V kriminálnom prostredí sa odohráva najnovší film Johna Maddena (Dôkaz, Zamilovaný Shakespear) v hlavných úlohách s Diane Lane (Neverná) , Mickeym Rourkom (Sin City, Vtedy v Mexiku) a Thomasom Janeom (Pomstiteľ). Carmen Colsonová (Lane) a jej manžel Wayne (Jane) sú nútení zostať v programe pre ochranu svedkov. Kým si oni myslia, že sú v bezpečí, dvaja vrahovia s cieľom ich "odtajnenia" sú im na stope. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Mickey nabral takovou formu, že teď utáhne asi všechno, Diane bude kočka i v osmdesáti a Thomas dokazuje, že umí i hrát. Scénář není žádný poklad a mám pocit, že jím byla předloha dost necitelně krácena (nečetl jsem, ale je to cítit na rychlosti zvratů) , Madden opět dokazuje, že není žádný kouzelník, spíš šedý průměr. Hudba a atmosféra sedí, akce slušná a kamera příjemně drsná. Prostě dobrý thriller na sobotní večer, ale s lepším scénaristou a režisérem bychom si ho pamatovali déle než týden... 70% ()

petero

Keď manželia (Jane, Lane) nešťastnou náhodou skrížia cestu zabijakovi (Rourke) a jeho komplicovi (Levitt), využijú možnosť FBI na ochranu svedkov. Pre skúsených zabijakov však nie je problém zistiť ich nové identity. Vzťah dvoch rozdielnych vrahov a ich priateľky (Dawson) je prelínaný rozpadávajúcim sa vzťahom manželskej dvojici až do záverečnej konfrontácii... John Madden tentoraz opäť slabšie, už zo scenára bolo zrejmé že toto bude len malý film. Žiadny strhujúci thriller sa nekoná čo však nič nemení na fakte že ako taký nie je prehnaný a sympaticky ubehne aj vďaka veľmi slušnému obsadeniu. ()

Dubro

Drahí občania, drahé občianky, drahý benzín, drahé všetko. Na úvod môjho komentára len toľko, že ma minulý večer zavolali hrať biliárd a tak som sa ocitol pri osmičke v miestnosti nie väčšej ako zápalková škatuľka, kde bol problém sa s tágom otočiť nie že hrať a navyše chlastuchtivá mládež obsadila stolíky okolo a úspešne zavadzala. Po hodine hry som trpko oľutoval, že som tam dosmrdel a moje nervy boli hlbšie ako v prdeli. Potom prišiel moment, keď ma ohnutého pri údere vyrušil dáky moták trepúci sa so stoličkou, že vraj aby som počkal, kým sa prešuchce okolo. Tak som gazdovi podniku rozlámal tágo, zaplatil zaň 20 spotených Euro, ďalších 10 za útratu a so svojimi narušenými emóciami som sa vytratil do tmy. Doma som sadol k bedni a pustil si Killshot. Musím priznať, že wrestler Mickey mi spravil náladu a za to ho patrične odmením až štvorkou. Ďakujem za pozornosť. ()

Skleni

Niekto tu už napísal velikú pravdu. Hollywood je proste komercia ako ďas! Keď je niečo v kurze takto napchajú do všetkého možného podobného aj keď je to vopred prehratá bitka. tento film je ten prípad kedy vsadili na dobrého herca do totálnej kraviny. Film má nulovú zápletku a ani samotný mickey ma nepresvedčil o jeho úlohe. To že je indián pochopím. Ale nájomný vrah a k tomu psychologický učiteľ v jednom. NO FUJ! 40% ()

Shit

Už sem určitě viděl lepší thrillery, tenhle tak trošku střídá dobrý chvilky plných akce s brokárnou, s těma slabšíma a nudnějšíma, ale všechno to zachraňuje super drsnej a super nemilosrdnej Mickey Rourke v roli zabijáka, ten jeho neskutečnej klid v každý situaci a při zabijení je prostě božskej a ještě mu docela slušně sekunduje Thomas Jane, kterej ale v rámci svý civilnější role nemoh vytvořit moc akce. ()

• Do role Waynea Colsona (Thomas Jane) byl původně zvažován Bruce Willis, a to poté, co roku 1989 získal na film práva. (Ajka1)
  • Blackbird si v čase 1:16:12 (Mickey Rourke) naberá jedlo z alobalovej tácky. Najprv to bola veľká hlboká misa, potom panvica a teraz... (GabrielGabko)