• Pohádka

Planeta mutantů (2010) (seriál)

Vynikající seriál plný nových informací o mutantech v nehostinných prostředích. Jediné o čem váham je zda jsem viděl díly právě tohoto seriálu. V programu to bylo jako "síla života II" (usa, 2014). Tudíž asi druhá série tohoto seriálu. 5z5

Neúplatní (1987)

Výborná gangsterka, skvělé prostředí, herci a celá atmosféra. Děj není nějak sofistikovaný, ale ta atmosféra hodnocení nadnáší a já zůstávám u 5z5. Jinak De Niro jako Al Capone je výborný. 5z5

Šumava: Domov rysů (2019) (TV film)

Další z řady překrásných dokumentů se skvělou kamerou. Vše podtrhuje klidný a hlavně poutavý komentář. Jak vidno i u nás, potažmo kousek za hranicemi je krásně. 5z5

Království nebeské (2005)

Jeden z filmů, který mám rád dlouhou řadu let. Krásné exteriéry, solidní akce, krásná Eva Green a výborný Bloom. Prostě kvalitní film a lehce nadhodnocené 5z5.

André Rieu a Orchestr Johanna Strausse slaví 30 let (2017) (koncert)

Tento koncert je prvním mým hodnocením klasické hudby. Kulisy Maastrichtu jí dodávají skvělý základ. A hlavně to zde není "strojené" jak někde ve Vídeňské opeře. Naopak je zde fůra hostů a vtipu, což je velmi povedené. Milé překvapení a 5z5, ač 5000 - 42000 za koncert v Praze v roce 2022 bych fakt nedal...

Magický Island (2018) (TV film)

Další z řady nádherných dokumentů o jedné z nejhezčích zemí světa - Islandu. Překrásná fauna i flora v jedinečné kombinaci, kterou tento dokument perfektně zachycuje. Krásná kamera i střih. Jako bonus kvalitní a hlavně poutavý komentář. 5z5

Roadies (2016) (seriál)

Od tohoto seriálu jsem čekal řekněme nadprůměrnou zábavu, která však neutáhne těch 9 hodin času a časem bude nudit. Opak je pravdou. Každým dílem jsem si stále víc zamilovával celou sestavu bedňáků a všech dalších pozic. Favoritkou byla jednoznačně Kelly Ann (Imogen Poots), ale postupně mne bavily i všechny další dílky skládačky. Dokonce jsem se postupně dostal i do Phila a tak jediný Puna mi příliš k srdci nepřirostl. Celou dobu jsem zvažoval 4* zvláště jak se "provalil" smysl nástupu Rege, který mi ve finále přišel kapánek děravě zprocesovaný. I tak do té celé skládačky krásně zapadl. U něj je nejlepší závěrečná scéna s během, která dokonale uzavírá úvodní běh Kelly Ann a je i super, že to končí u dveří. Nelze opomenou ani hudbu, která je zde opravdu skvělá, ač mnoho muzikantů jsem neznal, ale sem tam "prohnání Googlem" ukázalo, že se jedná o reálné muzikanty, kteří mnohdy mají opravdu jméno. A to mám rád rockovou hudbu, ale čekám že dost z těchto muzikantů je známých hlavně v USA. Chválím i skvělý střih a kameru, která vždy nastínila do jakého města kapela dorazila. To vždy okořenil úvodní "bedňácký kruh" s tunou informací něm (kdo se zde narodil, hrál a podobně). Do závěrečného dílu jsem se chtěl držet na 4*, ale opravdu tam to do sebe prostě vše zaklaplo viz zmíněný Rege, batoh, tající socha, Natalie, Pistácie, zlá manželka, poslední film... No prostě to klaplo až mi sem tam až zvlhly oči a právě proto dávám na 5z5.

Neprobádaná Amazonie (2015) (TV film)

Další z řady skvělých dokumentů o přírodě s dokonalou kamerou i exteriéry. Opravdu výborná podívaná se záplavou zajímavých informací. 5z5

Deadpool (2016)

O tomto filmu jsem měl samá pozitivní hodnocení, ale nějak mi tolik let unikal. A po dnešku si říkám "proč". Aneb skvělá zábavná komixová řežba s tunou hlášek a vtipu. Zdejší hrdina není hora svalů, nepřekonatelný v tom či onom, ani nějaký vyvolený, jedinečný, či budoucí vládce. Prostě obyč chlápek co se stal mutantem, zamiloval se do prostitutky a chce mít zpět svůj hezounský ksichtík. V mezičase od náctiletých koček odhání stalkery s pizzou a sem tam zabije pár záporáků... Luxus a 5z5 sice lehce nadhodnocených, ale 5z5.

Keith (2008)

Na film jsem narazil skrze pohlednou herečku Margo Harshman, kterou jsem objevil v Teorii velkého třesku. Od filmu jsem čekal prostě "teen film", ale zaujala mne i zdejší rozporuplnost hodnocení, kdy to tu "lítá" od 1* po 5*. Postupně jsem do filmu zabředal, unášen skvělou hudbou, slušnými hereckými výkony a výbornou kamerou. Děj plyne velmi citlivě, dramatičnost je zde taková až příjemně zabarvená, ale i v ní je vždy nějaké "ale". Tudíž scénář je v souhrnu jakoby "o ničem", ale až překvapivě to je jeho kouzlo... To tajemno, to střídání pláče, upřímné radosti, zaslepení, lásky, zloby, strachu... A v neposlední řadě je zde i ukázka toho, že není zlato vše co se třpytí a ne každý má cíl být na nejprestižnější škole a žít život dle šablony. Celkově jsem z filmu až překvapivě nadšen a mám jej plnou hlavu. A právě proto nadhodnocuji a dávám slabších 5z5.