demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 9.5.2006  00:07
    Oko 3 (2005)

Šok. Púšťal som si film s vedomím ďalšej duchárskej variácie. Že niěco nie je v poriadku, mi došlo pri sledovaní úvodnej scény, kde akýsi mnísi prevádzali exorcistický obrad na mladej dievčine, ktorá ich následne všetkých vyfackala svojim dlhým jazykom.Vážne.Tak toto som fakt nečakal. Oko 3 s hororom nemás spoločné takmer nič. No dobre, dajme tomu, že je to hororová komédia, ktorá sama seba vôbec nebere vážne.Taký japonský Scary Movie. Len ma zaráža fakť, že na režisérskej stoličke sedeli bratia Pangovci. Je sympatické, že si robia srandu sami zo seba a že dokázali sparodovať svoje predchádzajúce filmy, ale ja som bol psychicky pripravený na trošku iný film. Zmiatol ma ten názov, čo je ale vina distribútora. V originále sa totiž film volá Oko 10, čo už možno niečo naznačuje. Každopádne bavil som sa dobre a rozhodne si film zaslúži pozornosť minimálne pre tie čiernohumorné scény a miestami brutálny japonský humor :)

• 31.10.2006  15:16
    Ong-Bak 2 (2005)

Ono to má dôvod, že prečo v niektorých končinách má tento film názov Ong-Bak 2. Odhliadnuc od osoby Tonyho Jaa, je totiž zápletka, podobne ako typológia postáv skoro totožná. Zatiaľ čo minule Tony Jaa hľadal ukradnutú hlavu Ong-baka, tentoraz hľadá ukradnutých slonov. To je stručné a celkom výstižné zhodnotenie deja. Podobne ako u Ong-baka, ani u Tom Yum Goong, nehrá dej prim. Práve naopak. Pôsobí ako totálna vata medzi bojovými scénami. Zatiaľ čo u "Onga" sa to dalo ešte prelúsknuť, tu už ale bola prekročená únosná miera. Zápletka je zbytočne naťahovaná do najväčšej možnej miery, je úplne chaotická, zahltená vedľajšími postavami a odbočkami, ktoré sa tvária ako životne dôležité a podstatné pre ďalší vývoj, ale v nasledujúcej chvíli sú v tom lepšom prípade zmetené zo stola alebo v tom horšom prípade úplne zabudnuté. Strihač sa tu zrejme pekne vyriadil. To všetko však nič nemení na fakte, že Tony Jaa je boh a všetky bitky sú pekne brutálne, tak ako to mám rád. Hlavne vygradovaná záverečná smršť, kde kostičky veselo praskajú a wrestleri padajú k zemi ako zhnité hrušky a bežný divák čumí s otovrenou hubou a nechápavo krúti hlavou nad Tonyho kúskami.

• 15.4.2006  19:42

Dosť blbý film. Obsahuje veľa nechutných momentov, ktoré ale (neveril som, že to niekedy poviem) nie sú vôbec vtipné. Iba nechutné. A že sú to iné pecky ako sex s hobojom, "krém na opalovanie", pitie chrachlov (rozumej slín) ... A do čoho sa vykryštalizuje mladý Stifler na konci filmu, o tom radšej pomlčím. Výsledok je skrátka dosť nudná a zúfalo nevtipná romantická komédia. A to slovo "romantická" mýslím naozaj vážne.

• 8.5.2008  16:37
    Producenti (2005)

Veľmi premršťená stopáž - toť hlavný dôvod, ktorý mi skazil zážitok z celého filmu :( Zvlášť keď muzikály vôbec nemusím. Ono tomu vlastne veľmi rýchlo došiel dych už po hudobnom čísle "Keep it Gay" ;) Napriek tomu musím vyzdvihnúť grandiózneho esesáka Willa Ferrela a jeho zbor holubov. Hlavne hailujúci holub ma dostal do kolien :)

• 25.1.2007  20:03

Nudné a nezáživné spracovanie tomuto filmu skoro zlomilo väz. Ideovo sa snaží vrátiť ku koreňom, bohužiaľ prvému Prophecy nesiaha ani po členky. Čo je horšie, nemôže sa rovnať ani jeho ďaším dvom pokračovaniam. Tri hviezdy len preto, že som fanúšikom série a za veľm slušnú hudbu. Ostatní, ktorí sa bojujúcimi anjelmi ešte nestretli, si môžu s kľudným svedomím jednu hviezdu odpočítať.

• 26.1.2007  18:24

Joel Soisson neváhal a vygrcol ďalšie Prophecy, ktoré je v mnohých ohľadoch rovnako zlé alebo ešte horšie ako jeho predchodca (aj keď mám pocit že oba Prophecy - Uprising a Forsaken sa natáčali súbežne spolu s Hellraiser-Deader a Dracula-Legacy - rovnakí herci, rovnaké hnusné lokácie v Rumunsku - a vo výsledku rovnaké hovadiny, z ktorých je patrná urputná snaha priživovať sa na zabehnutých značkách).Nudný a veľmi nezáživný film. Soisson má skrátka talent - v jeho filmografií sa nachádza ešte Maniac Cop 3 (rovnaká kvalitka). Čo je ale zaujímavejšie, že tento pako sa podielal na mnohých zbytočných pokračovaniach a prznení pôvodných filmov. Je podpísaný pod takými skvostami ako Mimic 2, Highlander 4, Dracula 2,3, Hollow man 2, Hellraiser 8... Nie je toto dôvod zaradiť ho na čiernu listinu?

