demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 15.3.2009  14:37

Podobne ako Hatchet, ani na MM nie je ani za mak originálny (hoci ako vidím, ostatní tvrdia niečo iné) a vyjadruje poctu svojim početným predchodcom, z ktorých hojne čerpá (vrah predstavuje len jednu osobnostnú stránku Tommyho Hewitta a tá maska sa v rôznych variáciach už v pár filmoch objavila. No a ten vrták? - to snáď nemyslíte vážne :) ). To ale nič nemení na fakte, že je to pocta podarená a veľmi zábavná.

• 19.12.2008  15:35
    Angel (TV seriál) (1999)

Prvá séria vlažnosť sama, kde by sme kvalitné epizódy napočítali na jednej ruke nešikovného drevorubača. Dej postupne graduje s treťou a štvrtou sezónou, ktoré sú takmer dokonalé. Lenže výšledný dojem kazí séria piata, ktorá všetko, čo sme videli predtým neskutočne rozmelnuje a čo sa týka kvalitatívnych výkyvov, je na tom takmer ešte horšie ako sezóna prvá (sorry, ale nepomohol ani príchod Spika). No a posledný diel je inferno samo o sebe a necháva človeka čumieť s otvorenou huboou. Čas vrhnúť sa na šiestu sériu, ktorá ale vychádza v inom médiu :)

• 23.8.2008  16:51
    Phenomena (1985)

Krása...Argentovi začínam prichádzať na chuť stále viac a viac. Neodolateľná Jennifer "Lady of the Flies" Conelly, hutná atmosféra, klasický "argentovský" dej, geniálna hudba (snáď až motorheadovský podmaz a ironmaidenovské repete boli dosť mimo vzhľadom na scény, ktoré sprevádzali) a roztomilý šimpanz. Nádhera.

• 31.7.2008  18:13

Pridám svoju trošku do mlyna :) Striptérky treba pozerať s chladeným pivom v ruke a minimálne troma ďalšími v sebe a rozhodne nie sám. Zábava zaručená ;)

• 10.5.2008  17:31
    Crash (2004)

Výborný film zachytávajúci mozaiku osudov pár (desiatok ;) osôb v LA s nebezpečnou koncentráciou hviezd na 1 mm filmu.

• 3.5.2008  17:29

A potom že na pohreboch nie je sranda... :)

• 6.4.2008  13:12
    REC (2007)

Ďalší príspevok do zlatej studnice zombie žánru vyšiel nadmieru dobre. Pre mňa však výsledný dojem kazí jedna malá vada na kráse - a to je ten skurvený dokumentaristický štýl. Rád som ho nemal nikdy a ani už zrejme mať nebudem. Ale v porovnaní napr. s takou Blair Witch je to stokrát lepšie, pretože hlavné postavy tu čelia reálnej hrozbe a k vyvolaniu strachu tu slúžia iné prostriedky než kôpky kamienkov, resp. bábky zosmolené z vetvičiek :)

• 15.2.2008  14:00

Pre mňa jednoznačne najlepšia old-school Troma. :)

• 6.1.2008  17:12

Vezmite si všetky možné klišé z filmov o lietadlách (turbulencie, prevážanie väzňov, vypuknutie nákazy a čo ja viem čo ešte), pridajte si k tomu zombíkov a dostanente neuveriteľne zábavné béčko, po skuknutí ktorého vám bude na ksichte hrať blažený úsmev ešte aspoň hodinu po jeho skončení. Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Odporúča šesť z piatich leteckých spoločností :)

• 25.11.2007  23:45

Milla nakopáva zadky zombíkom, ktorí konečne nevyzerajú ako ožratí bezdomovci ale poctiví Zombieovia :) - nikdy by som neveril, že to poviem, ale chcem ju vidieť aj v ďalšom pokračovaní (a nehovorím to len kvôli vydarenému záveru - som zvedavý, ako si s tým tvorcovia poradia - jednoducho!, určite ten záver odignorujú :). Mulcahy šokoval veľmi vydarenou posapokalyptickou jazdou, ktorá konečne evokovala atmosféru predlohy a len tupo neparazitovala na zavedenej značke (viď RE 1 a 2). Reisdent Evil sa tak konečne dočkal adekvátneho filmového spracovania (v rámci možností - lepší filmový RE na trhu jednoducho nenájdete:) a Mulcahy si vedľa Highlandera môže zapísať do svojej filmografie jedno ďalšie veľké plus. Milla Jovovich je strašne cool (aj keď stále vyzerá, ako keby v prestávkach medzi natáčaním točila ďalšie reklamy na L´oreal), zombíci vyzerajú sakra dobre a konečne je im venovaná patričná pozornosť (čo je síce s ohľadom na predlohu logické, ale v miulosti tomu tak rozhodne nebolo - Anderson a Witt by vedeli rozprávať), akčné scény sú dynamické a hlavne prehľadne zostrihané a film konečne aspoň trochu prpomína horor.Mňam.

• 25.11.2007  19:03

Ono je to nielenže lepšie ako Singerov celovečerák, ale ľavou zadnou strčí do kapsy aj všetky animáky, s ktorými na nás vyrukoval Marvel za posledné dva roky. DC skrátka rulezzzzz!

