• Western

Čas zabíjet (1996)

Tento film som začal pozerať s určitými obavami pretože Joela Schumachera považujem za dosť rozporuplného režiséra.Občas natočí naozaj vynikajúci film(8 mm,Voľný pád) a inokedy zase typicky hollywoodsku limonádu.Tento film bohužiaľ musím zaradiť do tej druhéj kategórie.A okrem toho,keby som vedel,že bol tento film nakrútený podľa knihy Johna Grishama tak by som si ho ani nepozrel.Jeho literárny štýl príliš nemusím.Jediný kto vo filme vytŕča z priemeru je Matthew McConaughey.Radosť ho sledovať.Ináč je to čistá rutina.Celý film je presiaknutý sladkým sentimentom,ktorý mi je dosť proti srsti.

Náš vůdce (2008)

K tomuto filmu som pristupoval s určitými obavami,lebo obsah filmu od distribútora mi veľmi pripomínal film Das Experiment.Tieto obavy sa ešte zväčšili,keď som sa dozvedel,že režisérom filmu je Dennis Gansel,ktorý predtým natočil film NAPOLA.Bohužiaľ sa tieto mje obavy počas sledovania filmu potvrdili.Režisér zopakoval tie isté chyby.ktoré urobil pri natáčaní filmu NAPOLA a akých sa dopustili aj tvorcovia filmu Das Experiment.Téma je vynikajúca,len jej spracovanie má viacero nedostatkov.Niektoré scény sú dosť naivné,až smiešne.Herecké výkony niesú príliš presvedčivé,až na Jurgena Vogela,ktorý je celkom dobrý.Jednoducho som replikám.ktoré vychádzali z úst hercov neveril.Lepší herci by ich podávali určite presvedčivejšie.Nejaký schopnejší režisér by mohol kvalitnejšie spracovať danú tému a vytvoriť plnohodnotnejší film.

Prokletá Argentina (2003)

Nevýrazné herecké výkony.Jednotlivé postavy postrádajú väčšiu hľbku.Tomuto filmu chýba potrebná sila akú si zaslúži daná téma.Miestami mi pripomína skôr lepší televízny film ako film určený do kín.

Red (2010)

Veľmi rád si pozriem dobre natočenú akčnú oddychovku,ale to nieje prípad tohto filmu.Režisér Schwentke trestuhodne premrhal potenciál.ktorý v sebe skrývajú herci obsadený do tohto filmu.Jediná akotak zábavná postava je tá,ktorú stvárňuje John Malkovich.Mary-Louise Parker je veľmi trápna.Všetci tí skvelí herci vlastne ani nemajú čo hrať.Dialógy sú fádne,iba občas zaznie nejaká dobrá hláška.Scenár je slabý ako 5 krát prevarený čaj.Zopár akčných scén je celkom vydarených,ale to je asi tak všetko.Jediným oživením je nápad s animovanými pohľadnicami a zopár dobrých skladieb použitých v soundtracku.Čakal som určite viac.

Machete (2010)

Tento film je pre mňa tak trochu sklamaním.Po zhliadnutí falošného traileru,ktorý bol súčasťou DVD filmu Planet Terror som sa na tento kúsok veľmi tešil.Rodriguezovi sa nepodarilo navodiť takú skvelú atmosféru vyvražďovačiek 70-tych rokov ako vo filme Planet Terror.Film Machette má podobne šialený casting ako Od súmraku do úsvitu.Danny Trejo je so svojou úžasnou vizážou neprekonateľný.Drsňák ako má byť.Aj Robert de Niro je v úlohe radikálne pravicového senátora veľmi zábavný.Vidno že si tú rolu vychutnáva.Kočky vystupujúce v tomto náreze sú veľmi sexy.Na začiatku má film tie správne grády,ale postupne sa to vytráca.Tento film treba brať s veľkou rezervou,Rodriguez zámerne preháňa.Na môj vkus sú však niektoré scény až príliš béčkovo hlúpe.Celkový dojem z filmu mi zkazil aj Steven Seagal,ktorý mi je veľmi nesympatický.

