demented

Unfortunately Undead

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 19.5.2012  09:53
    Avengers (2012)

Avengers mi len potvrdili domienku, že Whedon je (podobne ako napríklad Smith) skvelý scenárista, ale mizerný akčný režisér. Aj keď "skvelý" scenárista... pravidelná kadencia hlášok ešte dobrý scenár nerobí. Bohužiaľ. Prvá cca pol hodina bola čisté utrpenie. Vážne som mal chuť sa postaviť a ísť radšej na pivo, ale nechcel som kaziť zážitok zvyšným cca 9 ľuďom, ktorý dali prednosť Avengerom pred hokejom :D Ale akonáhle Hellcarier vzlietol, karta sa začala obracať. Síce pozvoľna, ale predsa (keď takéto veci Jossik predvádza v telke - okej, ale že to skúša aj v 200 mil. filme, k tomu mi neostáva iné, len dodať, že ten chlapec má buď poriadne gule, alebo nie je pri zmysloch :D). No a potom prišla záverečná polhodinová smršť, ktorá dala zabudnúť na všetko predchádzajúce - takto mal vyzerať celý film, kua!!! :) Sympatické je, že žiadna z postáv nie zatlačená do úzadia a je im venovaný približne rovnaký priestor. Nabudúce by som však odporúčal Black Widow zamknúť do kuchyne alebo do špajze sídla Pomstiteľov - tam jej to určite bude svedčať oveľa viac ;) a taktiež by som navrhoval miernu úpravu šatníka Kapitána Ameriku. Nieže by sa mi tie tepláky, v ktorých tam pobehoval, nepáčili, ale podľa mňa by si taká ikonická postava, a to jej fanúšik ani zďaleka nie som, zaslúžila kostým, v ktorom by nevyzerala ako úplný retard. Naopak Hulk a Hawkeye boli desne cool a duel Hulk vs. Loki slovo "geniálny" ani zďaleka nepopisuje :D Nebyť komiksovej predlohy, resp. osudov, súžení a trápení jednotlivých Avengerov znalí, zrejme by som šiel s hodnotením ešte nižšie.

• 21.10.2012  01:36

Nikdy by som si nebol pomyslel, že sa ešte niekedy budem pri nejakej Sandlerovke tak kráľovsky baviť. Ale zázraky sa očividne dejú :) Napriek hrozivo vyzerajúcej stopáži film odsýpa jedna radosť, je pretkaný výbornými vtipmi (okej, nielen výbornými :) ), kvantom hlášok a neúrekom sympatických postavičiek, ktoré výborne zapadnú do Sandlerovského univerza a dávajú zabudnúť na tých niekoľko failov, ktoré nám Adamko naservíroval za posledných X rokov. Good Job :)

• 3.11.2012  17:33

Svižná, rezká a britká komédia made in Great Britain. O nič svetoborné sa samozrejme nejedná, ale v záplave toho zombie balastu, ktorý nám rok čo rok obšťastňuje naše zrako- a sluchovody, vyčnieva ako luxusná 50ročná k*rva v domove dôchodcov :) Ako sa hovorí, medzi slepými je i jednooký kráľom ;) "Hey, Zombies! Get the fuck out of my East-End!"

• 30.9.2012  10:33

Supermarkety v Austrálií to majú ťažké. Najskôr ich prepadnú maskovaní lupiči, potom ich zasiahne tsunami a aby toho nebolo málo, na nákupy sa vydajú aj žraloky. Akokoľvek zábavne to môže znieť, opak je pravdou. Skrátka jeden facepalm za druhým. Neskutočne tupý film. Ruky preč!

• 12.11.2011  12:53
    Apollo 18 (2011)

Ako už býva dobrým zvykom u found footage filmov, po viac ako hodine koncentrovanej nudy nastupuje pôsobivý záver a titulky. Nič viac, nič menej. Snáď len to šikovné zasadenie deja na mesiac ;) Hoci v porovnaní napríklad s takým Paranormal Activity sa tu aspoň niečo deje. Bohužiaľ, stále nič, čo by ma donútilo siahnuť po tomto filme ešte raz.