• 19.11.2007  20:40

Pre mňa druhý naj piatok 13tého. Jason konečne dostal dôstojného protivníka - celkom fešnú telekinetičku (silou vôle ťa zabijem na všetky možné spôsoby, ale ty aj tak zase vstaneš :) a nielen ďalšie chodiace vrece z masa a kostí, ktorému sa nedopatrením božského Jasona podarí zdolať. Inšpirácia Russelovým Dream Warriors je viac než do oči bijúca, čo ale nie je na škodu (podľa mňa tá snová atmosféra piatku celkom pristane rovnako ako aj skopnutá hudba). Čerstvého masa čakajúceho na porážku je dostatok, škoda len absencie tej krvi. No a Kane Hodder dodal postave Jasona riadne gule...skvelá zábava made in 80´s.

• 1.11.2007  09:52
    Halloween (2007)

Odlišný prístup k látke (Zombie si zachoval svoj ksicht) - spočiatku mi to síce mierne vadilo, ale určite lepšie než priama kopírka Carpentera. Vážne nechápem dôvod, prečo má každý potrebu vysvetľovať zrod a pohnútky jedného z najslávnejších slasherov. Čo je zlé na myšlienke "absolútneho zla" a prečo by mali exisistovať nejaký konkrétny dôvod prečo sa Mikey stal tým, čím sa stal? To sa vážne nikto nemôže stať vraždiaim maniakom bez toho, aby jeho matka nebola striptérka,otčim ožran a sestra kurva (typický white trash - sa len čudujem, že nebývali v karavane :) ), kde slovko "fuck" je na dennom poriadku - no komu by v takých pomeroch nehrablo :) Zombie je inak hnusný rodinkár - ako inak si vysvetliť fakt, že Mike neodrovnal svoju matku (Sheri Moon) už počas halloweenskej noci? No a trochu úsmevný je aj fakt, že Mike sa rozhodne prestať hovoriť len preto, že už má po krk doktora Loomisa a chce ísť z ústavu domov. Ale dosť bolo buzerovania, veď aj tak sú to len také prkotiny. Nič to nemení na fakte, že Zombie natočil tretí najlepší Halloween (hoci keď sa pozrieme na ostatné diely série, tak to asi také ťažké byť nemohlo :) - na druhej strane Rick Rosenthal by vedel rozprávať :) ) - btw hovoril som o workprinte. Uvidíme ako dopadne finálna verzia.

• 27.10.2007  00:58
    Past (1996)

Zase hrozí, že sa budem opakovať, ale Gina Gershon je bohyňa !!!

• 21.10.2007  13:19

Krasa. Bozsky Rodrigo nielenze zadupal do zeme Tarantinovu konverzacnu komediu, ale miestami dokonca prekonal aj sam seba :) Spravna davka brutality a nadhladu, to je skratka nas Roberto. Miestami mi dokonca pripominal stare zaseky bozskeho Carpiho a to je uz co povedat, lebo ziadnemu inemu filmu sa to zatial nepodarilo (a tym nemam na mysli len hudobny podmaz). Planet Terror Rulezzzzzz!

• 16.10.2007  09:06
    Skóruj! (2007)

Ja mám takéto kravinky proste rád. Bláznivý dej, krajne nesympatický hlavný hrdina :), záporák, ktorý má prinajmenšom o "kolečko navíc", plejáda viac či menej (skôr viac) obskurných postavičiek, zo všetkých strán hrá Def Leppard...no a ping pong :) Sympatické je, že film sa s ničím nesere a ide na vec hneď od zazačiatku. No a Christopher Walken je boží - "What part of Sudden Death you didn´t understand?"

• 14.8.2007  21:05
    The Mad (2007)

Attack of the mad cow people!

• 16.6.2007  20:57
    Superstar (1999)

Pre Molly Shanon som mal vždy slabosť, pretože narozdiel od iných menej známych komikov zo SNL je aspoň vtipná. Toto bol prvý film, kde som si ju výzraznejšie zafixoval. Film je krásne uhodený a bláznivý a na scénky, kde táto "kočka" zvádza a bozkáva strom či dopravnú značku sa myslím nedá zabudnúť :)

• 15.6.2007  19:53

Skqvele. Jeff Burr vytrhol Tobeovi Hooperovi zo spárov jeho dietko a naservíroval nám celkom chutnú porciu (aj keď by možno bola celokm sranda sledovať aký splodenec by vznikol, keby sa Hooper chopil TCSM aj po tretí krát). Výborná atmosféra, našlapaný soundtrack a sympaťák Leatherface. Dokonalý film to nie je ani náhodou, ale po "mierne" kontroverznej dvojke - príjemné pohladenie na duši.

• 15.6.2007  16:42

Ako sa na správny tromácky film patrí, je to kurevská hovadina, ale na druhej strane aj kurevská zábava. No a záverečné posolstvo Lemmyho Kilmistera o hermafroditoch ma fakt zasiahlo :)

• 11.6.2007  19:04
    Domino (2005)

Tonymu Scottovi chýbalo točenie videoklipov a tak si natočil jeden vlastný a to dvojhodinový :) Keira Knightley je úplne božská a po sračkoidných úlohách typu "piráti a spol." konečne dostala priestor na niečo iné a ide jej to sqvele...

