Infinity Pool (2023)

Pěkný hororový počin na letní dopoledne s pěkně divňáckou hudbou a pěknou prací s kamerou (detaily, ustřihnuté záběry, točení kamery). Vše krásně dotváří dojem zvrácenosti a ne"normálnosti". Velmi příjemný horor.

Nene (2022)

tohle pardon, ale fakt nene...

Sputnik (2020)

12.03.2022: pěkné, sem tam zajímavé. "Coward - a hardy and highly adaptive specimen." (Future Gate Festival, Lucerna - Velký sál)

Ted K (2021)

Skvěle vystihnul dO_od: "Spíš než Zodiaca nebo jiné krimi to připomíná Útěk do divočiny, s tím rozdílem, že zde hlavní postava nevyhání sebe, ale všechny ostatní." (08.03.2022-3*)

Hranice lásky (2022)

Zajímavá vztahová sonda k zamyšlení - pokud byste se pustili na takto otevřenou cestu ve svém vztahu, byli byste spíš Hanou nebo Petrem? // Líbil se mi casting, způsob zpracování (videa z mobilů), uvěřitelnost i rychlost a směr gradování. Podle mě jsou brutální výtvory Gaspara Noé přeceňovány a i tento komorní český kousek má také své místo v kinematografii k tématu. A "Pažout" (samozřejmě) krapet překvapil. Co už ale nepřekvapilo, byla klasická hláška: "Jsem tě nechtěl omezovat." // "Možná nepotřebuješ otevřený vztah, ale potřebuješ se víc otevřít jemu."

Slovo (2022)

26.06.23: Velmi osobní drama, blízké záběry tváří, psychologická analýza, hra se světlem, formální uhlazenost, silné osobnosti s morálními zásadami v brutální době - mně se film líbil. Jen mi občas ženy připadaly jako v Teorii tygra. Ale to je asi přirozený stav.

Každý den odvahu (1964)

16.06.2023: Na konci filmu ve mně zůstal pocit... pocit zmaru. Ale zmaru v čem? V tom, jak se hlavní hrdina snaží všechny okolo sebe do něčeho nutit nebo to, že jsou ve filmu ostatní nihilisté (jsou doopravdy?). Navíc je celé to představení ještě umocněné frivolními postavami redaktora a jeho ženy. Velmi pěkné zpracování a také mě potěšil výběr ze známých tváří českého filmu. Už se těším na další Schormovy filmy. "...na lži a sebeklamu není možné nic lidsky hodnotného vystavět." // "Kdybych přestal blbnout, změnil bych se v želvu."

Requiem za sen (2000)

Podrobná analýza pádu z devátého obláčku. Mňam.

Temný rytíř (2008)

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger.

Mandragora (1997)

Konečně jsem také zhlédla tuto legendu, kde hraje hlavní roli Praha jako velká lačná bestie požrající mladé, nevinné a nevědomé kluky. Moc pěkný výlet do libových kouzelných devadesátek, kdy bylo vše možné. Jojojo, to známe - všechno. A potom když točíme péčko, tak chcete jenom vyhonit za 15.