Transformers: Pomsta poražených (2009)

Uf... Tak jsem se taky vrátil poměrně zklamán, bohužel očekávání byly až moc vysoký.. Ze začátku to parádně táhlo, celej sál se tlemil a atmosféra to držela, ale ke konci, kdy se začalo hrát na vážnou notu to těžce přestávalo bavit.. Bay prostě přesytil hned v úvodu a pak nemělo nic překvapit.. o těch úchylárnách škoda mluvit ne že bych to úplně zatracoval, ale nevzalo mě to tolik, jak jsem chtěl.. Opravdu mě mrzelo pár pubertálních vtípků, který si mohl Bay odpustit a vůbec by se tomu nic nestalo.. 5/10, protože i tak je to trikově a zvukově absolutně na výši a občas jsem jen slintal, ale už to zase delší dobu nepotřebuju vidět. Škoda, že jediná přítomnost Spielberga je tentokrát v probliknutí na Times Square...

Fanoušci (2009)

Nakonec ne tak super, jak jsem si to vysnil. Přesto je to svižně ubíhající komedie a na jedno zhlídnutí rozhodně neurazí. (Pár hlášek ale opravdu stojí za to;))

Terminator Salvation (2009)

Tak se mi to přes noc pěkně uleželo a uznávám, že mě to nakonec bavilo o chlup víc, než jsem si připouštěl po včerejší projekci, ze které jsem odcházel poměrně znuděn (velkou roli měla moje ospalost a také to, že trailery a všechny možné klipy už stihly prozradit absolutně všechno kromě asi dvou věcí, které mě pak zákonitě bavily nejvíce {a to se nejednalo o akční scény})... Akce je na jedničku, kamera se většinou povedla úplně parádně, hlavně jedna scéna s jakoby nepřerušovaným záběrem je přímo boží, ale příběh a postavy... Au.. i moje blockbusterová hlava dostala celkem po papuli a na filmu je vidět, že se muselo každou chvíli něco přepsat a někde něco vystřihnout, konec pak působí až dementně sladce (proklínám toho, kdo provalil původní konec a ten tak musel být přepsán!!!) Také mě překvapilo, jak moc McG kopíruje Camerona v nějakých scénách a to upozorňuju, že jsem první dva terminátory dobré tři roky neviděl, ale i tak se toho dá všimnout, dokonce to přímo bije do očí. Ale přes to všechno se vlastně těším, jak si to pustím za půl roku na DVD (doufám v DC) a užiju si to. 6-7/10. PS: Sam Worthington je borec, Bale je tu zase Bale, ale rozhodně nehraje špatně, jak tu někteří píší, jen jeho postava není tak zajímavá jako Samova..

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Depkoidní výprava pro rodiče, která ale může zaujmout i nás mladší. Škoda jen, že se v těch ponurých stavech tlačí až moc na pilu.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

X-meny mám z komiksových adaptací hned po Dark Knightovi nejradši a dvojka s ním může směle stanout bok po boku. Na Wolverina jsem se těšil hned z několika důvodů: Jackman, jeden z nejlepších herců dnešního Hollywoodu, příběh, který odhalí začátky a dále samozřejmě akční nářez. Bohužel musím říct, že na 100 procent jsem se dočkal jen prvního. Příběh je strašně jednoduchý a předvídatelný a akce neni taková výrazná, aby vám z toho utkvěla alespoň jedna z lepších scén - spíše se vám budou slévat dohromady. Přesto ve výsledku nemůžu jít pod 6/10, protože to přecejen ten feeling má, pár starých známých navrch a samozřejmě hlavního drsného protagonistu. Doufám v lepší zítřky v podobě druhého dílu, holt mě předešlé díly moc navnadily:)

Repo: Genetická opera! (2008)

Tak úchylná a stylová záležitost, že si vás to musí buď získat a nebo to ani nedokoukáte.. 7/10 Já jsem první případ. Musím ještě pochválit spoustu hodně povedených a chytlavých hudebních čísel. Konečně muzikál, který se od ostatních liší a nechce se zavděčit každému.

Vikingové II (2008)

Nadupané Bčko, které míchá žánry tak, jako jsem to ještě neviděl a navíc velice chutně! 6-7/10 P.S. Boha, doufám, že nikdo nevěří, že to je skutečně pokračování Vikingů.. Čeští distributoři opravdu zaperlili..

Město Ember (2008)

Výborný dětský film, který překvapí svojí atmosférou a sympatickými dětskými herci. Nápad filmu je originální, ale je škoda, že nebylo dost peněz na jeho dotáhnutí do konce, což je občas vidět. Hlavně na konci filmu.. 6,5/10 a jasná volba na co jít s dětmi do kina:) Už aby tu byl další díl;)

Austrálie (2008)

Škoda toho neuvěřitelně uměle vypadajícího vizuálu, kdy se celkem dobré triky střídají s nechutně okatými a zbytečnými. Dále mě mrzí skoro absence živých!!! zvířat, protože většina je prostě sprostě CG, což jsem od tohoto filmu opravdu nečekal.. Bojím se, že se to stane novým trendem.. Pro mě je to spíše 3 a půl * za pěkný romantický příběh a výborné herce v hlavních rolích, klučík mohl být trochu míň otravný;)...Škoda, že prostředí neokoukané Austrálie nebylo využito lépe a spíš jen sloužilo jako zdroj na modré pozadí.. Občas se mi zdálo, že tam trikaři mohli hodit panoramata jakýchkoliv kontinentů a vyšlo by to nastejno.. Příběh úžasný, ale to co je vidět okolo ho strašně ruší... Příště, prosím, víc živého! 7/10 a každopádně jeden z těch "tříhvězdičkovejch", na který kouknu rád znovu...