• Fantasy

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Film je koukám velmi rozporuplný, záleží zkrátka na tom, jak si ho kdo vyloží. Mě osobně tato komedie velmi pobavila, zlepšila mi náladu a ještě dlouho jsem vzpomínal na ty ,,sexy" zákaznice :-) A ono vyznání lásky s umrtveným ksichtem je prostě třešnička na dortu. Viděl jsem sice mnohem lepší komedie, ale tohle patří do nadprůměru.

Dobrý synek (1993)

Maculay Culkin v poněkud netradiční roli.....navíc v poněkud netradičním psychologickém thrilleru. Dává nám zamýšlející teorii, že se člověk zlým nestává, ale že se zlý narodí. Co je na tom pravdy nevím, každopádně tento film stojí za shlédnutí.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Hra Dobytí severního pólu je podle mě nejpovedenější ze všech Cimrmanových her. Je sice trochu nefér dávat pětihvězdičkové hodnocení a tak srovnávat s perlami světové kinematografie, ale důležitý je pro mě obsah, takže zas není co řešit.

Doom (2005)

Prosím vás...už nepřevádějte hry na filmová plátna! Hra je hra, má své kouzlo a nikdy to víc než hra nebude. Diváci (hráči) nadávají na řadu nesrovnalostí s originálem a pro ty, co hry nehrají, to musí být paskvil nejtěžšího kalibru. Prostě další nepovedený projekt s cílem zaměřit se na určitou skupinu. Už to nedělejte, protože to pokaždé musí dopadnout stejně.

Dračí doupě (2000)

Typický příklad americké slátaniny. Dva zlodějíčci (z nichž jeden je jako vystřižený z Detroitských ulic) zachraňují rovnováhu světa.....v mnoha fantasy filmech se můžeme setkat s drobnými prvky modernizace, ale tady už opravdu chybělo jen super natuněné fáro.

Dračí doupě 2 (2005)

Jsem rád, že se filmaři poučili z jedničky a využili šance uklidnit naštvané milovníky fantasy, kteří se z prvního pokračování dodnes nemůžou vzpamatovat. Dvojka už se mezi ostatní snímky ve svém žánru může zařadit bez ostudy, i když je fantasy děl pro celou rodinu pořád jako šafránu. S Pánem prstenů se zatím nemůže měřit nic, ale třeba se mu v budoucnu minimálně něco vyrovná. Jen tak dál!

Duch podzemí (2005) odpad!

Tak tohle je absolutní propadák. Nevím, co je horší - jestli scénář nebo triky. Kdyby byl film černobílý a ze 40. let, možná by speciálními efekty do tehdejší doby spadal, ale příběh je prostě natolik odfláknutý, že film shazuje do toho netemnějšího podzemí kinematografie. A že se jedná o horor? K tomu se radši neodvažuji vyjadřovat...

Eragon (2006)

Na mě osobně tenhle film udělal dobrý dojem a nejen proto, že mám všeobecně fantasy rád. Líbila se mi hudba, efekty (obzvlášť Safira se povedla) a i když je příběh docela předvídatelný, oproti jiným snímkům podobného žánru (když vezmu v úvahu paskvily jako Dračí Doupě) je to určitě nadprůměr. Když už je řeč o DD, tak si Jeremy Irons docela slušně napravil reputaci, což se podruhé moc nestává. Plný počet má u mě snad jen Pán Prstenů a Nekonečný příběh, ale myslím, že čtyři * si to přeci jen zaslouží. Už jen proto, že jsem rád za každý nový film tohoto typu.

Etiketa (2004) (seriál)

Jeden z mála pořadů (možná jedinný), kterému se nedá vytknout absolutně nic. Tady se dá naprosto oprávněně použít ono slavné rčení ,,škola hrou". Vše je profesionálně vysvětlené a humorně podané - tím pádem je každé pravidlo skvěle zapamatovatelné. Čím častěji na to člověk kouká, tím více se baví a tím víc se vzdělává. Dávám pět hvězdiček, protože víc nemám.

Gladiátor (2000)

Tento film se u mě drží mezi TOP 5. Dokonalý, výpravný snímek se skvělým scénářem, hudbou a hereckými výkony. Obzvláště ony legendární souboje v arénách a bouřlivý dav jsou zobrazeny nezapomenutelně. A i když Gladiátor není autentickým historickým snímkem v pravém slova smyslu, představuje nám jednu z možností, kam až může člověka zavést osud.