• 19.5.2012  09:46

Triky upgrejdli do závratných výšin a Ghost Rider je skutočné eňo ňuňo. Vždy keď sa dostavil na scénu, automaticky sa dostavili aj zimomriavky. Škoda, že to bolo len trikrát (tie dva plameňomety nerátam :) ). Ale zo všetkého ostatného sa mi chce plakať. Takéto lacné sračky by nemali zasmŕdať kiná, ale automaticky končiť na BR/DVD na pultoch obchodov v sekcií "nepredajné", označené nálepkou "Kúp jedno a 10 dostaneš zdarma".

• 19.8.2011  09:06

Konečne niekto pochopil, ako natočiť viac než solídny handycam movie. Atraktívne prostredie psychiatrickej liečebne; duchovia, ktorých je konečne vidieť; besnenie sa konečne odohráva pred kamerou a nie mimo nej (väčšinou)... Film obsahuje strašne veľa nápadov, hoci niektorým z nich nie je venovaná dostatočná pozornosť, ale to zas až tak nevadí. Spolu s Rec 1 a Rec 2 zrejme najlepší predstaviteľ žánru. Interview so záhradníkom nemalo chybu :)

• 5.6.2011  10:48
    Kazatel (2011)

Mastný chrcheľ do tváre fanúšikom manhwy, fanúšikom ktoréhokoľvek žánru, uvedeného v popise k tomuto filmu a v podstate každému, kto má aspoň štipku filmového vkusu.

• 20.4.2012  21:46

Ako by to vyzeralo, keby sa v ringu zišli bosorka s kyklopom, múmia s upírkou, bažináč s vlkolakom a zombie s frankenstainovým monštrom? Retardovane.

• 16.10.2011  15:36

Film je postavený na veľmi originálnom nápade, ktorý je však miestami sabotovaný prácou pána scenáristu. Popri škrípajúcej logike však snímok našťastie disponuje aj decentnou atmosférou, ktorá mi občas evokovala 16 rokov starý Copycat. Rozhodne nadpriemerná zábava.

• 4.9.2011  15:31

Zaujímavé mordy, kvalitné gore a to je z pozitív asi tak všetko. Dej je ešte dementnejší než v jedničke, Chromeskull sa dostáva k slovu poriadne len v poslednej cca dvadsaťminútovke a hrá tu Brian Austin Green. Dopozeral som to zhruba pred piatimi minútami a mám vážny problém spomenúť si, o čom to vlastne bolo. Z filmu mám podobné pocity ako z komentára užívateľa ARI50 :) . Len pre hardcore fanúšikov.

• 8.4.2012  18:35

Instant Christmas Classic!!! Ani vo sne by ma nenapadlo, že to Harold a Kumar niekedy dotiahnu až k trojke (a k tomu ešte v 3D!!!). Respect, chlapci! OK, človek na to musí mať náladu, ale ja som sa bohovsky bavil. NPH ako vždy maximum, H&K poslabšie, ale stále to stojí za to :)

• 26.9.2010  12:09

Na jednotku sa to samozrejme nechytá ani náhodou (to ostatne od filmu určeného priamo na DVD nikto ani nečakal). Dobrou správou je, že skuknúc sračkoidné trailery som čakal sračku oveľa väčšiu :) Predlohy sa film drží len zľahka, t.j. premisa zostala zachovaná (hon na kráľovnú upírov Lilith) ale všetko sa deje úplne inak. Zostali nám tu staré známe postavy a pár nových pribudlo. Čo je ale na veľkú škodu veci, pretože vďaka nim sa nám (dajme tomu) atmosferický horor pretransformoval na nudnú akčnú strieľačku. A tu by som rád zdôraznil slovo NUDNÝ, pretože s výnimkou pár nie príliš zručne natočených akčných scén sa vo filme naozaj nič nedeje a zúčastnení nemajú dostatočný herecký kredit na to, aby dokázali utiahnuť aj kecacie scény. Ale aspoň koniec zostal rovnaký :) Keď si ale uvedomíme, že všetko predchádzajúce dianie predlohy si tvorcovia nahradili svojou vlastnou verziou, je maximálne neopodstatnený a každý normálny človek si musí v duchu povedať (resp. skríknuť na celú miestnosť): "WTF?!"

