Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 618)

Cesta do Palomy (2014)

Takový lepší průměr se slušným obsazením, krásnou krajinou, slušnou hudbou a ólalá Jasonem, který vlastně vytvořil slušný film. Ale klidně se mohl na kameru trochu poprat  člověk by si to víc užil.

plakát

Gangster, policajt a ďábel (2019)

Bezvadně zpracovaný pravdivý příběh, kde mi mírně šel na nervy poněkud nafoukaný policista, zato byl výborný gangster. Korejci se s ničím nemažou, jak je dobrou tradicí, policisté se mezi sebou i poperou, ale zkrátka, sériový vrah byl opravdu úchylný ďábel. Hnus.

Cesta zpátky (2020)

Poněkud rozvleklé sportovní drama, leč se slušným Benem Affleckem, ovšem jednou vidět stačilo.

Seobok (2021)

Sice poněkud první polovina rozvleklá, film je hodně konverzační, i když na akční závěr též dojde. Nesmrtelnost a klonování, to je oč tu běží. Stvoříte chlapce, který má za cenu vlastního ždímání těla spasit lidstvo před smrtí. Ale zaslouží si to lidé? Budou dál umírat, i ti, kterým na chlapci, experimentu, záleželo. Dobře zahrané, hezká hudba, scifi z poněkud jiného soudku.

plakát

Doktor Martin - Série 2 (2016) (série)

Nikdy bych do sebe neřekla, že tenhle seriál uvidím, a vida, stalo se a vůbec mi to nemrzí. Seriál nikoho neurážel, nikde vulgarity, jen takový pohodový, který musíte brát s nadhledem, ale přitom zjistíte, že všechny povahy různých postav existují. Moc milá Jitka Čvančarová a Miroslav Donutil v roli pedantského vynikajícího lékaře a mrzouta k tomu, to bylo fajn.

plakát

Kočka Linda, poklad rodiny (2011) (TV seriál) odpad!

Nechápu, kdo vůbec mohl vydat peníze animátorovi za takovýhle nebetyčný kýčovitý paskvil. Otřesné, mít malé dítě, ihned mu to vypnu.

Nikdo (2021)

Černočerný akčňák s výborným Odenkirkem, který se od Saula v mnohém v lepší změnil. Perfektní akce, nadhled, bezva taťka, profláknuté staré dobré songy a Čajkovskij k tomu, co si přát víc takhle při jarním večeru?

Světlo ženy (1979)

Na konci temnoty lze nalézt světlo. O tom ví své pan Montand a krásná Romy v zajímavém, pomalu plynoucím filmu.

Tanec smrti (1999)

Výborný Belushi, jako vždy ukecaný a tragikomická mafiánská zápletka. Jen ten přerod Angel mi neseděl, jak se jí najednou změnila chůze. Takže jinak slušné béčko, kde to odsýpe.

Stav obležení (1972)

Výborné politické drama které ukazuje problémy, ze kterých se některé země nevymanily dodnes. Velmi profesionální Costa Gavras a skvělý Yves Montand. Korupce, faleš, bída a vměšování cizích mocností, to je problém celé Latinské Ameriky. A mimochodem, už úvodní, dlouze natočená scéna razie na silnici jediným záběrem, to bylo perfektní.