Sils Maria (2014)

Slušná konverzačka ze zákulisí filmového a divadelního průmyslu. Bez nějakých rušivých momentů jsem proplul dvěma hodinama, ale zároveň nezaznamenal nic, co bych si dlouhodobě zapamatoval. Neurazí, nenadchne. 65%

Kód Enigmy (2014)

Benedict je prostě hercem současnosti a o tom že umí, mě přesvědčil už dávno v mnohem menších filmech neméně skvělými výkony. 90%

Hon na lišku (2014)

Totálně mimo. Nechápu, proč Miller zvolil tak příšerně chladnou, odtažitou formu. Čistá vypočítavost směrem k oscarům a opět jsem si potvrdil, že každej rok se do hry o plešouna vecpe aspoň jeden nějakej podobně marnej film. Obsahově strašně slabý, z dvou hodin by šlo klidně udělat 30 minut, nebo prostě jít divákovi víc naproti. Ach, jak já se těšil... 45%

Velká šestka (2014)

Baymaxe jsem si zamiloval, to je prostě úžasná postavička, která je originální a vtipná, jen škoda, že ostatní hrdinové jsou téměř o ničem a v podstatě mě vůbec nezajímali. Ale i s perfektní hudbou mi to vyjde na nejlepší animák uplynulýho roku. O fous před Peabodym a druhou Bezzubkou. 85%

Interstellar (2014)

Když řeknu, že se Nolan vrátil zpátky na zem, může to být zavádějící. Obsahem Interstellaru je to spíš ze Země pryč, ale pro mě se spíš vrátil do umírněnějších vod, co se týká gradace příběhu, přeci jen u TDKR se už nechal až moc strhnout a nebylo to úplně ideální. Naposled mi takhle rychle utekly v kině tři hodiny snad u Atlasu mraků. Jen mohl skončit o jednu až tři scény dřív a nechat to podobně jako v Inception trochu nedořečený, to je asi tak jediná možnost, kde si jsem schopen rýpnout. Ten pocit, že jsem viděl zase něco, co mě naplnilo hromadou emocí, je ale k nezaplacení. [Kino 2014] 100%

Nejhledanější muž (2014)

Těžký minimalismus. Ale po podobně zmáknutým Američanovi od Corbijna, jsem ani nic jiného nečekal. Takový Homeland ve filmu dalo by se říct. Co jsem chtěl, to jsem dostal. 75%

Profesionál (1981)

Když jsem se rozhodl zkouknout pár filmů s Belmondem, netušil jsem, že hned tím prvním kouskem jsem si nasadil laťku, kterou už nepřekonám. Profesionál je úplně jiný než ostatní Belmondovi filmy, které jsem zatím viděl. Nedělá přehnanýho machýrka, nepřehání to s humorem a hlavní prim hraje výborný příběh, který není tak tuctový jako například v případě Dobrodruha nebo Samotáře. I vlastně ten úplný závěr není úplně typickej pro Belmonda. Mistr Morricone tomu dává ještě další rozměr a k absolutní spokojenosti moc nechybí. 85%

Šofér (2014)

Zatím nejpříjemnější překvapení letošního roku. Mně osobně Carnahan hodně sedí a i Stretch hraje na správnou notu. Po skoro měsíci od zhlédnutí a asi 20ti dalších filmech když se mě někdo zeptá, co mu z poslední doby můžu doporučit, jako první říkám Stretch, zakotvil se mi v hlavě a pořád si říká o druhou projekci s potenciálem na pátou hvězdu. Určitě ne pro každýho, ale kdo našel zalíbení v předchozích filmech Carnahana, může být nadšen. 85%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Vaughn mě První třídou naprosto dostal. Singer měl už třetí pokus a znovu mě jeho dílo nechává naprosto chladným. Nevím proč, ale jeho X-Meny já sleduju bez zaujetí. Po senzační První třídě jsou mutanti zase na začátku, průměrná komiksárna. Probuzená víra v kvalitu téhle série je zase pryč. 60%

Sviňák (2013)

Nevím jak Sviňáka ohodnotit. Kdyby do mě chvíli někdo hučel a argumentoval, jak je výbornej, nechal bych se přesvědčit asi stejně rychle jako o opaku. Chvílemi mě to bavilo, Chvílemi jsem byl zhnusenej, přesto bych po prvních dvou třetinách mohl uvažovat i o vyšším hodnocení, jenže k závěru už moje pocity byly úplně opačný. Nejvíc se mi ze všeho líbily asi songy, který během filmu zazní, což filmu k dobru moc přičíst nemůžu. McAvoy nemůže být úplně normální, jeho Bruce mi přijde zahranej moc věrohodně, až mám obavy o jeho duševní zdraví. :)