Smrtící úder (2008)

Najväčšími ťahúňmi filmu sú herecké výkony Mickeyho Rourka a Josepha Gordon-Levitta.Naopak najväčšou slabinou sú nevýrazné stvárnenia manželskéj dvojice v rozvodovom konaní Carmen(Diane Lane) a Waynea(Thomas Jane).Ďalším nedostatkom sú slabé miesta v scenári.Film bol natočený podľa knihy,ktorú napísal spisovateľ Elmore Leonard.Podľa jeho diel už boli natočené filmy ako napríklad Hombre v hlavnéj úlohe s Paulom Newmanom,Jackie Brown režiséra Quentina Tarantina.Takže potenciál na dobrý film tu bol,len škoda že ho tvorcovia lepšie nezúžitkovali.Pôvodne mal hrať rolu Waynea Bruce Willis,ktorý v roku 1989 kúpil práva na sfilmovanie knihy.

Jít za sluncem (1996)

Michaela Cimina si veľmi vážim za jeho film Lovec jeleňov,ktorý patrí medzi moje najobľúbenejšie.O to väčším sklamaním bol pre mňa tento film.Celkove na mňa pôsobil dosť nesúrodo.Miestami sa mi zdalo,ako keby sa režisér nevedel rozhodnúť či chce natočiť vážnu drámu,alebo dobrodružno-akčnú komédiu.Niektoré scény vyznejú trápne až smiešne.Je to obrovská škoda,lebo námet bol dobrý.Mohol podľa neho vzniknúť celkom dobrý film,ale bohužiaľ nevznikol.Najväčšou blamážou je však hudba.Jednotlivé skladby s danými scénami často vôbec neladia.Vrcholom všetkého je otrasná pesnička,ktorá znie v závere filmu.Ešte raz veľká škoda!

Vzpomeň si (2015)

Podľa mňa by tento film fungoval iba vtedy,ak by ho režisér poňal ako čiernu komédiu.Takto,keď to všetko berú tvorcovia filmu úplne vážne,mi to pripadá o to smiešnejšie a hlúpejšie.Už len tá samotná predstava,že by 90 ročný človek trpiaci demenciou dokázal sám absolvovať takú strastiplnú cestu zdá úplne nezmyselná.Je to typický film s nasilu vykonštruovaným scenárom,ktorý je založený na ,,šokujúcom" závere,ktorý prevráti celý príbeh naruby.Najviac sa čudujem,že Christopher Plummer venoval svoj nesporný talent do takéhoto nezmyselného príbehu,postrádajúceho akúkoľvek logiku ! Po tom ako som predtým videl Egoyanov nepríliš vydarený film Chloe,som mu chcel dať ešte šancu,aby ma presvedčil,že dokáže natočiť aj dobrý film.Nestalo sa.Už nechcem vidieť žiadny z jeho filmov.Tieto dva mi úplne stačili na to,aby som si vytvoril názor na jeho režisérske schopnosti.

Experti (2006)

Tento film som si pozrel hlavne kvôli Kryštofovi Hádekovi,ktorý patrí medzi mojich najobľúbenejších českých hercov.On osobne ma vôbec nesklamal.Od tých protagonistov súťaže Česko hledá Superstár som toho ani veľa neočakával.Naopak Roman Holý ma sklamal.Očakával som od neho o niečo lepšiu muziku pretože jeho tvorba v skupine Monkey Business sa mi celkom páči.Napriek tomu bola hudba asi tou najlepšou zložkou tejto trochu trápnej komédie.

Dvojí obvinění (1999)

Bola to nuda od začiatku až do konca.Jednotlivé charaktery boli vykreslené plytko a nezáživne.Jedine Tommy Lee Jones sa snažil a mal aj zopár vydarených hlášok.Príbeh bol hlupučký.Ashley Judd bola úplne trápna a v niektorých scénach až smiešna.Bol to môj prvý a zdá sa mi že aj posledný film,ktorý som s ňou videl.Je to ten druh filmu,ktorý začína divákovy veľmi rýchlo vyprchávať z hlavy zároveň so záverečnými titulkami.Zbytočná strata času!