• 30.8.2010  22:02

Atmosféru ten film má, to mu uprieť nemožno. Ale na druhú stranu mu nemožno uprieť ani kvantum berličiek, rôznych náhod, nelogičností, prešľapov, či demencie hlavnej hrdinky, pri ktorej miestami jej autistický brat vyzerá ako ten normálny a racionálne uvažujúci. Za samotné pováženie stojí aj celkový námet, resp. otčimov plán. To si vážne myslel, že okrem povaly niet v dome jediného miesta, kde sa schovať pred tigrom? :D

• 9.7.2011  11:42
    Elimination (2010)

Cheese factor? Nebezpečne vysoký. Inšpirácia skovstami svetovej kinematografie ako Slashers či Are you scared?? Nesporná.Nutkanie pozrieť si to znovu? Jedine na nejakom S/M cone.

• 25.2.2010  00:04
    Legie (2010)

Neuveriteľne zmršený potenciál. Legion výdatne čerpá z tematicky podobných filmov na čele s geniálnym Prophecy len s drobným rozdielom, že anjeli sa nemastia medzi sebou, ale idú priamo po ľuďoch. Na strane ľudí tak stojí len Michael zbavený svojho statusu (a prirodzene aj svojich krídel). Keď sa ale začala dlho očakávaná apokalypsa, nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať. Partička vyzbrojených civilistov uviaznutých v odľahlom drive-in s príznačným názvom Paradise Fall to naplno láduje do neustále prichádzajúcich ľudí posadnutých anjelmi. WTF? Na konci našťastie dorazí Gabriel vo svojej plnej kráse, ale následná epileptická bitka (naozaj nie je vidno ani h...) iba pridáva ďalší klinec do rakvy. Prostinký dej podfarbuje chorálová hudba, ktorá mala zrejme znieť majestátne, ale v skutočnosti pôsobí skôr ako paródia na Goldsmithov Omen. Ako sa toto mohlo dostať do kín?

• 23.4.2012  19:08
    Limit (2010)

Osobne nechápem toľký povyk. Obohraná zápletka, priemerný televízny film. Nič viac, nič menej.

• 31.10.2010  16:38
    Machři (2010)

Až na to, že ten film nemá žiadny dej a je z neho cítiť kalkul na sto honov, sa to celkom dá. Ale to moralizovanie, pravé rodinné hodnoty, Sandler so srdcom na pravom mieste a kamoši až do smrti, sú veci, z ktorých musí normálny človek grcať. Sandler by sa mal konečne umúdriť a prestať točiť tieto "rodinné" sračky.

• 13.7.2010  11:44
    Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (divadelní záznam) (2010)

Spočiatku som k tomu pristupoval s predsudkami, ale nakoniec ma to dostalo na plnej čiare. Klobúkom na hlave útieram zem :)

• 13.3.2011  13:31
    Na doraz (2010)

Neurazí, ale ani nenadchne. Downey je výborný ako vždy, Galifianakis mi začína ísť s tým svojim dobráckym retardom, ktorý je typovo na vlas rovnaký v každom! jeho filme (hrá to ten chlap vôbec? :)), pomaly ale isto na nervy a Phillips dokazuje, že Hangover bola len jedna veľká náhoda, ktorá sa už pravdepodobne nikdy nezopakuje.

• 18.6.2010  18:46
    Nebezpečné hry 4 (2010)

Najmarkantnejší rozdiel (čo to vlastne trepem? on je to jediný rozdiel!), ktorým sa tento skvost líši od predchádzajúcich zásekov, je tradičná sex scéna v sprche, kde svalnatý bohatý model obrába nie dve, ale tri(!!!) nahé modelky. Skrátka bohovsky inovatívny prvok, kvôli ktorému tento film jednoducho musel vzniknúť. RESPECT!

