Femme Fatale (2002)

Film, ktorý fakt ocenia asi len POMOve deti :)

Fido (2006)

Solídna retro zombie "rodinná" komédia o tom, aký by bol svet krásny, keby mŕtvy odmietali zostať hniť v hroboch, pretože aj po svojej smrti môže byť človek veľkým prínosom pre spoločnosť. Človek by ani nepovedal, že na čo všetko sa taký domestikovaný zombík ďá použiť.Zo začiatku to vyzerá, ako keby si niekto zobral scenár a zúrvio vyškratal, resp. prepísal slovo "android" slovom "zombie". Ale akonáhle sa Fidovi pobabre obojok a zamorduje starú dámu, príbeh sa začne naštastie uberať trošku iným smerom než iné sci-fi filmy. To je patrné hlavne v okamihu, keď malý Timmy utlčie onú starú dámu (teraz už vlastne zombie) lopatou, odskene jej hlavu a pochová ju v parku. Hoci to tak nevypadá, tento film je skutočne komédia, síce čierna, ale rodinného razenia (aj keď deťom by som to asi nepúšťal :).

Filmoví mutanti Stana Leeho (2002)

Kevin Smith spovedá Stana Leeho. Reč padne na Leeho začiatky, comixovský gigant Marvel a jeho pôsobenie v ňom, zrod takých ikon ako Fantastic Four, Iron man, X-men, DareDevil, JLA, Thor, samozrejme Spider-man a mnoho mnoho ďalšieho. To všetko okorené mnohými zaujímavosťami zo sveta comixu (vedeli ste že Spider-man sa mohol kľudne volať Insect-man alebo Mosquito-man?) Pre tých, ktorým "obrázkové knižky" niečo hovoria, určite povinnosť.

Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)

Vezmite si všetky možné klišé z filmov o lietadlách (turbulencie, prevážanie väzňov, vypuknutie nákazy a čo ja viem čo ešte), pridajte si k tomu zombíkov a dostanente neuveriteľne zábavné béčko, po skuknutí ktorého vám bude na ksichte hrať blažený úsmev ešte aspoň hodinu po jeho skončení. Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Odporúča šesť z piatich leteckých spoločností :)

Frankenstein Reborn (2005)

Klasický príbeh o dr. Frankenstainovi a jeho výtvore, tentokrát zasadený do súčasnosti. Dr. Viktor Franks je umiestený v ústave, kde je vypočúvaný psychiatrom na posúdenie jeho príčetnosti a spôsobilosti na súdne konanie, v ktorom má byť obvinený z niekoľkonásobnej vraždy. A tak začína rozprávať príbeh o svojom výkume s nanotechnológiou, schopnou zregenerovať a oživiť mŕtve bunky. Zaujímavý je fakt, že to nerobí pre dobro ľudstva, ale len aby si zarobil na porsche a nejakú tu vilku. A na kokain samozrejme. Je to skrátka dosť veľký parchant - čo je jedna z odlišností v porovnaní s klasikou. Vlastne tých odlišností je tam viac. Clekovo sa ale dej pohybuje v zabehnutých a predvítateľných koľajách a výraznejšej odbočky sa nedočkáme. Monštrum vypadá ako spevák skupiny Slipknot a trhá končatiny na počkanie. Čo sa týka gore efektov - málo a priemernej kvality, zhruba na úrovni lepšieho televízneho filmu. Celkovo je to trochu nuda, ale naštastie film trvá len zhruba 80 minút a dá sa to pretrpieť.

Freddy VS Ghostbusters (2004)

Až prekvapivo zábavný crossover. Hodnotenie samozrejme berte s rezervou, pretoze sa jedná o čisto fandovskú záležitošt, ale na pomerne profesionálnej úrovni. Mňa dostala... P.S.: tahaj na http://www.braxtanfilm.com/dloads.html - okrem FvsGB je tam aj množstov iných paródií ako Friday The 13th Again, Freddy Vs. Jason 2 či Illegal Aliens Vs. Predator. Have fun :)

Gabriel - Anděl pomsty (2007)

Chcelo by to zručnejšieho režiséra, film prestrihať, menej kecov (a že sú to miestami fakt blbé keci) a bola by to fakt pecka. Takto je to len mdlé a nevýrazné dielko, ktoré ocenia len milovníci anjelskej tematiky ;)

Gambler (2008)

Príjemný filmík na nudné sobotné popoludnie. Nič viac.

Geiša vs nindža (2008)

Toto má byť "špičková choreografia súbojov"? Mne naopak všetky bitky prišli strašne "laciné". Čo je dosť smutné vzhľadom na fakt, že tvoria cca 70 % filmu.

Ghost Rider (2007)

Ghost Ridera síce prečítaného nemám, ale naozaj neverím, že komiks by bol horší než tento paškvil. Johnson sa snaží, ale nedarí sa mu takmer nič. Či je to už celková nevhodnosť alebo nevyváženosť (chce naozaj niekto vidieť romantiku vo filme o chlapíkovi, ktorý sa v noci mení na pekelného jazdca s horiacou lebkou namiesto hlavy a robí za diabla špinavú prácu?), pomalý rozjazd a plytký a nezáživný dej. Jediná pozitívna vec na celom filme je samotný Ghost Rider (a teraz nemyslím Jonyho Blazea), ktorý je strašne cool a vždy, keď zo záberu vystrnadil smiešneho Nicolasa Cagea, moje srdiečko zaplesalo.