Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

• USA Rizzoli & Isles (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2010–2016), 75 h 27 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Janet Tamaro

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle (více)

Série(7) / Epizody(105)

Kriminálka na motívy románov Tess Gerritsenovej sa venuje osudom najlepších priateliek, policajtky Jane Rizzoliovej a patologičky Maury Islesovej. Vyrástli na opačných koncoch spoločenského rebríčka. Drsná Jane sa narodila v Bostone, pochádza z hlučnej taliansko-americkej rodiny. Metodická a priamočiara Maura sa väčšinou cíti lepšie medzi mŕtvymi ako medzi živými. Sú iné, ale skvele sa dopĺňajú. Keď dajú hlavy dohromady, dokážu chytiť aj tých najhorších zločincov v Bostone. Sekunduje im skúsený detektív Vincent Korsak a sympatický zelenáč Barry Frost. (TV Markíza)

Sarcasmgirl

Na tenhle seriál jsem narazila náhodou a nemohla jsem se od něj odthnout. Ta jiskra mezi Rizzoli a Islesovou je dokonalá. A nemůžu se nabažit spousty sarkastických poznámek, které Jane Rizzoliová pronáší. Narozdíl od jiných kriminálních seriálů je tenhle spíš oddechový, kdy vidíme hlaním hrdinům do soukromého života a o to je lepší. Poznat Mrs. Grisom, byla by v CSI možná větší sranda. Tess Gerritsenovou, která je předlohou pro seriál, jsem četla až po shlédnutí dvou řad a musím říct, že se čte dobře, ale jsem ráda za všechny změny, které byly na seriálu provedeny, jinak by z toho byla zas průměrná kriminálka s nepříliš přitažlivými herci, bez humoru a jisrky. P.S.: Hlavně bez dabingu! ()

Salgafo

Jedním slovem Wow. Na tento seriál jsem se začal díval proto ,že v něm hraje z mé oblíbené kriminálky NCIS S.Alexander. První díl mě doslova zaujal.Druhý mě nadchl a třetí díl mě úplně pohltil. Rizzoli & Isles jsou aktuálně na špici mého žebřičku krimi seriálu spolu s Castlem a NCIS Seriál se odehrává v mém oblíbeném americkém městě Boston.Je u toho výborná znělka.Seriál je prošpikován skvělými hláškami.Díl od dílu je zajímavější.u žadného jsem se zatím nenudil. netrpělivě očekávám třetí řadu ()

jasiska

Vemi príjemná záležitosť, najmä vďaka sympatickým hlavným hrdinkám a ich bohovsky vtipným dialógom, ale aj vďaka vedľajším postavám a atraktívnemu bostonskému koloritu. Problém nastáva v tej kriminalistickej oblasti - patologička je nejak strašne veľa zapojená do vyšetrovania (očividne len zo scenáristických dôvodov) a niektoré prípady sú smiešne povrchné. A tie doznania zločincov! Čo je už každý vrah idiot? Také trápne dôkazy a všetci sa priznávajú... ()

Naki

Rizzoli & Isles? Shrnula bych to takhle: smíchejte Sheldona (TBBT) s Leelou (Fututrama), okořeňte Myšlenkami zločince a přidejte na kostičky nakrájenou napodobeninu JJ Abramse a máte seriál, který vás zaručeně nudit nebude. Spousta zajímavých případů Bostonské policie se spoustou vtipných situací a hlášek + velmi zajímavé jiskření mezi R&I... no uvidíme, časem. ()

Jara.Cimrman.jr

"Budu hádat - udusil se hořícím polštářem, zatímco popíjel vosk." Vraždy se nejlépe vyšetřují ve třech a mě připadá velmi vhodné, když to trio tvoří dvě holky a jeden sarkasmus. Úplně vážně to samozřejmě brát nedokážu, ale když je večer dlouhý, všichni mí oblíbení detektivové už odešli na pivo a ovladač je vzdálený nekonečný metr ode mne, tak se k němu nenatahuju a v poklidu hodím starosti za hlavu i na pitevně. ()

Galerie (1 639)

• V čase 33:57 doktorka Isles (Sasha Alexander) říká, že našla vysokou koncentraci pylu sleziníku horského a pro upřesnění řekne, že se jedná o kapradinu. Je to nejspíš chybou v překladu, protože kapradiny nekvetou, tudíž nemohou produkovat pyl. (Proste..Jana)
  • Seriál je inspirován romány čínsko-americké spisovatelky a někdejší lékařky Tess Gerritsenové. Její série obsahuje deset románů. (Olík)
  • Angie Harmon má s Markem Harmonem mají společné jen jméno, příbuzenský vztah mezi dvojicí protagonistů není. (noelcoward73)