Dantovské peklo (2010)

Jako doplněk k vycházející hře Dante's Inferno na konzole je to slušné. Hra samotná patří mezi špičku hack 'n' slash žánru (lepší mě ted napadá snad jen trilogie God of War). Stejně jako ve hře i zde je skvěle vykresleno utrpení hříšníků a prostředí jednotlivých kruhů pekla celkově. Nadruhou stranu musím říct, že kdybych nehrál hru, asi by bylo hodnocení o hvězdičku nižší.

Centurion (2010)

Centurion je průměrný historický film, který určitě zabaví, má sympatické postavy ( především postavy Michaela Fassbendera a Liama Cunnighama), pěknou hudbu, jen ty bojové scény pro mě byly utrpení. Většina bojů se skládala jen z pár nepřehledných, křečovitých pohybů a velkého výstřiku někdy až nereálné krve nebo odtržení končetin. Naštěstí po první akční cca. 30-minutovce tempo upadá a nastupuje stíhací část. Závěrečný boj se jako ve spoustě historických filmů odehrává při bránění opevnění, nýbrž bitva je dost ochuzená a zabití Kurylenko mohlo být také určitě lepší.

Lidská stonožka (2009)

Neskutečná úchylárna, která i přes relativně dobrý nápad absolutně neobstála v její realizaci. Jednu hvězdu za přesvědčivě slizký výkon doktora v hlavní roli. Doufám, že na druhý díl nikdy nenarazím.

Bourneovo ultimátum (2007)

Energetická smršt nápadů podaných skrz Greengrassovu režii. Kamera, hudba vše pasuje perfektně a Matt Damonovi jsem jeho roli také věřil.

Dostaň ho tam (2010)

Dostan ho tam je průměrná komedie ve stylu Hangover. Přes pomalý začátek se rozjíždí do solidní podívané, která vyvrcholí v Las Vegas, bohužel následně opět zábavnost klesá a závěrečné "prozření" a konzert je ubíjející.

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino jak jinak než skvělý, ale to je tak vše, co bych na tomto filmu mohl vyzdvihnout. Scénář O. Stona a hl. postava mi byli tak proti srsti, že jsem úpěnlivě čekal, kdy to už skončí.

Eragon (2006)

Opravdu hodně špatné fantasy. Jednu hvězdu aspon za Jeremy Ironse.

Between You and Me (2005)

Na to, že je celý snímek vytvořený skrze stop-motion metodu je to velmi inspirativní.

Sexy 40 (2009)

Když jsem vcházel do sálu, vůbec nic jsem od filmu neočekával, snažil jsem se vyhledat spíš film na odpočinek a kupodivu jsem se trefil báječně! Po prvních pár minutách filmu jsem si spíš říkal, že se dívám na další tuctovou americkou romanci, ale po uspěchaném začátku se příběh začal pomalu uklidnovat a já si obě postavy (především role pro Justina Barthu byla pěkně napsaná) oblíbil. Sandy s Aramem tvoří charizmatický pár, který se snaží vypořádat s věkovým rozdílem. Ve filmu se často střídají romantické chvíle s vtipnými hláškami a scénami, ikdyž nutno poznamenat, že některé z nich byly dost zvláštní. Sexy 40 narozdíl od podobných žánrových snímků člověka nejen utlumí na 95 min, ale dokonce ho zabaví. Jak jsem již psal, film není založen na přehnaně "sladkých" scénách, kde si jednotliví aktéři vylévají své srdce, přesto film má hloubku. Jako mírně nadprůměrná žánrovka velmi dobré.