práce. Detektivka ze světa, kde Hitler dostal možnost budovat svojí tisíciletou říši. Totalitní moc se snaží určité věci utajit za každou cenu. Slušné jako detektivka s příznaky konspiračního filmu. Menaul je zkrátka televizní režisér a přesně ví co televizní film potřebuje. Atmosféra uvěřitelná. Herecké výkony velmi dobré. Já byl spokojen. Pro nás je dalším plusem, že značná část filmu byla točena v České republice. Knižní předloha Roberta Harrise je taky velmi dobrá.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

24 %? No a co. Mně se to líbilo. Obsazení luxusní. Scénář asi taky. Největší chyba je patrně v režisérovi. Je dobře, že se později věnoval spíše produkci. Tenhle film se mi zkrátka líbil a splnil celkem očekávání, které od komedie mám. Horor bych tomu přeci jenom neříkal.

Showgirls (1995)

Elizabeth Berkeley a Gina Gershon jsou pěkné. Dál už mě potěšila jen účast Kyle MacLachlana. Jinak je tenhle film zklamání a ani Paul Verhoeven tomu moc nepomohl. Po Základním instinktu je tenhle film už druhé zklamání v tvorbě tohoto režiséra. A to mám jeho tvorbu doopravdy rád.

Základní instinkt (1992)

Nevím proč, ale nemůžu tomuto filmu přijít na chuť. Sharon Stoneová je pěkná a dokonce i hraje. Michael Douglas je dobrý skoro v každém filmu. Hudba Jerryho Goldsmitha pasuje, kamera Jana de Bonta taky. Režíruje můj oblíbenec Verhoeven, ale stejně mě tenhle film nechytl.

Total Recall (1990)

Philip K. Dick je klasik sci-fi a měl svoje vize. Paul Verhoeven v tomhle filmu znovu předvedl svojí třídu. Filmu jasně vévodí na jedné straně Arnold a na druhé straně Michael Ironside. Hudba Jerryho Goldsmitha dobrá. speciální efekty na tehdejší dobu přelomové.

RoboCop (1987)

Tenhle film je podle mě jednou z ikon akčních filmů. Verhoeven ve vrcholné formě. Bitky, střelba, blázniví padouši a ikonický hlavní hrdina. Peter Weller už asi nikdy lepší roli nedostal. Nancy Allen taky dobrá. Zrod legendy.