Země mrtvých (2005)

Tyrania živých skončila. Svet a budúcnosť patrí mŕtvym... Romero to dokázal, opäť. Krajina mŕtvych je veľmi príjemná záležitosť, krásne to odsýpa, zombíci sú na zožratie, je tu Asia Argento :) Čo viac si priať? Možno len dlhšiu stopáž...

Izolace (2006)

Paráda.Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Dokonalý film to určite nie je, ale s hodnotením ísť nižšie nemôžem :) Geniálny humor, megahusté hlášky ( "Nechcela som, aby si ma obviňoval, že som ho nezabila, keď som mala šancu.") - jedno z najvačších prekvapení roka. Smith sa po skôr priemernom Creepe pekne vytiahol. Chlapec má hororový žáner veľmi rád a na filme je to sakra vidieť.

Dirty Sanchez: The Movie (2006)

Sanchezovci skončili v pekle a sú vyslaní samotným Luciferom späť na Zem, aby páchali bolesť a hlavne aby spáchali sedem smrteľných hriechov. A tak si užijeme kanibalizmus, mrzačenie, jednu amputáciu, liposukciu, vylučovanie a následné požívanie rôznych telesných tekutín a haldu iných chuťoviek. Nehovorím, že je to zábava pre každého (práve naopak - scénky požívania vysatého tuku a krvi alebo konfrontácia s japoncami, sú len pre otrlých :) ), ale niekto dostatočne zvrátený a zvrhlý (ako ja), tolerantný a hlavne so zmyslom pre humor, si nemôže tento film jednoducho neužiť. Keď už tu padlo porovnanie s Jackassom, v porovnaní so Sanchezovacami pôsobia chlapci s Jackass neuveriteľne amatérsko-diletantsky a trápne :) Úvodné varovanie ohľadne nevhodného obsahu, jazyka a nahoty, v tomto prípade treba brať s plnou vážnosťou a slabšie povahy by sa mali tomuto filmu oblúkom vyhnúť.

Titanic (1997)

Titanic si zaslúži plné hodnotenie (teda aspoň druhá polovica filmu) napriek niekoľkým nedostatkom. Tým najväčším je jednoznačne exotovanie (jeho prítomnosť sa inak popísať nedá) Leonarda "nie, nemám Downov syndróm, ja len tak vypadám" DiCapria. Mám pocit, že keby Cameron do úlohy Jacka obsadil retardovaného šimpanza, rozdiel by sme nepoznali.

Filmoví mutanti Stana Leeho (2002)

Kevin Smith spovedá Stana Leeho. Reč padne na Leeho začiatky, comixovský gigant Marvel a jeho pôsobenie v ňom, zrod takých ikon ako Fantastic Four, Iron man, X-men, DareDevil, JLA, Thor, samozrejme Spider-man a mnoho mnoho ďalšieho. To všetko okorené mnohými zaujímavosťami zo sveta comixu (vedeli ste že Spider-man sa mohol kľudne volať Insect-man alebo Mosquito-man?) Pre tých, ktorým "obrázkové knižky" niečo hovoria, určite povinnosť.

Pivní bratři (1998)

Neviem ako vy, ale ja som sa bavil kráľovsky.Všetky možné situácie dohnané do krajností ad absurdum. Nie sm fanatickým vznávačom dvojice Parker/Stone, ale kombinácia s Zuckerom je smrteľná :)

Sliz (1988)

Jeden z vrcholov hororovej zábavy neskorých 80. rokov. Plné hodnotenie si zaslúži nielen s ohľadom na nostalgiu, ale predovšetkým pre perfektne zvládnuté remeslo a zachytenie typickej a neopakovateľnej atmosféry vtedajšej doby, ktorá na nas dýcha z každého záberu :) A to sa podarilo len niekoľkým vyvoleným ...

Creepshow (1982)

Päť poviedok z dielne Stephna Kinga - zo všetkých strán na nás dýcha komixová atmosféra a typický Kingov čierny humor.

Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (2005) (video kompilace)

Brutálna kadencia ešte brutálnejších gagov. Keďže je toto moje prvé stretnutie s Family Guyom a zanechalo to vo mne veľmi silný dojem, neviem si predstaviť čo so mnou urobí seriál :)

Black Books (2000) (seriál)

To sa nedá popísať. Je to niečo neskutočné a terba to vidieť na vlastné oči. Británia zase raz dokázala že je preborníkom v humore a britské sitcomy zase raz vypálili rybník ostatným uchádzačom. Jedna vec ma ale na Black Books štve a to že skončili len pri troch sériách (18 dielov), čo je sakra málo :(