Šest dní, sedm nocí (1998)

Výborná komedie, kterou si vždycky rád pustím. Co se hereckých obsazení týče, výborný je jak Ford, Heche tak i David Schwimmer v roli nesnesitelného přítele.

Kouzelný klíč (1995)

Chlapec k narozeninám dostane skřínku, ke které najde "kouzelný" klíč. Pokaždé, když umístí do skřínky hračku a skřínku zavře, hračka ožije. Zní to jako námět pro další disneyovku. Omyl, Kouzelný Klíč je průmerný rodinný film, ale určitě není pro nejmenší. Během celého filmu prochází hlavní hrdina morální osvětou, která souvisí i s jeho dospíváním, uvědomuje si, že hračky jsou skuteční lidé a nemůže s nimi manipulovat. Dětské herecké výkony nejsou nijak oslnující, ale zážitek s filmu by Vám zkazit neměly. Jedinou výtku bych snad měl jen na hlavního hrdinu, který na mě působil chvílemi strašně toporně, ale i tak je Kouzelný Klíč příjemný, rodinnný film, který stojí za zhlédnutí.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Neskutečný zážitek, smršt originálních nápadů, krve a humoru. Kung-fu kněz, puding a ta scéna s dítětem! Viděno jednou a nemám dost.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Z relativně slušné jedničky se vyklube naprosto tupé pokračování, kde se můžete zabavit maximálně tipováním, kdo umře jako další...

Old Friends (2006)

Vcelku povedený kratas. Neherci své role zvládli docela dobře ( obzvlášt té malé holce). Greutert se snažil mixovat post-apokalyptický thriller se survival hororem. Je škoda, že atmosféra celý film tak pokulhává, jinak by se určitě jednalo o skutečně parádní kratas, ale i tak jako debut je to obdivuhodné.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

S tímto seriálem jsem měl stejný problém jako spousta jiných. Po vynikající první sérii, nastoupilo klasické natahování seriálu a kouzlo první série bylo pryč.

Počátek (2010)

Po prvním zhlédnutí! Inception splnil své očekávání. Jedná se o to nejlepší, co momentálně můžete vidět v kinech a spolu s Shutter Islandem se jedná o to nejkvalitnější, co bylo zatím v kinech za tento rok. Film šlape jako hodinky a 148 minut uteče jako voda, jediné, co pro to musíte udělat je dávat pozor. Film se tváří strašně složitě a začátek je jako u každého Nolanova filmu dost nepřehledný, ale kupodivu film směřuje obvyklou šablonou. Jedná se v podstatě o klasickou loupež, která je akorát zabalená do rádoby složitého obalu. Dom ( DiCaprio), jako minulostí pochroumaný hlavní hrdina dá dohromady nový tým, vysvětlí strategii, jak na věc a akce může začít. Po herecké stránce filmu nemám co vytknout, Cillian Murphy byl opět perfektní, to samé J. Gordon-Levitt, který mi po 500 dní se Summer utkvěl v paměti. DiCaprio hlavní roli zvládl také bravůrně, ale více mi seděl v roli Teddyho v Shutter Islandu. Marion Cotillard jsem i přes menší prostor věřil také každé gesto. Gradaci atmosféry v Inception má nastarosti především Hans Zimmer, jehož hudba mě původně na filmu zaujala nejvíce. Je pravda, že v Inception skutečně není film, překypující emocemi, ale to nevadí. Vizuální podíváná je to pro diváka skutečně velkolepá, ale přímočarejší děj a především ta "sněhová část" skutečně bila do očí. Na druhou stranu Christopher Nolan sice není několik kroků před divákem jako v Mementu, Dokonalém Triku nebo třeba Temném Rytíři, ale i tak přivedl do filmu spoustu nových nápadů a scén, které se jen tak nevidí. Bohužel Nolan natočil už takové skvosty, že je tímto vizuálně vyšperkovaným, akčním blockbusterem nepřebije. Pokud si to ovšem vůbec přál :) 4/5

Hraběnky (2007) (seriál)

Už je to dávno, co dávali tento seriál v televizi. Každopádně se stále jedná o seriál, který patří do nadprůmerných z distribuce ČT. Vedlejší postavy Richarda Krajča a J. Vinkláře mi utkvěly v paměti.

96 hodin (2008)

Liam Neeson jako rozzuřený otec, kterého zajímá jen vysvobození své dcery a pomsta. Co víc si přát? Taken je nejlepší "revenge" movie, které jsem v poslední době viděl. 5/5

Nakládačka 2: Zpátky na led (2002)

Průmerná sportovní komedie, která je místy až přehnaně stupidní, ale na pobavení a chvíli odpočinku poslouží dobře.