• 2.6.2007  17:07
    Duna (1984)

Pre mňa jednoznačne najlepší Lynchov film. Aj keď dosť nevyvážený (prvé dve hodiny mapujú zhruba tretinu knihy a do zaostávajúcej hodinky je natrieskaný zbytok - hovorím samozrejme o Extended verzií, pod ktorú sa Lynch z pre mňa nepochopoiteľných dôvodov odmietol podpísať). Narozdiel od televíznej minisérie nepôsobí tak sterilným dojmom, atmosféry je tu požehnane, geniálna hudba a hviezdne herecké obsadenie. Lepšie filmové spracovanie Duny na trhu nenájdete :)

• 7.5.2007  11:41
    Fido (2006)

Solídna retro zombie "rodinná" komédia o tom, aký by bol svet krásny, keby mŕtvy odmietali zostať hniť v hroboch, pretože aj po svojej smrti môže byť človek veľkým prínosom pre spoločnosť. Človek by ani nepovedal, že na čo všetko sa taký domestikovaný zombík ďá použiť.Zo začiatku to vyzerá, ako keby si niekto zobral scenár a zúrvio vyškratal, resp. prepísal slovo "android" slovom "zombie". Ale akonáhle sa Fidovi pobabre obojok a zamorduje starú dámu, príbeh sa začne naštastie uberať trošku iným smerom než iné sci-fi filmy. To je patrné hlavne v okamihu, keď malý Timmy utlčie onú starú dámu (teraz už vlastne zombie) lopatou, odskene jej hlavu a pochová ju v parku. Hoci to tak nevypadá, tento film je skutočne komédia, síce čierna, ale rodinného razenia (aj keď deťom by som to asi nepúšťal :).

• 6.5.2007  19:29
    Broken (2006)

Po prvých dvadsiatich minútach sa exploitation síce mení na školu v prírode, ale aj tak je to veľmi pôsobivý film.

• 6.5.2007  00:16

Tri veľmi vtipné a podarené poviedky z dielne dvoch klasikov žánru - Johnnyho Carpentera a Tobyho Hopera a zároveň posledný Carpiho zásek, ktorý doteraz unikal mojej pozornosti. A ako vždy kvalitný, ako inak. Za osobitú zmienku stojí samotný Carpi, resp. jeho herecké kreácie vo vsuvkách medzi jednotlivými poviedkami, ktoré su neskutočné a človek to musí vidieť, inak neuverí. Carpi je skrátka Boh.l

• 1.5.2007  15:38

Napriek tomu, že snáď každá z postáv je tupé a dementné hovado, nedá sa do nich nezamilovať. Willovi Ferellovi už pomaly prestávam veriť, že tú blbosť iba hrá, J.C. Reilly je dosť neznesitelný (so zaťatými zubami sa to síce dá prežiť), ale filmu jednoznačne kraľuje Sasha Baron Cohen. Jeho teplý žabožrút je skrátka boží. Malú roličku tu má aj ako vždy skvelá "notorička" Molly Shanon.

• 6.4.2007  21:26

Áno, Ashton Kutcher je trtko a označovať ho hercom je na zamyslenie. Horšie z hereckého obsadenia je na tom už hádam len Tara Reid. Naštastie film na týchto dvoch omyloch nestojí. Sú to úžasné postavičky, ktoré robia tento snímok zábavným a ja som sa bavil výborne. Taký Michael Madsen alebo Molly Shanon nemajú chybu.

• 6.4.2007  10:04

Priznám sa, že prababičku všetkých slasherov som zatiaľ nevidel, ale remake bol celkom fajn. Len ma trochu sklamamla jedna vec - ženských je v dome plno, ale nejaká samoúčelná lesbická scéna, prípadne "náhodne" odhalená bradavka, nikde :) Michelle Trachtenberg nám od čias Buffy dosť zmohutnela v oblasti hrudníka, bohužiaľ otravná je stále rovnako...

• 13.3.2007  20:56

Tetno film mi pripadal vynikajúci, ale s viacerými zhliadnutiami mi brutálne zovšednel...

• 10.3.2007  21:32
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Najviac mi vadí rozkolísaná kvalita jednotlivých dielov. Fakt by bolo lepšie, keby bol celý Hellsing zredukovaný do jedného celovečeráku. Pomalý rozbeh, séria v celku nezaujímaých a hlavnú dejovú líniu nikam neposúvajúcich epizód na atraktívnosti nepridáva. Napriek tomu som rád, že som vydržal celých 13 dielov, pretože zhruba od toho 9.dielu sa začínajú diať veci :) K Alucardovi nemám výhrady, konforntácia s Iškariotským inštitútom je famózna, Mr. Inkognito ujde... Možno premrštné hodnotenie, ale ja mám upírov rád. Pre mňa osobne najlepší diel č.10 - pohľad do histórie - prvé stretnuie Integry a Alucarda.