Mr. Bean (1990) (seriál)

Pan Bean nikdy nezklame. U něho se zasměji i kdybych měl dvaačtyřicet horečky, vyhodili mě z práce a utekla mi žena s mojí šéfovou.

Pouhá formalita (1994)

Osud, zločin, soud, trest, odpuštění a vzpírání se tomu všemu najednou nám zde předvádí Depardieu v celé své šíři a Polanski mu k tomu drží taktovku. Toto žánrově komorní drama, jež by stejně tak dobře fungovalo na divadelním jevišti nebo i v rozhlase, je především velkým příběhem a pro Tornatoreho byl tento příběh velkou výzvou, kterou přijal a využil bezezbytku. 92% hvězdiček

Příběh Alvina Straighta (1999)

Příběh opravdu zajímavý, lidé opravdu lidští a krásné scenérie a hudba to vše velmi vkusně dobarvují. Chtělo by se říci "dokonalý film", ale takový není žádný. 90% hvězdiček

Serpico (1973)

Tento snímek působí velmi realisticky, což je jeho hlavní devizou. Skvěle přibližuje svět zkorumpované policie, je uvěřitelný v každém detailu, a to včetně perfektního vykreslení postav. 90% hvězdiček

Chyťte Cartera (1971)

Jack Carter coby ukázkový zločinec nás tu provází světem zločinu jakoby listoval nějakou encyklopedií zločinu. Je tu pomsta, vraždy, zabití, podvody, spiknutí. A to vše v tak klidně ubíhajícím mrtvolném anglickém tempu. A navíc ty obrázky, tedy práce s kamerou, jsou vynikající. 90% hvězdiček

Aguirre, hněv Boží (1972)

Herzog nám naservíroval během hodiny a půl až hypnotizující obraz marnosti, nezkrotné síly a odhodlání dosáhnout cíle, ať to stojí, co to stojí. Důkaz, jak může vlastní vůle člověka rozmačkat v náruči šílenství.

Harold a Maude (1971)

Ashby dokázal naprosto perfektně spojit nespojitelné a k tomu kašlat na sentiment a klišé. Dvojice, která jako by vypadla z komedie, se ocitá v tragédii a my se smějeme právě tomu tragickému, nikoli tomu, co by v jiných filmech bylo směšné.

Horší už to nebude (2006)

Vynikající dílo, které dokázalo stmelit tragedii a komedii do jednoho celku, aniž by vznikla tragikomedie. Stejně tak zde splývá fikce s realitou a vytváří novou dimenzi, z které vyzařuje radost a naděje. Po druhém zhlédnutí ještě intenzivnější zážítek. 99% hvězdiček

Kladivo na čarodějnice (1969)

Vynikající snímek o bezmoci na jedné straně a zneužití moci na straně druhé. Naprosto nadčasová výpověď.

Ministerstvo strachu (1966) (TV film)

Po shlédnutí první části mohu říci, že je to dobrá televizní inscenace. Po shlédnutí druhé části zvedám na plný počet hvězdiček.