• Fantasy

Megalodon (2002)

Když jsem film sledoval, přišlo mi, že si ho dělala jen tak pro srandu parta grafických programátorů a byl původně určen jen pro kamarády na kolejii. Toť k efektům. Film v celkové perspektivě není až takový brak (viděl jsem horší!) a ony některé grafické záběry a scénář jsou na céčkový film tohoto typu ještě slušné. Ve stejný den jsem totiž viděl i film Intermedio, což hodnocení Megalodona výrazně posílilo.

Mikrokosmos (1996)

Ač se jedná o zcela odlišný žánr oproti ostatním větším či menším trhákům, tomuto fimu prostě pět hvězciček dát musím. Pohled do hmyzího světa, tak jak je a s takovými kamerovými záběry, že velkolepé či geniální je slabé slovo. Na přírodě je neustále co objevovat, i když jí máme přímo před nosem, nebo spíše pod nosem.

Monstrum (2005)

Monstrum rovná se: (Mlčení jehňátek plus Mechanický pomeranč) minus (herecké výkony plus příběh) a celé se to vydělí béčkem.

Mosquito Man (2005)

Odpad ne. Přestože se jedná o hroznou stupiditu, má příběh ještě jakž takž hlavu a patu (komár vysává lidi a honí ho policajt) a tudíž je ještě při maximálním vypnutí mozku celkem koukatelný. Žádný zvrácený pokus o alternativní umění se nekoná, prostě béčko jak vyšité. O některých filmech se bohužel nedalo říct ani to, takže jedna hvězdička mu určitě patří.

Motel smrti (2007)

Horor s malým rozpočtem a natočený tak během týdne. Avšak oproti podobným filmům tohoto žánru to rozhodně neznamená nekvalitní. Nekoná se ani přílišné klišé, děj není postavený na hlavu a oběti uvažují logicky. Ta síla v jednoduchosti na mě docela zapůsobila a dávám 4*.

Muž z Acapulca (1973)

Muž z Acapulca je natolik skvělá parodie na Bondovky, že se stal sám klasikou. Belmondo hraje dvojroli, jejíchž obě půlky představil dokonale. Z jedné strany nejchytřejší, nejšaramantnější, nejzkušenější a nejnebezpečnější agent a z druhé strany pološílený smolařský spisovatel ve věčně zahuleném bytě. A když se tohle zkombinuje s dovedností filmařů a skvěle zvolenými lokalitami, vznikne opravdové veledílo.

Na palubě Jednorožce (2001) (TV film)

Na dobrou pohádku se rád podívám, ale z téhle jsem už opravdu vyrostl. Je v ní sice celá plejáda mýtických stvoření, které však autor zvoral natolik, že ani jedné nenechal svou charakteristickou vlastnost a film dostal celkově vizi americké slátaniny. Ne, tohle se opravdu nepovedlo.

Návštěvníci (1993)

Statečný a neústupný rytíř a jeho přitroublý sluha se vlivem špatně zamíchaného kouzelného lektvaru ocitnou ve 20. století. Ačkoliv upoutávají jednou pozornost za druhou, snažíc se protlouct zcela neznámým prostředím, nelze upřít, že by takoví skuteční ,,návštěvníci" reagovali přinejmenším podobně. Vyšla z toho absolutně dokonalá komedie s originálním nápadem, kde se člověk nenudí ani vteřinu a právem si zaslouží plný počet.

Nekonečný příběh (1984)

Tento film je zhmotněním výrazu ,,fantazie". I když je s pár scénami kombinován s dvacátým stoletím (což u jiných filmů tohoto typu způsobilo katastrofu), je skvěle provedený po všech stránkách. Zachovává si nejen pohádkový motiv, ale i vážnost a napětí. Musím dát 5

Nekonečný příběh 3 (1994)

Jedna hvězdička za to, že se mi to v jedenácti letech celkem líbilo a bral to spíš jako pohádkovou komedii. Pak jsem to viděl po letech znova a už mě to nezaujalo vůbec. Snad jen Julie Cox. A té patří ta druhá hvězdička :-)