Angel Heart (1987)

Perfektně natočený film s ještě velmi mladým a pohledným Mickeym Rourkem, kombinace detektivky s horrorem, pátrání malého soukromého detektivního očka na zakázku od tajemného pána, de Nira, to vše lemováno náhlými mrtvolami, americkým jihem a kultem voodoo. Jednoznačně skvělé.

Angels Crest (2011)

Ztráta dítětě takhle nešťastnou náhodou v horském městečku v mrazu a sněhu,když jste jeho otec a ještě soudem naštěstí určený, protože jeho matka je alkoholička a pár lidiček okolo, které se scénárista snažil jakýmsi roztodivným způsobem vykreslit, spolu s prapodivnou atmosférou filmu...musela jsem se přemlouvat film dokoukat, nemůžu si pomoct .Ne tím traumatem, ne tím koncem, kdy to neštěstí zkrátka neunesete a soudnímu líčení budete vzdorovat po svém.Připadala jsem si jako netečný divák, přihlížející cizímu neštěstí, ale prostě se mi tenhle film nedostal pod kůži, nevzal mě za srdce, tak jak by měl.Škoda a za tři hvězdy.

Angliština Engliština (2012)

Takové milé, velmi půvabné, pohlazení pro duši a oči. Krásná Shashi v Indii, se svojí rodinou, úspěšným manželem a dětmi, je brána tak trochu jako inventář rodiny, co funguje jako perpetuum mobile, čili jsem tu furt a makám pro všechny, to je přece normální. Miluje svoji rodinu ale cítí, že se vkrádá nespokojenost a lítost, zvlášť když dcerka tatínkův přístup zdatně odkoukala. Do toho přijde pozvání na svatbu z New Yorku od své neteře a let prvně v životě sama je křest ohněm, zvlášť když anglicky vlastně neumíte. Trapné situace ji donutí se zapsat na měsíční kurs angličtiny, kde je osazenstvo vskutku mezinárodní. A ten krásný úsměv Francouze...Jak říkám , pohlazení pro duši ...Máte oči jako dvě kávové kapky na bílé mléčné pěně...

Anihilace (2018)

Velmi dobré a doufám, že lidstvo jako takové začne myslet.Nikdo neví, kolik času lidstvu zbývá,

Anna a vlci (1973)

Tak tohle byl silný film s ještě silnějším koncem. Kdesi ve Španělsku, na kopci na odlehlém místě mezi pískem a keři ,stojí obrovská vila, kam přijíždí mladinká Geraldine Chaplinová coby vychovatelka tří holčiček. Jenže babička má záchvaty a je takřka nepohyblivá, matka dětí je bez zájmu a tak na chod domu spolu se sloužícími zbývají tři bratři, z nichž jeden je něco jako kápo, neboť má úchylku pro vše vojenské, druhý mírně perverzní - pokud se to tak dá nazvat -a třetí uzavřený, který se časem odstěhuje do jeskyně a chce se stát poustevníkem. A všichni, za cvrkotu cikád a sálajícího slunce, se snaží Annu ovládnout.....alegorie na Španělsko? Dá se najít.... A lidský příběh? Velmi silný .,Skvělá Geraldine a čtyři hvězdy.

Annapolis (2006)

Já vlastně čekala nafoukaný vlastenecký drill amerických mariňáků a pustila si to jen kvůli upřímným a šibalským očím Jamese Franca....jenže on ten filmík za to stál, tak předně, ten nacionalismus se ani nekonal, spíš sonda mezi obyčejné kluky. Když pracujete denně s tátou a a bráchou v loděnici, kde stavíte bitevní lodě pro námořnictvo, a přes tu širokou řeku se denně díváte na budovy Akademie, začne se vám leccos honit v hlavě a pokud ještě umíte trochu boxovat....podotýkám ještě, že Tyresemu Gibsonovi uniforma velmi, velmi sekla a soundtrak byl super, připomínal Matrix. Hlubokánské drama jsem nehledala a byla překvapena za čtyři hvězdy.

Anon (2018)

Takový malý Matrix, který vás nutí přemýšlet, co by bylo, kdyby...no, radši ne.

Ansisung (2018)

Tyhle filmy miluju, chlapi se řežou, slušně vypadají a jdou za svým cílem i za cenu nejvyšší. Slušná podívaná inspirovaná skutečnou událostí.

Anthropoid (2016)

Nebylo to špatné, ale víc nějak dát nemohu.

Anynka a čert (1984) (TV film)

Harapes jako rozcuchaný čert a Maciuchová jako čertice dračice, která je do něj totálně blázen, ti byli fakt skvělí. Pohádkovè pohlazení .