Syn zmaru (2014)

v podstate oldies krimoš v modernejšom šate od protinožcov..a nie je to zlé..ba čo viac, je to dobré..aj bez špeci fx to siaha po 70 percentách..

Mall (2014)

áno, toto dielo bolo natoľko preplnené intelektuálnymi myšlienkami, že my - prízemne uvažujúci a zároveň nefičiaci na akejkoľvek droge - sme to nepochopili..čakal som Stormara, dostal som Stormara, ale....jediným svetlým bodom bol čiastočne D´Onofrio..a to je pre film (i keď v podstate s krátkou stopážou) málo..40 %

Exists (2014)

pobavilo..niekde na hranici 50 %..keďže päťcípe hodnotenie je také, aké je..prikláňam sa skôr k dvom hviezdam..

Dobré manželství (2014)

Pišta Kráľ len pokrčí plecami a píše si ďalej..našťastie radšej čítam jeho knihy než sa obdivujem adaptáciam kingoviek..ale pre fandu Kinga je samozrejmosťou zhliadnuť každý taký počin..tento tak za 40 %..

Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)

je pravdou, že rovnako ako Helix, ani táto trojdielna miniséria nebude priekopníckym činom SyFy..na druhej strane však uznávam, že námet ma zaujal a napriek tomu, že som si to pozrel na jeden záber, nenudilo ma to..súhlasím s komentármi typu "začiatok výborný, k záveru čoraz viac plytkejšie"..ale poctivých 60 % tomu neupriem..

Případy Anniky Bengtzonové - Nobelova poslední vůle (2012) (epizoda)

no, už je jasné, že nie všetko severské s nálepkou thriller je (minimálne) dobré..nebolela ma síce z tohto filmu hlava, ale ani som si spokojnosťou neškrabkal okolie pupíka..ak by to pochádzalo z americkej produkcie, kvitli by tu "odborné" komenty o odpade..práve pre túto škatuľkovanosť pohľadov mu dávam len jednu hviezdu..(ako vidím, že malina fičí sťa anikó aj v ďalších opusoch..už s vyšším hodnotením...skúsim..?)

Predestination (2014)

ešte som nevidel Interstellar, ale mám taký pocit, že jeho bublina "waw-to-ti-je-fiiilm-čéče!" spľasne v mojich očiach rovnako ako toto dielo..a preto len skratkovito, ba priam stručne..:) nič proti Heinleinovi..jeho Cesta slávy, či Jób sú výborné knihy..ale paradox, ktorý existuje len pre samotný paradox paradoxu je proste "balada na hovno".."vojet sama sebe, abych se porodila" je síce z pohľadu sci-fi vcelku originálna myšlienka, no -"stejně jako Ježíše"- zákonitosti cestovania v čase "nikdo nevojebe"..a tak tým najlepším, čo tento film ponúkne je časť (ticho, bubny, napätie stúpa.....en´ uinnnnnne iiiiiz....) "řeknu-ti-nejlepší-historku-co-jsi-kdy-slyšel-barmane"..verdikt: niekde medzi 50 až 60 %..

Bony a klid 2 (2014)

a já se vcelku pobavil..víc, než u polívkových neříkaných kurev..

Tým Škorpion (2014) (seriál)

po dvoch epizódach a pozretí real fotky Waltera je mi jasné, čo myslel Mišo Masnick titulkom "Is 'Scorpion Walter O'Brien' A Real Computer Security Genius?" :D ešte dobre, že tam majú Bobíka Patricka..mám podozrenie, že to budem ďalej sledovať hlavne kvôli nemu..:) edit: nemýlil som sa..ďakujem Bohu za osvietenie realizačného štábu, ktorý do tejto samohonky (rozumej: autoerotického hladenia peEGOnisu) indivídua v overale s písmenami WOB v kosoštvorci na hrudi povolal navonok chladného, rokmi charizmaticky nezmeneného RP..inak by som tomu dal len dve hviezdičky a smial sa, smial sa, smial, smial a smial........

Okres na severu (1981) (seriál)

do poslednej chvíle som neveril, že dôjde k zmiereniu mladého Prokopa so starým Pláteníkom..a – podarilo sa!! krásne to časy..plné konštruktívnych debát a hľadania síce nie najľahšej, ale zato najefektívnejšej cesty k budovaniu krajších zajtrajškov..len keby lepšie zvládli zásobovanie obchodov toaletným papierom a dámskymi vložkami..:)