Chlapci a chlapi (1988) (seriál) odpad!

Neuvěřitelná blbost. Leni Riefenstahlová zde měla zdárné následníky.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál)

Nevím proč, ale tenhle seriál mi zase až tak nevadí. Asi nostalgie. Proti hereckým výkonům nic nemám (na rozdíl od některých zdejších kolegů). Zkrátka součást mládí. Jak už jsem napsal seriál nevadí, ale dobře že ta doba už je v hajzlu. 70 %.

„Rakev ve snu viděti...“ (1968)

Pěkné, velmi pěkné. Kdykoli mám příležitost nenechám si toto dílko ujít. Je pravda, že už je poněkud méně krimi a o hodně více komedie než "Nahá pastýřka", ale to filmu u mě neuškodilo. Bohumil Šmída je velmi dobrý a zbytek obsazení se nedá zahanbit. Při každé repríze spokojen. 80 %.

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (2010) (seriál)

Moc mě tento seriál nebaví. Možná je chyba v mojí osobě, ale postavy mě přinejlepším nezajímají. V horším případě jsou nesympatické (Detektiv Rizzoliová i s její představitelkou Angie Harmonovou). Viděl jsem dva díly, a k dalším se nutit nebudu. Maximálně 40 %.

Velká sázka o malé pivo (1981) (TV film)

Klenot počátku 80. let. Bartošová, Šplechtová, Císler, Kaiser, Lábus, Somr, Holý, Hrubý a další - paráda. Na tehdejší dobu zábava a osvěžení. Od skutečného "prodeje" Karlštejna uběhlo v roce 1946 sice již patnáct let, ale to na kvalitě tomuto dílku neubírá. 70 %.

Hlava v oblacích (2004)

No tohle nemůžu doporučit. Nudil jsem se. A vlastně mi tenhle film ani nestojí za to, abych se smolil s komentářem. 20 %.

Fridrich Barbarossa (2009)

Fridrich I. Štaufský bojoval v Itálii, Lombardská liga proti němu. U Legnana Fridrich prohrál. Tolik historie. Hvězda za Rutgera, další za F. Murraye Abrahama. Oba jmenovaní předvedli svůj standardní (tedy dobrý) výkon, ostatní byli hrozní. Stálo to za houby. S bídou 40 %.

Chvění 3 (2001)

No a jsme zpět v Nevadě v městečku Perfection. Bacon i Ward už jsou jen vzpomínkou. Bohužel Burt Gummer (znovu zahraný Michaelem Grossem) celej film neutáhne. Snaží se, ale bohužel. U dvojky jsem trochu přidal, tady v hvězdách trochu uberu. No ale klid, film Vám rozhodně neublíží - vidět se to dá. 50 %.

Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

Ale jo, stejně jako u prvního dílu zase 4 hvězdy. Ward je znovu na lovu Graboidů, místo Bacona povýšil na hlavního hrdinu Michael Gross. Jinak osvědčenej recept oživují nové potvory a místo Nevady se dějiště přesunulo do Mexika. Film je skoro stejná pohoda jako první díl. 70 %.

Chvění (1990)

Rychlovka, ale velmi dobrá. Hlavní hrdinové představovaní Baconem a Wardem jsou sympatičtí. Vedlejší figurky v čele s Michaelem Grossem nevadí. Triky slušný (vzhledem k rozpočtu). Délka slušná, hlášky taky. Dobrej filmeček - 80 %.