• 27.9.2010  00:56

Áno, som nasratý, ale keď sa človek odprostí od porovnávania s originálom, nie je to až tak veľká katastrofa ako v prípade o rok staršieho kolegu Friday the 13th. Cravenov originál milujem a remake mu samozrejme nesiaha ani po členky. Krátky (rozhodne nie vyčerpávajúci) výčet toho, čo sa nepodarilo a čo degraduje toto rutinne natočené, poväčšinou podpriemerné filmové remeslo na niečo veľmi blízke odpadu!: výber krajne nesympatických hlavných predstaviteľov, hlúpe CGI (ktoré popri klasickým 26 rokov starým scénam vyzerajú ako zlý vtip), na jednej strane polopatické vysvetľovanie deja, ktoré robí z diváka totálneho debila (Krugerov origin) a ako protipól branie za samozrejmosť rôznych faktov, ktoré samozrejmé nie sú ani náhodou a vôbec sa nad nimi nepozastavujú (vytiahnutie Freddyho zo sna...), vážnejší a "reálnejší" prístup k postave Freddyho, ktorého tvár je po väčšinu zahalená tmou, mal zrejme vzbudzovať strach, ale výsledok je skôr opačný a Freddy pôsobí ako neschopný truľo a väčšinou je na smiech, samozrejme kopa neukočírovaných logických prešľapov a hlavne všadeprítomná, zakrádajúca sa nuda.Film celkovo pôsobí ako zlepenec vzájomne nesúrodých scén, čo je zvlášť evidentné v zahrnutí toho "best of Nightmare on Elm street", ktoré pôsobia ako päsť na oko a je jasné, že sa nezrodili v hlave génia, ktorý tento majstrštik scénaristicky zaštítil. O ich spracovaní radšej pomlčím (jediná, ktorá sa ako tak podarila, je tá záverečná). Pokiaľ bolo zámerom tvorcov navodiť mi nočné mory z prznenia klasiky, tak im gratulujem. Naozaj sa im to podarilo.

• 7.10.2010  23:02
    Piraňa 3D (2010)

Po nemastnom neslanom Mirrors som bol trochu skeptický, ale Aja sa pochlapil a naservíroval nám poriadnu pecku (odteraz ak nejaký remake, tak jedine od Aju). Celú podstatu filmu dokonale vystihujú dva slová: Krv a kozy :) Vďaka R-ku si toho mohol pán režisér dosť dovoliť a je milé, že tak poväčšinou aj učinil. Neustále zábery na opálené zadnice a nárazníky zvodných slečien nenechajú jeden mužský rozkrok suchý. Konečne niekto pochopil, čo chce normálny, priemerný divák vidieť a neváhal nám to predostrieť v plnej kráse :) Tu musím Aju ešte pochváliť za "takmer" artovú scénu dvoch aqvabel tancujúcich pod vodou, pri ktorej som takmer nedýchal a hltal jeden záber za druhým (kto videl, pochopí :D). Druhou nemenej dôležitou devízou filmu je explicitná brutalita. Spočiatku takmer absentuje, ale s narastajúcou stopážou začne pán režisér pritvrdzovať a vyvrcholí to jedným obrovským rybím infernom. Aja našťastie nešetrí invenciou a pár takýchto inovatívnych nápadov by som sa nebál označiť nálepkou GENIÁLNE (vlasy zamotané v lodnom šróbe atď). Čo sa týka deja, ten invenciou naopak nedisponuje vôbec. Skôr naopak. Zhluk klišé, ktoré sme už toľko krát videli v iných filmoch je však našťastie podávaný s dôkladnou starostlivosťou a nehynúcou láskou k žánru. Poteší aj priateľské požmurkávanie na diváka (Christopher Lloyd bol skrátka geniálny), drobné camea (Richard Dreyfuss to narozdiel od čeľustí tentokrát schytá hneď na začiatku, smrť takého Eliho Rotha bola veľmi zábavná a tú vychrstnutú krv som cítil až na sebe), citácie a parafrázovanie nesmrteľných klasík (Ving Rhames s kosačkou, teda vlastne lodným šróbom, pripravujúci z piraní lahodné suši) a hlavne neskutočná zábava (džouk so silikónmi bol fajn, ale ten s tým odhryznutým penisom už trochu moc :D). Je inak fajn, že Aja otrocky nekopíroval pôvodné pirane (resp. ich televízny remake) a vydal sa svojou vlastnou cestou. S výnimkou masovej scény na konci teda nemajú so svojim predobrazom spoločné zhola nič. Teda ani žiadne vojenské genetické experimenty s cieľom vytvoriť dokonalého zabijaka, ale staré dobré prehistorické obludky, dva milióny rokov uväznené v podzemnom jazere a oslobodené vďaka zemetraseniu. Imho samotné pirane sú neskutočne rozkošné a veľmi sympatické. Vyzerať tak aj v skutočnosti, tak neváham a jednu si určite zaobstarám ;)

• 11.7.2010  23:41
    Poldové (2010)

Nepozerá sa na to zle, bohužiaľ veľmi rýchlo vyšumí do prázdna. Holt so značkou "Smith" sú spojené oveľa väčšie očakávania. Ako poľahčujúca okolnosť slúži fakt, že tentokrát sa Smith plietol len do réžie.

