Jen na skok

• Velká Británie I Came By

Maluje graffiti na domy, ve kterých bydlí společenská smetánka. V jednom sklepě přitom ale odhalí zvrácené tajemství a začnou se dít věci, které ohrozí jeho nejbližší. (Netflix)

oveckaoa

2 chlápci se vloupávají do baráků prachatých lidí a zanechávají tam grafity. Jednoho to přestane bavit, protože jeho žena čeká děcko a on nechce do vězení tak zůstane jen jeden a ten se vloupe do domu kde objeví ve sklepě zmučeného Inda chce mu pomoct a umře pak ho jeho matka a ten druhý hledají. Bohužel jako thriller je to nudné a stopáž je zbytečně dlouhá  navíc se ani nedozvíme proč to dělá a scénář je děravý jak řešeto navíc neobsahuje to ani žádné násilí klidně bych to pustil i 12 letým děckám . Třeba matka oběti stojí pořád před autem toho chlápka a on si nedokáže dát věci dohromady a ani ji nepodezřívá a největší úlet je konec jelikož ten černoch tam zanechal dna a film to vůbec neřeší. Je sice pěkné, že někoho zmlátíte a upozorníte na něho, ale pořád je to trestný čin. 40 procent ()

wowylgu313

50% něco to do sebe mělo. Samozřejmě už podle přečtení obsahu je každému jasné cože to ten člověk v tom sklepě najde, takové to true klišé. Teď se vše mělo pořádně jen vykreslit jak nejlépe to jde a bohužel se zas takové bum nestalo. Třičtvrtě filmu se to celé táhne a posledních patnáct minut rychle hr hr narvat celý ten konec do jednoho. Upřímně z konce jsem byl víceméně zklamaný a do toho konce to byla spíše nuda. Nebyl to úplný odpad ale rozhodně se to nedostane na příčku filmů na stejné téma, které už byli k vidění. ()

Trevor

Odhliadnuc od toho že je film prešpikovaný liberálnou kreténskou korektnosťou o zlom bubu bielom ujovi ktorý nemá rád homosexuálov a prisťahovalcov, o neschopnej polícii, o silných sebavedomých ženách, bielej dysfunkčnej rodine a afroamerickom otcovi rocku film prináša síce pomerne opozeraný a jednoduchý námet, avšak jeho spracovanie nie je na pomery Netflixu vôbec zlé a výnimočne som pridal možno o 1* naviac za výkon ako inak hlavného záporaka, pretože pri tomto štýle trilerov ide predovšetkým o ich výkon. Momentálnych 55% je pomerne výstižných, tá hranica 60 a trojhviezdičkové hodnotenia sú predsa len o čosi objektívnejšie ako to moje ale ako vravím Hugh Bonneville predviedol solídny výkon. ()

iXtr3m3

Slabučké. Postavy by mohli byť sympatické, keby neboli tupé ako bedňa gitu. Málo napätia a akcia takmer vôbec. Naviac k tomu nepredvídateľné a nečakané skoky v čase bez jediného vysvetlenia. Strata času a dve hviezdy len za slušné technické spracovanie a casting, ktorý nebol najhorší, ale v podstate aj tie dve hviezdy sú len s privretými očami. ()

Anderton

Pozerá sa na to dobre, avšak smerom k záveru chceli byť tvorcovia možno až príliš originálni a dramaturgicky to nezvládli. Napríklad taká partnerská kríza v záverečnej tretine je totálne vycucaná z prstu a pri podobných scenáristických kotrmelcoch sa ani nečudujem, že ma Percelle Ascott herecky nepresvedčil. Mimochodom ide o hlavnú postavu a tu v titulkoch je až na šiestom mieste. Film veľmi divným spôsobom graduje, osobne sa domnievam (mierny spoiler), že záverečný útok mal byť vedený vo dvojici a toto dramaturgické rozhodnutie som vážne nepochopil. Ústrednú tému to síce má jasne deklarovanú, avšak nie je presvedčivo podaná. ()