• 25.9.2006  14:11

Okatá vykrádčka Resident Evila vo všetkých možných smeroch. Nemám nič proti vykrádaniu, ale prečo si stanoviť takú nízku latku akou je RE? :) Máme tu nadnárodný koncern Hybra Tech, zaoberajúci sa širokou škalou činností od výroby syrov až po likvidáciu toxického odpadu, supervojakov akoby vypadnutých z oka Nemesis alebo zombíkov, ktorý sa až nebezpečne podobajú na svojich príbuzných z RE. Bohužial tvorcovia neobšľahli aj zápletku a naservírovali nám svoj vlastný príbeh.Ešte raz - bohužial. Zatiaľčo na RE sa aspoň dalo pozerať, toto je číre zúfalstvo. Preskočme teda trapný a smiešny dej (skôr ako ucelený dej to pripomína zlepenec rôznych scénok z viacerych teenagerských seriálov), ešte trápnejšich hercov a prejdime rovno k veci, ktorá tento film ešte mohla zachrániť a to je gore. Bohužial, ani tu sa žiadne zázraky nekonajú. V prvej hodine filmu nie je skutočne nič (až na pár krátkych štekov), trochu sa to rozbehne až v poslednej zhruba polhodinke. Bohužial je toho málo a neskoro. Na obranu ale musím povedať, že v ROTLD 4 si užijeme viac krvi ako v spomínanom RE. Je tu aj pár dobrých nápadov, ktoré ale buď zovšednia prílišným opakovaním (strela do hlavy a krv striekajúca z rany) alebo sú zadupané do zeme zbesilým tempom na konci filmu :)

• 6.5.2007  00:10

Ellroya Elkayema som považoval za hrdinu a milovníka žánru (Eight-legged freaks), ale so zombíkmi to riadne zmrvil. Podobne ako Necropolis, aj Rave to the Grave je dosť veľké bahno, ktoré od úplnej katastrofy zachraňuje sem tam nejaké to podarené gore inferno a vtipná hláška. Inak je to strašné - blbučký dej, krajne nesympatickí herci (s výnimkou Tarmana samozrejme) - skrátka humus.

• 13.11.2006  13:03
    Roost, The (2005)

Štyria priatelia idú na svadbu a cestou im drbne auto. Dúfajúc v pomoc sa vydávaju na neďalekú farmu, kde ich však nečaká nič dobré :) Po dlhej dobe zase konečne film, kde cena dvd nosiča prevyšuje jeho celkový rozpočet. Klasické poznávacie znaky ako napr. kameraman v pokročilom štádiu Parkinsona, akonáhle má dôsť k nejakej akcií, sú samozrejmosťou. Najviac ma však pobavili dlhé statické zábery a kameramanove spolucítenie s hlavnými hrdinami. Zrejme bol posratý ešte viac ako oni, a preto ich jednoducho nechával napospas osudu, zatiaľ čo on sám si hovel v bezpečí. To je síce od neho pekné, ale sledovať ako herci vchádzajú do tmavej neosvetlenej stodoly a potom 2 - 3 minúty na ňu civieť a počúvať rôzne strašidelné zvuky, nie je bohviečo. Hlavným problémom tohto filmu je premrštená stopáž. Roost má síce len niečo vyše 70 minút čistého času, ale je to brutálna nuda. Určite by som si ho vedel predstaviť ako pol hodinovú epizódu Poviedok zo záhrobia, ale na celovečerák sa bohužiaľ nechytá.

• 21.9.2006  14:26
    Satan's Playground (2005)

Čo čakať od filmu, ktorý sa volá Satan´s Playground a je ešte k tomu nezávislý, resp. nízkorozpočtový? No buď to bude geniálne dielo alebo totálna sarčka najťažšieho kalibru. Ruku na srdce - fachmajstri ako Sam Raimi alebo Peter Jackson sa rodia tak raz za sto rokov, takže výsledok je jasný. Ono by mi absencia deja až tak nevadila, keby sa bolo aspoň na čo pozerať. Prestárle "herečky" oku zrovna nelahodia no a s ich "hraním" je to ešte horšie. Každopádne tu máme veľmi nádejnú adeptku na hysterku roka a jej neznesiteľný vreskot si v priebehu filmu užijeme požehnane. Sám som mal chuť rozflákať jej hlavu kladivom, aby bol aspoň na chvílu pokoj. Hlavná záporáčka pani Leedsová na mňa pôsobila veľmi pokojným dojmom a skôr by som si ju vedel predstaviť ako ježibabu v rozprávke o perníkovej chalúpke. Jej hluchonemá dcéra (ktorá však nemá problém s počutím klopania na dvere) je už iná kapitola. Chápem, že zámerom tvorcov ju bolo zobraziť ako zlovestnú postavu, ale zrelá štyridsiatnička s dvoma copmi, oblečnená v nočnej košele s priblblým výrazom a dreveným kladivom (na vyklepávanie mäsa), u mňa vyvolávala záchvaty smiechu. No a čo vraždy, resp. gore efekty? Jednoducho niečo strašné. K tomu ešte pridáme totálne dementné chovanie postáv (čo im zrejme predpisoval o nič menej dementnejší scenár), "oslnivé" herecké výkony (toto už nie je možné nazvať ani prehrávaním) a priblblú synťákovú hudbu, no a máme celkom slúšný obrázok o tom, čo je tento film zač.

