Breakheartský průsmyk (1975)

Dobrý špionážní western s naprosto vynikající hudbou Jerryho Goldsmithe. 70% hvězdiček

Policistka (1974)

O hvězdičku navíc za krásnou Mariangelu Melato. 75% hvězdiček

Mazzabubù... quante corna stanno quaggiù? (1971)

Příjemná a poučná, lehce dokumentárním stylem natočená komedie o paroháčství. Zajímavé na ní je to, že jedna z point filmu je totožná s tou v českém filmu Kam slunce nechodí. Oba filmy jsou natočeny v tomtéž roce. 62% hvězdiček

Pierino la peste alla riscossa (1982)

Film je snůškou nejubožejších vtipů osmdesátých let, které jsme si jako děti povídali ve škole. 26% hvězdiček

Il cosmo sul comò (2008)

Jedná se jednoznačně o nejhorší film s trojicí Aldo, Giovanni a Giacomo, který jsem zatím viděl. Nesnesitelný a naprosto zbytečný hudební podkres, potlačení hereckého potenciálu ústřední herecké trojice, chaotický střih a nesnesitelná "klipovost" některých částí filmu z něj dělají prakticky nesnesitelnou podívanou, kterou drží nad vodou jen několik dobrých momentů a samožřejmě i ten trošek sympatického projevu herců, který jim režisér dovolil. Škoda! 42% hvězdiček

Flamenco Hoy de Carlos Saura (2012) (divadelní záznam)

Tanečníci a hudebníci podávají ve filmu úchvatné výkony, jedná se však pouze o divadelní záznam a nikoliv svébytný film. Výkony umělců bych tedy sice hodnotil pěti, filmu však musím udělit pouze tři hvězdičky.

Sůl nad zlato (1982)

Proč musela být Maruška i po měsíci nošení vody do studny zmalovaná, jako kdyby se chystala na diskotéku? 60% hvězdiček

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Italská verze (Benvenuti al Sud) se mi zdála o krapítek lepší a navíc mám osobně italské reálie dostatečně "osahané", proto mi byly narážky a vtípky založené na klišovitých představách o jihu Itálie srozumitelné a blízké. Boonovo Vítejte u Ch´tisů zase odráží představy Francouzů z jihu Francie o těch na severu a paroduje je. Snímek je vcelku velmi zábavný a nemá prakticky hluchých míst, takže mu dávám 70% hvězdiček.

V zajetí hurikánu (2004)

Téměř bez napětí a k tomu odfláknutý dabing. 24% hvězdiček