Kulový blesk (1978)

Labužnická chuťovka z českého rybníčku s nesmrtelnou paní Jechovou a výbornou brazilskou kávou. Těší mě koukat na starší české filmy. "Máňa říkala, že to není směroplatný."

Osm hor (2022)

Silný příběh dvou mužů se skvostnými horami. (56. MFFKV)

Metropolis (1927)

06.06.23: Konečně jsem toto klasické dílo zřela i já. Nebudu opakovat moudrá slova ostatních na těchto stránkách, ale musím říct, že je osvěžující, kolik zbytečných slov se v němých filmech ušetřilo. Neviděla jsem to naposledy.

Ztráta sexuální nevinnosti (1999)

Velmi zajímavý artový film, který utkví (nejen díky častým sexuálním scénám, i když vlastně vše tam má sexuální podtext a kontext - nabízí se otázka, jestli takový není vlastně celý svět? A odpověď: Pro některé ano.) a vyvede diváka z klidu (ovšem  s pomocí levných prvoplánových témat a lidí postrádajích integritu), což je vlastně hlavní smysl umění. Mé nižší hodnocení vychází z kontextu mého světa.

Tři tisíce let touhy (2022)

Audiovizuálně do detailu propracovaná pohádka (a jako bonus mé ucho hladící krásná britská angličtina). Pro mě doopravdy hezký (jakkoli přímočarý) příběh plný příběhů. Moc děkuji za doporučení.

Hlava-22 (1970)

Na poněkolikáté se mi podařilo tento klasický film celý zhlédnout - jeho nesmyslné rozhovory, práci s časovou linkou, náhlé přechody a horečnaté skoky mezi scénami bojů, bolesti, byrokracie, příjemných chvilek se ženami a všelijakých hovorů se spolubojovníky. Působí to na mě jako Kafkův Proces - šílený zmar a bezvýchodnost. Požití slov jen za účelem překroucení významů. Podle mě skvěle odvedená práce tvůrců (knihu jsem ještě nečetla). - Skočte, pane doktore, skočte.

Smrt jí sluší (1992)

03.06.23: Klasika mého dětství (společně s Čarodějkami z Eastwicku) s krásně Burtonovsky groteskně strašidelným nádechem a s vlasatým Brusem.... Ach, ty ženy! - "Do márnice? Ta bude zuřit!"

The Last of Us (2023) (seriál)

Hodně velká krása! Každá epizoda je takové malé umělecké dílo! Jen aby se z toho nestala moc velká psychologická mýdlová přestřelka typu Walking Dead - první série (víc jsem ani nekoukala...).

Ryba jménem Wanda (1988)

Tohle dílo pro mě bylo tak totálně mimo...to jsem měla vidět před 20 lety...njn, stane se.

Cesta ven - Série 1 (2022) (série)

Pěkný hororový/mysteriózní počin, nápaditý děj a postavy jsou také zajímavé - taková pohodička na večer. Docela se i těším na druhou sérii.