Uvnitř (2007)

Atmosfericky melodramaticky zverak koulí podavany na komornom, artovo pachnucom podnose. Snímane s prehladom a nadhladom, pomaly dalej zajdes. Chlapci od FX sa vyřadili tak, az miestami hladim mimo obrazovku a chlapci z reziserskych stoliciek nazreli pod kozu obom hlavnym hrdinkam, ci nahodou nemaju nejaku teplotu, dost dosledne. Vedia ze v tomto dome logika nema miesto, tak ju nechali o ulicu dalej, a tak to to mam rad. Pribeh je jednoduchy a ma velmi rychly spad, s nicim sa nesere. Co si viac priat. Uvnitr som sa citil velmi dobre. A vonku sa mi z toho bitunku teda vobec nechcelo.

Melancholie (2011)

Konecne Larsov zrozumitelny a vesely film, pri ktorom neni vobec veselo. I ked je svadba a vsade sa raduju. Atmosfericky psycho- melancholicky depkarsky audiovizualny narez s jasnym zaverom, ktory klincuje do kresla chvejuce za telo divaka ("mna" pozn.red.) . Psychologicka analyza dvoch sestier, (vdaka Dunst-Gainsbourg) v prijemnom komornom prostredi, a kde sa zda ze je nieco vo hviezdach a ma to vplyv na oba charaktery . A Lars diriguje jasnou palicou. Nepovedal by som ze ma niekedy Trier zaujme, (ani tymi omalovankmi v uvode,strede a pri konci :) )neni som jeho divak, tu ale prst hore. Strielam plny zasobnik a nabijam novy.

Warrior (2011)

Injekcna striekacka plna adrenalinu a emocii vpichnuta velmi hlboko do zil. Nezabudnutelny zazitok sprostredkuvava Tom a Nick , pod vykrikmi a grimasami bravurneho Gavina OC, a graduje- graduje k slzozdimacskemu finisu. Ani mne nebolo oko v suchu. Inak to vlastne ani neide, dojde na kazdeho. Kto by to bol povedal ze ma to tak oslovi, a ze psychicke rany viac bolia ako fyzicke. A Kurt Angle ma oci dabla. Som nadpriemerne spoteny a dostatocne prefackany. Beriem do adopcie.

Zkrocená hora (2005)

Dokonale spraskany pingpong medzi dvomi komplikovanymi charaktermi. Na malovane obrazky nebolo prilis vela casu, ale Prieto dostacujuco zaznamenal zaklady pozadia a previedol nas dost autenticky horou skrotenou medzi oveckami. V zivote sa stane, ze nieco clovek poserie, necha sa uniest citmi a pudmi a nasledky a dosledky znasa cely les. Lee s partiou sikovnych ruk zbuchal genialne drama, kde marne hladat nieco kladne , pozitivne a vesele. Ma zachmurane obocia a mak v zuboch, ktory cinskou palickou tazko vybrat. Hudobne motivy su ostre ako britva, hlboko zarezavaju do zil a zanechavaju rany neprijemne hnisat. Herci makaju o106, su poznacujuci a ako celkovo zanechava jazvy.

Upír Nosferatu (1922)

Ked som mal desat, velmi sa mi zaryl pod kozu. Bal som sa i za bieleho dna na ulici medzi ludmi, - spomenuc na hlavneho hrdinu. V nedavnej minulosti grof vstal z popola a usidlil sa mi na dvd nosici (doprovodna organova hudba- mnamka) , Asi je mu tam dobre. Zavislost zacala. Film sprevadzany legendami, sem tam natoceny aj v niektorych slovenskych castiach (navstivene-zdokumentovane), ma uputava doteraz svojou strasidelnostou, rychlym a priamym a strucnym odrozpravanim, ale co si budem nalhavat, hlavnym bodom zasadnym je hlavna postava upíra, ktora je asi najstrasidelnejsia postava upíra v dejinach (pocta je pan Barlow v Salems Lot) .Prenasledovacka vo dne v noci doteraz. A ked sa bojim, film plni ucel. A ja sa bojim rad. A pojem Nosferatu- Symfonia hrozy je kult!! Film , po jeho prvom pozreti som zacal mat zaujem o filmy!

Slamený dom (2011)

V blizkej buducnosti mam v plane. Dakujem. Dostatocne informovany som a sympaticki akteri su mi blizki, radost ich sledovat. Dokonale!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Jalapeño sa pestrofarebne vyfarbil. Autenticke rozmachy dirigentskou palicou je citit az v kostnej dreni, rovnako ako chlad -mraz , byt je vo vedlajsej ulohe vedla dokonaleho LCD a DEVILneho THC a skvele sa synchronizuju v nadhernych omalovankach majstra Lubezkeho ( nejedno emocne vzplanutie) . Dejovo svizne,posobive, miestami paradne krvave( nejedno odvratenie od platna) a celkovo spiknute minimalistickou hudobnou podfarbovackou, ktora mrazi a lahko sa zapamata. Stopaz interdimenzionalna, ale NUDA tu ani nesuchla, ANO,patrim do kategorie ludi,ktori su z tejto dobrodruzniady posrati. A spravne vytvoreni budu mat prilezitostne slzku na krajicku. Genialne!!! Hawk!

Love (2015)

Serem na to. Love, jeden z najlepsich filmov bez zvratkov a kydania hoven, ziadne "porno" (to vie kazdy) a nebesky vizual. Lebo Gaspar Noe. A este zasadny detail: Funkadelic- Maggot brain a threesome !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zvrácený (2002)

Videne 8 krat! Cim dalej, tym dokonalejsi po technickej vyfarbenosti a bravurnej Lumiere----- P:S. Noeho som v Rectume nenasiel, vsetci boli plesati. -- Pouzitie hasiaceho pristroja=unikatne spracovanie, (Spoiler!!! trafil ale Pierre toho spravneho? Tot mysterium ¿) Celkovo je to pastva pre kukadla a uchadla. Niekto ho mozno stravi tazsie, mne sedi a poctim ho titulom zasadnym. Kapoan mementovany jednoduchy pribeh absolutne nevadi, co je doma to se pocita, pretoze Vincent je proste Vincent a jeho Markus je uzasny a Ludvik ma schizu.

Everest (2015)

Doveryhodne Baltazarove "true story" dobrodruzstvo splhalo po stenach ostosest. Odrozpravane slusne bez lyzice nudy, nebola nudza o drama momenty ( ziadne vertikalne limity, ale poctivo realny pohlad na vec) . Idem dostatocne vysoko s hodnotenim, za to ze ma dostatocne autenticky zoznamili s vrcholom. Ta piata hviezdicka svieti vsetkym obetiam Everestu (pozn. Uvedomit si ,kde je ten spravny vrchol).. Zaverecne memoare su ( za pochodu dokonalej partitury) cistkou slznych kanalikov.