Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 706)

Balón (2018)

Ta tísnivá atmosféra byla doslova hmatatelná. Skvěle vybraní herci, zkrátka jsem byla mile překvapena a nechápu zpětně, proč jsem tenhle film pořád odkládala.

plakát

1883 - This Is Not Your Heaven (2022) (epizoda)

Přiznám se,  brečela jsem. Celkově to byl nádherný seriál,  který vysvětluje umanost Costnera v taktéž skvělém seriálu,  který jsem doslova zhltnula. Jeho předci to neměli lehké. Zde nádherná kamera,  hudba,  byla to poklona všem lidem,  kteří přišli osidlovat,  byť indiánská území.

Film roku (2021)

Třetí hvězdičku jsem dala jen a pouze za herecké výkony. Komedie? Divná... satira? Slabá. Možná to zapříčinila rozvleklost děje, kdoví. Každopádně repete nebude.

Kurýr z podsvětí (2012)

Kdyby tam nehrál Jeffrey, neměla bych důvod si tohle dílko pustit. Nikdy nepochopím, proč tenhle sympaťák nemá lepší role. Takže, film neurazí, nenadchne, toť vše, leč hlavní postava je zkrátka sexy.

Víno roku (2008)

Pohlazení pro duši plné slunce, vína, nádherné krajiny a skvělého obsazení.

Rudý přízrak (2020)

Velmi slušný film s výbornou hudbou, sibiřskou zimou a pro natvrdlé s jasným vysvětlením, proč mají Rusové mžitky, když je v okolí někdo s fašistickými spády.

Nepřátelská zóna (2017)

Film nebyl natočený špatně, jen mi poněkud vadil střet mysli polámaný vrtulník versus vlastní lidi v jednotce. I když akce byla propracovaná a ve finále klobouk dolů, jak to Španělé zvládli v reálu, nejsem si jistá, zda to riziko za to stálo.

Útěk z Huang Shi (2008)

Mayers i Chow byli velmi dobří a Michelle Yeoh noblesní. Vcelku nemůžu pochopit zdejší komentáře, tohle nebylo o akčním filmu. Díval se někdo těm dětem do očí? Jimi až do duše, kde bylo jen zoufalství, které vede někdy k iracionálnímu chování? Přijde běloch, který tam vlastně nemá co dělat, který prvně v životě viděl na vlastní oči hromadnou popravu a je vtažen, chtíc nechtíc, do místního dění. Situace v Číně v téhle době byla opravdu tristní. Skvělá kamera.

22 minuty (2013)

Nebylo to vůbec špatný a konec byl úplně super. To se někdy stane... Přišlo mi to jako věštění z koule současné situace, kdy nemá cenu odvolávat se soudům, prostě ve finále jdete a vyřešíte to silou, i když to není dobrý způsob. Nu, a někdo si na tom buduje světovou kariéru slávy lemovanou mrtvolami. Ale zpět, nikdy jsem neviděla herce s tak silnými lícními kostmi. Film utekl jako voda a tři hvězdičky jsou tak akorát.

The Gray Man (2022)

Takové odsýpající béčko, neurazí, nenadchne, za pár dnů zapomenete.