Bez východiska (2022)

Ako sa vraví: " Najlepšie je radšej nič nevedieť". Platí to pri každom filme, a niektoré sa vedia odvďačiť. Vďaku príjmem v tomto chladnom prípade. Rázny spád uzatvoreného diela, veselo poškrabaný twstíkmi a šarádami, pri ktorých som nevedel , ktorá bije , dospel k posledným 43om sekundám , ktoré ako keby som nevidel. Taká príjemná metelica s fajnovým Dennisom v mimoúlohe.

Bullet Train (2022)

Pod vplyvom QT/GR vymačkal DL fenomenálny kombajn všetkého možného (žanrového) po čom klasik túži/ túžil. Ten Digi defekt už dnes je potrebný, stačí len zvyknúť a tá šmýkačka má drajv. Už som si myslel, že na takéto pecky už nemá nik gule ( fantáziu) , že tie zamotance/ vymotance už neuvidím. Tento vodopád farieb, hlášok, faciek, vymaľovaných figurín " , kde má aj fľaša vody svoju " životnú " scénu, "začal a skončil " bez konca a začiatku. Proste len sa objavil a bol. A stále je.

Carter (2022)

Neprispievam, keďže kvôli bole- a krúti-hlavu som rezignoval skoro v polovici. Chcel/nechcel byť Gareth a pod., nevyšlo mu to i keby nechcel byť. Okatejší strih by viac prospel, lebo "tancovačka" vyzerala slušne, no na chcený one-shot nepredviedol nič, len nepresvedčivo- chaotický cirkus. Točivá čalamáda kde mi vadilo tzv. Skoro VŠETKO!

Denní směna (2022)

Na moje prekvapenie síce " počiernena" hard odľahčená prdel, ale (!) s absenciou buzen a iných podkategórií. [Na Netlfix netypické] Inak len sterilná "odkopávaná " s kameramanskými hrátkami a "bez hudby". Zlet rýchly, momentálne ani neviem čo. Vampire žáner ostáva zatiaľ ležať. Uvidíme čo povie Pozvánka.

Fresh (2022)

Ambiciózka, presne hodiaca sa do mojej obľúbenej škatule /romantic-cannibal-úsmev/. Dejovo nerozpitvané , skôr priame a zaobišlo sa to tu aj bez Explicitu! Audio/vizualne vytriebrený gurmánsky a vyfarbičkovaný počin ,ktoremu by ale neuškodilo nahliadnuť pod sukňu "Tej určitej" komunity. Veď všetci dobre vieme. No, myslím, že to už patrí do INÝCH rúk. Smajlík sem- smajlík tam, ale uzávierka tú 5tu pojedla aj s tanierom.

Jen na skok (2022)

Jednorázovka, ktorú som ochutnal, a viac konzumovať nebudem. Neurazilo, ale ja pásove výrobky v poslednom čase nemusím. Márna čakania snaha. Direktor si zašiel na prestávku, a dokončoval ho isto vychladnutý catering. Podobné videné v lepších hávoch.

Lea má 7 životů (2022) (seriál)

Farebná a veselá ,niekedy dumaniahodná Časoskoková párepizódka, tematicky pozliepaná zo šlágrov typu X-change, O. Dotyk etc. , do ktorej Netflix našťal svoje "povinnosti" a s celkom fajn uzáverom, ktorý Ma "asi" prekvapil. Nie , nečakal som. Možno bližšie k cieľovej rovinke sa Niekomi rozsvieti. Dávkujem niečo medzi nebom a zemou.

Menu (2022)

Toto povrchné menu mi bolo viac bližšie ako istý trojuholník. Priamočiarka s hnusnými tvárami a maximálnym ukončením. Voldemort ťahá chliakle z päty, podáva ako delikatesu = Hoult síce neťahá, ale podobne sa vie podať. Kiež by bolo sýtejšie a podavané za studena.

Mimoni 2: Padouch přichází (2022) odpad!

Animácia bokom , je to ako na páse dnes. Ale ten zbytek je nepopísateľne ťažko stráviteľná pitevňa. S 1kou nič spoločné, len farby. Všetko ostatné sa pominulo do neznáma.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Počas konzumácie tohto projektu mi bolo dobre. Nerozhodilo ma to ani emočne. Taká klasika,- nenašepkám. Na 2-ú stranu, nuda nenastala, len ľahký pocit " neviem ako sa mám tváriť" . Ale netreba sa báť, úprimnost nezabíja. Či? Videl som v tom trocha viac, taktiež nenašepkám, a s režisérom si podávam ruku.