• 17.8.2010  18:11

Spoločnosť Full Moon sa nám nejak rozbehla, lenže bohužiaľ, podobne ako v prípade Demonic Toys 2, je aj x-té pokračovanie Puppet Mastera koncentrovaná nuda.

• 25.4.2011  18:14
    Rubber (2010)

Geniálny námet sprasený surealisticko-artovým hávom. Pýtam sa: "Prečo? Prečo? PREČO?". No reason!!!

• 23.1.2011  16:17
    Saw 3D (2010)

So slzou v oku vypínam DVD a modlím sa, aby už Saw nechali odpočívať v pokoji. Teda aspoň dovtedy, kým neprídu s novým pojatím a nápadmi. Hlavný problém Saw 3D je schematičnosť deja. Minimálne posledné tri pokračovania majú totožný dej s minimálnymi kozmetickými zmenami (úvodná, s ďalším dejom nijak nesúvisiaca pasca, ktorá by zahratá naživo lepšie poslúžila ako vypečné PR; mená hlavných postáv, ich backround, nejaké tie pasce), ktorý je obzváštnený "akože" hlavnou dejovou linkou, ktorá sa tiahne naprieč celou sériou a dokopy má dávať akože zmysel. Ale nedáva. A aby som nezabudol, na konci nás čaká tradičný dejový zvrat, ktorému sa podarilo postaviť na hlavu nielen sedmičku, ale aj všetky predchádzajúce pokračovania. K tomu ešte treba prirátať všadeprítomnú nelogičnosť,dementnosť hlavného hrdinu/obete, prešľapy rôzneho druhu, z ktorých si ale táto séria spravila trademark, takže jej ich vyčítať nemožno. Ono sa to dá prežiť celkom bez úhony, pokiaľ bude človek ostražitý a úplne logické a oprávnene sa núkajúce otázky bude s vervou od seba odháňať motorovou pílou. Čert to ber. Dnes to bude za tri. Keď už za nič, tak aspoň za tie šťavnaté, aj keď na hlavu postavené pasce. Hoci nečudoval by som sa, keby sme sa po vzore ostatných hororových sérií dočkali v blízkom časovom horizonte ešte minimálne jedného pokračovania, ktoré by nám retrospektívne dalo nahliadnuť na to najlepšie z celej série (rozumej pasce zo všetkých dielov vyplnené nejakou dejovou vatou). Samozrejme Straight-2-DVD.

• 25.12.2010  11:45
    Skyline (2010)

Až na výborné efekty je to od začiatku až do konca jeden veľký prúser.

• 4.7.2010  22:44

Suicide girls valia s ďalším videom :) Chápem, že musí byť frustrujúce prinášať dookola stále to isté, a preto rozumiem, že sa Suicideky tentokrát rozhodli vybočiť so stereotypu a prísť s niečim novým. Či to bol dobrý nápad, to je už druhá vec :) Osobne tento experiment neschvaľujem a dúfam, že sa nabudúce vrátia ku klasike ;) Samozrejme sa nejedná o klasický film, a preto si viem predstaviť nelichotivé reakcie všetkých tých nešťastlivcov, ktorí s dievčatami doposiaľ nemali dočinenia :) V podstate sa jedná o tradičné trademarky SuicideGirls popreplietané vsuvkami, ktoré mali zrejme tvoriť aký-taký "dej" a tým posunúť ich videa na ďalší level smerom k regulérnemu filmu. Že dievčatá nie sú žiadne herečky, to je dúfam jasné každému. Ich prejav je... ako to len povedať a nebyť pritom vulgárny... no, povedzme, že najviac im to svedčí, keď mlčia :)

• 25.4.2011  23:11
    Super (2010)

Gunn zaradil spátečku a po výbornom Slither natočil nie príliš dobrú Tromu so štyrmi áčkovými hercami. A len tak mimochodom, finálny produkt vyzerá, ako keby ho post produkcia ešte len čakala.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16