• Krátkometrážní

O Elly (2009)

Geniálne.

Zdrojový kód (2011)

Hviezdička navyše za koniec ktorý je v skutočnosti veľmi vtipný a nie moc sentimentálny. Source Code je síce skvelý film, ale dá sa vidieť len raz, a ako taký si absolutórium odo mňa nezaslúži. Nad poslednými minútami sa však dá rozmýšľať ešte pár hodín po odchode z kinosálu.

Světová invaze (2011)

Zatiaľ asi najlepšie prevedenie FPS konceptu do filmu so všetkými zápormi súčasnej mainstreamovej US pordukcie. Ale to nevadí. Čo vadilo, boli príšerne vyzerajúce triky, neviem či mi k buray pribalili nejakú pracovnú beta verziu ale toto bolo na úrovni trochu drahšieho televízneho filmu. PS: Výborný koniec.

TRON: Legacy 3D (2010)

Sam Flynn ako Ježiš Kristus, Bridges ako Boh. Clu ako Satan.

Odnikud někam (2010)

Sofia Coppolová natočilo svoj asi "najartovejší", divácky najmenej prístupný, takmer bezdejový film, ktorý mi občas svojím štýlom pripomínal snímky Ulricha Seidla. Úvodná scéna s autom, dlho jazdiacim v kruhu, ktoré sa na konci zastaví a vodič z neho vystúpi, je v podstate zhrnutím celého filmu.

Saltová (2010)

Výborné akčné scény, ale to je asi tak všetko.

Saw 3D (2010)

Dosť slabé zakončenie série, ktorá vonkoncom nebola taká zlá ako sa všeobecne myslí. Celkom dobré mordy na úvod (kotúčovky a rasisti) ale ďalšie pasce už stoja za vylížprdel a záverečná pointa je taká nemastná neslaná.