Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 641)

plakát

Rozhodnutí o likvidaci (2018)

Hodně dobrý film o snaze vyřešit problém s teroristou Basajevem, který v Čečensku řádil jako Černá ruka a byl to šmejd, neštítíce se ani vražd dětí. Na tu událost vzpomínám velmi dobře. Film pro mne neměl hluché místo a jako bonus nádherná krajina, dobré čtyři hvězdy.

plakát

Pacific Rim: Povstání (2018)

Zcela souhlasím s uživatelem MrHlad, je to tak! A když je mi nad deset, baštím mladýho Eastwooda a koneckonců, vždyť ta technika je místy opravdu geniálně nápaditá. Pokud byl režisérův záměr natočit oddychovku, je to fajn, pokud ne, stejně to tak dopadlo.

Na konci tunelu (2016)

Přežila jsem poněkud rozvleklejší stopáž a nudnější začátek a se sympaťákem na vozíku se plazila tunelem vypéci bandu povedených darebáků. A to přímo pod podlahou zajímavého domu, kde je vybavení kvalitního ajťáka. Nakonec se z toho vyklubalo milé překvapení s dobrou kamerou a důsledky výroku KARMA JE Zdarma!

plakát

Na pokraji šílenství (2017)

Takže to se takhle jednou vcelku průserářský policista s vizáží asijského Deppa pustí do boje s pašeráky zlata, vedeným o nic méně charismatickým mlčenlivý padouchem, jemuž je mořská pláň vším. Pokud to vezmete trochu s nadhledem a rezervou, je to akčňák se vším všudy, hlavně vynikajícími bitkami. Fajn kamera, muzika, prostě starý dobrý Hongkong.

Reasonable Doubt (2014)

Vzhledem k tomu, že v novém zpracování čsfd mne absolutně nic nebaví, tudíž ani psaní komentů, vezmu to stručně, slušný začátek, pak šeď a průhledný závěr.

Železný opičák (1993)

Stačí trochu povolit mozkové závity a soustředit se na fantastické výkony s Donniem v čele a je to fajn relaxový film.

Mnich (2011)

Je zajímavé, jak obrovskou moc má vlastně tenhle skoro nehezký Francouz, s očima daleko od sebe a ostrým nosem, nás uhranout. Dokáže zahrát cokoliv, co si zamane a vždy tak, že mu to polknete i s navijákem. O tom, co ve filmu mohlo být či nemuselo, je zbytečné debatovat, protože každopádně si jej tenhle hříšník, byť ve službě Boží, ukradl celý sám pro sebe.

Bod zlomu (2015)

Ramírez a Varela dohromady, co si přát víc? Asi jiný děj, pro ty dva týpky s uhrančivým pohledem a název filmu ihned zapomenout, aby vás nerušil. Takže, úžasné exteriéry, skvělá hudba, a tím to končí, byť ani práce kamery nebyla k zahození. Nesnáším idioty lehkomyslně pohazujícími svým životem a zdravím a zde jsem jich měla dost, ve jménu vrácení přírodě co její jest a s ní splynout. Nesnáším magory co sjíždí na prknech hory, co volně lezou po skalách a odstřelení zlatého dolu beru jako přehnanou pitomost, nějak mi uniklo množství trhaviny, viděla jsem menší než malé. Zkrátka, do poloviny dobré, pak to drhlo.

Smrt čmuchala (2014)

Film byl zručně natočený, nenašla jsem hluché místo, při kterém bych se nudila. Náš Velký bratr za Velkou louží v období studené války byl všeho schopný a bohužel klidně i zneužil pro moc vlastní obyvatelstvo. Čímž netvrdím, že druhá strana to nedělala též, jen trochu jinak. Jeremy Renner mi sednul, takže bez rozpaků čtyři hvězdy.

Ohnivá bouře (2013)

Vlastně to byl velmi dobře zpracovaný film, plný akce, záběrů na Hongkong a s ušatým představitelem policie Andy Lauem v čele. Výborná závěrečná scéna a přesto mi ve filmu cosi nedefinovatelného chybělo, tudíž tři hvězdičky a dost.