Režisér filmu Sejmi eso vás zavede do světa Kevina Stretche, řidiče hollywoodské limuzíny, muže s temnou minulostí. Když se Stretchovi ozve nechvalně proslulý gangster, aby od něj dostal zpět půjčené peníze, Stretch v naději na slušnou odměnu vezme práci, kterou mu nabídne jeho klient – miliardář. Výstřelky výstředního klienta ale brzy vyústí v divokou noc plnou dobrodružství, sexu a nebezpečí, po které je jasné, že s návratem peněz to až tak snadné nebude. (Bontonfilm)

Spooner

Film, který chtěl pološíleným vtipným bizárem, ale přitom mě svou trapností a režisérským pozérstvím s*al každou minutu čím dál víc. Příběh je vycucaný z prstu, Patrick Wilson zapomněl doma charisma a všechny postavy jsou tak odporně nesympatický, že jsem vážně uvažoval nad tím, že to nedokoukám. A k takové události u mě dochází maximálně jednou za deset let. Když vám ve filmu nefunguje ani rádoby vtipné cameo Davida Hasselhoffa, tak je něco hodně špatně. Hvězdičku dávám jen z předešlé úcty ke Carnahanovým filmům. ()

kingik

Lepší je být dobrý šofér limuzíny vozící hollywoodské herce, než být špatný herec leštící hollywoodské kliky. A Kevin Stretch podle svého úsudku ani životní "kliku" nemá. Na štěstí ani osud nevěří. Ani pro to nemá důvod. Jeho krásná přítelkyně mu dala kopačky, jeho vznětlivý šéf ho nemá rád a dal mu ultimátum a po krku mu jde podsvětí, kterému dluží šest podělaných táců, což je dluh, který se s ním táhne od temného období, kdy sám propadl hazardu a fetu. A kariéra herce, po které toužil, je po neúspěšných konkurzech, zdá se, definitivně v prachu. Nezbývá nic jiného, než zdárně do konce dotáhnout kšeft, který se mu naskytne. V příštích hodinách totiž poveze v limuzíně výstředního a svým chováním nevyzpytatelného miliardáře s vizáží zarostlého divocha, který frčí na koksu, děvkách a adrenalinové (sexuální) zábavě. Slovo dá slovo a ti dva se spolu dohodnou na výhodném kšeftu, který by mohl být vstupenkou ke Stretchově osobní svobodě, neboť pracháč se nabídne, že uhradí Stretchův dluh výměnou za vyzvednutí jisté zásilky-kufříku, jež má být doručen v časovém limitu. Vše se samozřejmě zamotá a pořádně zkomplikuje. Z běžné služby za volantem se rázem stává dramatická noc, kdy se s limuzínou i bez ní křižují ulice Los Angeles a hlavnímu hrdinovi jde o všechno. Po Stretchovi jde rázem podsvětí, federálové i jakási tajemná žena, se kterou v klidných okamžicích chatuje. A aby toho nebylo málo, ke všemu se mu zjevuje duch legendárního řidiče limuzíny, jenž si vzal kdysi život přímo ve služebním voze. Stretch si bude muset chtě nechtě přiznat, že si s ním osud pořádně pohrává, ačkoliv se za fatalistu nikdy nepovažoval. Joe Carnahan už by měl točit jen takové odvázané filmy, jako je tento, a nikoliv filmy s vlky a Neesonem v hlavní roli. Dokazuje, s jakým nadhledem se umí pohybovat hned na několika žánrových frontách, i když jeho počin není dramaturgicky zdaleka tak učesaný, jak by měl být. Hlavním tahounem filmu je vynikající Patrick Wilson, který svým vnitřním hlasem všechno sarkasticky, ironicky i vtipně komentuje a dává filmu pořádné koule. Hned v závěsu jsou všichni ostatní, přičemž skvělým protihráčem je mu zde Chris Pine v šílené kreaci magora, kdy i ten největší odpůrce jeho herectví, si ho zamiluje. Carnahan, jak je jeho dobrým zvykem, dává ve svých filmech vyniknout i hercům v mini rolích, k nimž tentokrát patří David Hasselhoff a Ray Liotta, kteří hrají sami sebe. Film se zpočátku jeví jako satira na Hollywood a jeho poměry, následně se od toho odkloní směrem k černé komedii s mystery prvky, hned na to vyrukuje s krimi thrillerem a i akční film s romantikou má své zastoupení. Občas to vypadalo, že si režisér toho nabral moc a že svůj scénář přepálil. Jak jsem výše zmínil, dramaturgicky to haprovalo, a z některých nápadů se klidně dalo vymáčknout i víc, ale dohromady to bylo dílko osvěžující, kompaktní a sršící nadhledem, který zajistil hláškující Strech. Joe Carnahan ukázal své vyzrálé režijní hodnoty, kdy za pomoci skvělých dialogů namíchal originální koktejl plný bláznivin i osvěžujících substancí s hrdinem s těměř kultovním rozměrem. 90% () (méně) (více)

Roman.Ticka

Tak to zas byl po delší odmlce parádní stylový reprezentant "crazyoviny" jak se patří na tento spešl žánr. Oba hlavní herci jsou přesným prototypem antihrdinů, jež ztvárnili a právě proto nebo prostě proto, že jsou dobří, je zvládli na jedničku s hvězdou. Šílená jízda jak nejlepší limuzínou, co se prohání v L.A., včetně trefných cameo rolí Davida i Raye, prostě přepychová bašta pro vybrané fajnšmekry. ()

IQ Tiqe

„If you like stories about chance and coincidence and fate...“ Přiznám se, že v jednu chvíli jsem měl chuť začít s rychloposuvem – trhlý a herecky přehrávaný scény mě nebraly. Ale někdy kolem půlky to začala být fakt prdel. Shody okolností a považování člověka za někoho jinýho je v komedii vždyfungující klasika. Ujetý to bylo, nic extra inteligentního nečekejte, ale pro mě to bylo milý a hodně vtipný překvapení. # [monitor, 5.1, no sub] # příběh *** | hudba *** | humor *** | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Figu

Joe Carnahan dokazuje po A-teamu či Mezi vlky, že umí udělat a natočit i solidní akční komedii, aniž by si musel propůjčit Liama Neesona. I s Patrickem Wilsonem to jde, kdy i ten jeho přiblblej ksicht k ději sedí báječně jak prdel na hrnec. Koncovka byla naprosto očekávatelná a předvídatelná, avšak neurazila. Jenže od bijáku, kde se objevujou jména jako Chris Pine, Jessica Alba, Ray Liotta nebo Davka Hasselhoff, asi člověk čeká víc. Aspoň já. 55% ()

• Natáčanie trvalo 21 dní a stálo 5 miliónov amerických dolárov. (Da_reba)
  • Vedenie štúdia Universal chcelo, aby mala postava Rogera Karosa (Chris Pine) oholenú bradu, pretože sa báli, že diváci herca nespoznajú alebo im príde atraktívny, no režisér to odmietol. (Da_reba)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015