Kosmo (2016) (seriál)

Je to blbý a i dost trapný, ale občas je to prostě tak trefný! Takže ze začátku, kdy jsem chtěla hodnotit 2 hvězdičkami, po 3. díle 3 a na konci 4 hvězdičky. Pěkně ztvárněné stereotypy a není to až tak moc dlouhé - ideál pro zvednutí nálady.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

"...and Grady - don't fall asleep." Hororová klasika, kterou si postupně projíždím. B-) Mimochodem, v současnosti Robert Englund vypadá stokrát líp než ostatní herci. Jak to dělá? :-D

Casino (1995)

Konečně jsem se po letech dostala k tomu tento velefilm zhlédnout (proč musím být na tohle vždycky nemocná?! :-D). De Niro a Pesci v jednom filmu...to je nadmíru explozivní koktejl. Ještě se musím mrknout na Mafiány a posoudit, jak moc jsou tedy filmy podobné B-)

Oppenheimer (2023)

pátek, 11.08.2023: Další boží počin mého nejoblíbenějšího režiséra, který na IMAXovém plátně měl doopravdy grády. Opět se mi líbilo ztvárnění tématu (představy hlavní postavy, spojitosti, propojování), rozsah tématu, bouřlivé vyměňování názorů a diskuze, intriky a zaplétání a samozřejmě třešnička nakonec, která se filmem táhla jako Ariadnina nit. Vyrazili jsme kvůli tomu do IMAX kina na Floře, jediného IMAX kina v kontinentální Evropě. A stálo to za všechny okolnosti, které jsme kvůli tomu museli podstoupit. Jdu na to znovu, prostě si nemůžu pomoct.

Návrh (2009)

Pohodové pokoukáníčko, když se člověk chce na chvíli odreagovat od rozkoukaných filmů jako Caligula a Ladri di biciclette. Ryan Reynolds je vždy moje krevní skupina, takže to byla sázka na jistotu. A i když jsem jim ten konec tak moc nevěřila, celý film byl velmi povedený (včetně živelné babičky).

Sněhurka a jak to bylo dál (1989)

Moje srdcovka.  ♡  Viděla jsem film v dětství a utkvělo mi to tak, že jsem si to musela znovu vyhledat a zkoukla jsem to znovu někdy asi před dvěma lety. // "Jsem zlej."

John Wick 3 (2019)

16.07.23: Jde to z kopce...ano, jde, nejede. Akce je sice habaděj a příběh je dobrý, postavy taky, herci taky, hudba taky, akční vizuál krása nesmírná, hra na čestné hraní s pravidly a různé šach maty mňamka...to vše je základ pro supr akčňák s přesahem. Ale bitky jsou nic moc (jako by to byli samí amatéři čekající na ránu) a vlastně je to pořád to samé, což nakonec vlastně filmu vzalo šmrnc. Ale samozřejmě je možné, že tomu nerozumím a nevím, jak to "reálně" a "filmově" chodí - což je asi důležité pro pochopení těch mých 2 hvězd. Jo a taky mi připadá, jako by ty filmy natočili velcí milovníci psů :-) "It seems like everyone is suffering from the consequences of their actions." (Winston) // "Who do you wish to die as?" (Winston)

Gladiátor (2000)

Tohle by měla být pohádka pro chlapce a opravdové chlapy. Maximus je prostě chodící integrita. (znovu zkouknuto 16.07.2023) "What we do alive echoes into eternity."

West Side Story (2021)

29.12.2021: Pěkné pohodové pokoukání. (Varšava)