Kořist (2007)

Televízny námet, video spracovanie...len sa čudujem, že tam nikto nedal nálepku "Based on true story".Takéto filmy nie sú mojou šálkou kávy a nálepka horor je silne zavádzajúca. Úprimné pohľady do očí v závere a Wellerov povel "Let´s go home! " ma donútili spätne premýšľať, či som to náhodu nepozeral nejaký rodinný film :)

Mrtvý (2007)

Nie že by šlo o kopírku vrany, to teda nie ;) Problém je v tom, že temnú fantasy/horor by mal točiť niekto, kto má pre daný žáner trošku citu a nepojme látku ako nemeckú televíznu produkciu. Dve hviezdy len zo súcitu, pretože mám podobnú tématiku veľmi rád :).

Návnada 2: Svádění (2007) (TV film)

Nadržané mimozemšťanky opäť útočia... Pojítkom oboch dielov je Luke Callahan (Corey Sevier) - hlavný to preživší študák z predchádzajúceho dielu. Tentokrát sa však presunul na opačnú stranu barikády a je z neho profesor. To ale neznamená, že nie je poznačený minulosťou. Terapia nepomáha, posadnutosť alienmi pretrváva, bohužiaľ nikto mu neverí. Dej sa točí okolo štyroch študákov - spolubývajúcich, ktorí uzavrú súťaž "Kto skláti viac študentiek do konca smestra". Do toho sa samozrejme primiešajú dychtivé, po oplodnení túžiace mimozemšťanky, ešte stále riešace závažný problém - "Ako nezabiť ľudského partnera pri sexe". Suma smárum - o chlp zábavnejšie a veslešie ako predchádzajúci diel, veľmi pekné mimozemšťanky (teraz nemám na mysli ich ľudskú podobu, ale to čo je podstatné, to čo je vo vnútri :) a vcelku vtipný záver. Menšie roličky tu majú aj Tobin "Jigsaw" Bell a Dina Meyer.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Mňam. Spočiatku som k filmu pristupoval mierne skepticky (predsa len jednotka nebol žiadny skvost a horory zahrávajúce sa s tématikou reality šou tiež väčšiou stoja za...). Po nudnej a blbej polhodinke našťastie tvorcovia zahodili predchádzajúci dej za hlavu a začali to mastiť hlava nehlava :) Priznám sa, že mierou brutality som bol veľmi príjemne prekvapený, dokonca v takej miere, že som bol schopný prekúsnuť aj "zábavné" kreácie hlavných protagonistov (nemyslím zmutovanú kanibaliu rodinku). No a posledný predtitulkovský záber ma dostal do kolien a včaril mi na tvári pobavený úškľabok :) Teším sa na trojku ;)

Paranormal Activity (2007)

Blair Bitch zavretá v spálni (fakt som čakal, že Micah a Katie v tej spálni aj zablúdia). Nuda, bezradnosť a nechápavé krútenie hlavou, čo že to zase spôsobilo taký poprask - toť moje zážitky z projekcie Paranormal Activity. Veľmi ma ale potešil záver, kedy film konečne naplno upútal moju pozornosť (nie najlepšia vizitka po hodine a pol mučivej agónie, ale aspoň niečo) - samozrejme mám na mysli záver so šibalským mrknutím do kamery ;) ten druhý (policajti) je naopak čisté zúfalstvo.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Tak tomuto sa hovorí nastavovaná kaša a jeden veľký zbytočný film. Dve hodiny kecania a prekombinovaný dej nezachráni ani posledná nabúchaná a trikmi popretkaná polhodinka. O čo im akože šlo? Vystrihnúť spomínanú polhodinu a prilepiť ju na záver Truhly mŕtveho muža - nikto by nepoznal rozdiel ;)

Pirát silnic (2007)

Síce podobný typ humoru mi moc nehovorí, ale svojim spôsobom je to zaujímavý film. A miestami aj vtipný :) A do toho všetkého takmer neustále hrá Europe ;)

Prázdniny pana Beana (2007)

Narozdiel od jednotky, toto je tá skutočná a pravá filmová katastrofa...

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Uj, bisťtu. To už je na svete aj šestka? - som si povedal a ako správny trasher som sa na ňu vrhol. Amíci sa s tým teda moc neserú :) Beta House je kvalitatívne niekde na úrovni predchádzajúceho Naked Mile - takže nič moc, ale na druhú stranu sa im nepodarilo podliesť ani absloútne dno (Band Camp). Na tejto sérií oceňujem jeden fakt - na nič sa nehrá a ide na vec hneď od začiatku (čo tam po nejakom deji - jediná vec, pre ktorú to niekto pozerá, sú predsa nahotinky - ovalil ma závan ranných 80.rokov a pripadal som si, ako keby som znova pozeral Porky´s. Btw - film sa nechal inšpirovať ešte jednou klasikou a to je prvý diel Šprtej série - aj keď tu je to trošku naruby). Krásne trojhviezdičkové hodnotenie len z nostalgie, pretože tento humor už ide trošku mimo mňa (to som už fakt taký starý alebo pripadalo to neustále recyklovanie miliónkrát vyvrhnutých vtipov trapné aj niekomu inému?). Na rozdiel od predchádzajúceho dielu mi ale v hlave utkveli štyri momenty - úvodná DP akcia (som veľmi rád, že sme sa dopracvoali už aj k niečomu drsnejšiemu :), celkom zábavný cumshot (ako inak :), závody v pití piva/blití a ruská ruleta. A to rozhodne nie je málo :)