• 30.11.2006  13:59
    Sexy mrtvola (2005)

Nezaujímavá, obohratá a z prsta vycucaná zápletka a minimum vtipných momentov.To je pre komédiu dosť blbé konštatovanie. Keď chcete vidieť skutočne vtipné hrátky s mŕtvolou, tak radšej siahnite po Víkende u Bernieho.

• 3.8.2006  16:11

Veľmi veľmi veľmi hlúpučký film bojujúci o horúci titul najzbytočnejšieho, najvykonštruovanejšieho, najnezáživnejšieho, najnevtipnejšieho (a čo ja viem čoho ešte naj- ) pokračovania, ktoré bolo kedy natočené.

• 17.2.2007  13:37

Otázka: Čo si myslieť o filme, kde dve tretiny hlavného hereckého ansámblu tvorí Jamie Foxx a Jessica Biel ? Odpoveď : Len to najhoršie, pokiaľ dotyční v prvých minútach filmu nezomrú strašnou a veľmi bolestivou smrťou. Bohužial, nestalo sa tak a kvalita filmu je tým pádom jasaná. Osobne si nemyslím, že by Stealth dejovo zaostával za predchádzajúcimi Cohenovými filmami. Jedná sa o rovnaký paskvil, ale tentokrát ešte horšie natočený, smiešnejší a nudnejší.

• 11.5.2006  22:33

Nehorázna vykrádačka filmu 28 Days Later, líznutá Snyderovým Úsvitom mŕtvych. Až sa normálne čudujem, že to distribútor nenazval 28 dní poté 2 aleo 29 dní poté :) Kvalitatívne je to na úrovni spomínaného filmu, takže nič moc. Jedná sa zrejme o veľmi lacné dielko, pretože ani napriek televíznemu hereckému obsadeniu tvorcom nezostalo dosť peňazí na slušné triky. Ich absenciu sa režisér aspoň snaží zamaskovať epileptickou réžiou, ktorá nastupuje vždy počas útoku zomíbkov. A že je tých útokov požehnane ... a človeka potom iba zbytočne bolí hlava :)

• 15.10.2006  20:07

Výborný komix, priemerný film.

• 2.5.2006  00:41

Tento film má svoje kúzlo. Samozrejme s pôvodnou Vranou to porovnávať nemôžme, ale s prehľadom strčí do vrecka bezzubú trojku. Tara Reid trpí utkvelou predstavou, že je herečka (už by jej to niekto mohol vymlátiť z hlavy hasákom), Danny Trejo žmolí v ruke bibliu a plače za zavraždenou dcérou, David Boreanaz je ako antikrist prinajmenšom zlatý...No a Eddie Furlong... vždy som ho mal rád, ale s "vranovským" mejkapom vyzerá ako goth lezba. Snáď keby týchto hercov navzájom poprehadzovali do iných rolí, výsledok by bol ešte lepší. Napriek tomu som sa pri sledovaní veľmi dobre bavil. Osobitou otázkou je indiánsky soundtrack líznutý westernom, ktorý k výslednému produktu pasuje na 100 % . Takže "Kiss the bride, motherfucker!".

• 24.5.2006  00:16
    Wolf Creek (2005)

Výborný film. Na začiatku som k nemu pristupoval veľmi skepticky, pretože jediná vec, ktorá ma dokáže na horore alebo vlastne ľubovoľnom filme stopercentne vytočiť, je nálepka "Natočené podľa skutočných udalostí ". A pritom je jasné, že scenáristom ako podklad slúžil jednoodstavcový článok v novinách. Každopádne som bol milo prekvapený. Jediná vec, ktorá tento film zráža, je totálne nudná, nezáživná, ba dokonca až smiešna prvá polhodina, kedy som mal sto chútí film vypnúť a DVD rozšliapť. Nakoniec som pokunšeniu odolal a vyplatilo sa :)

• 13.1.2007  03:17

Tyrania živých skončila. Svet a budúcnosť patrí mŕtvym... Romero to dokázal, opäť. Krajina mŕtvych je veľmi príjemná záležitosť, krásne to odsýpa, zombíci sú na zožratie, je tu Asia Argento :) Čo viac si priať? Možno len dlhšiu stopáž...

• 5.10.2006  11:23

Veľmi milý splatter, ktorý si v ničom nezadá za Jacksonovou prvotinou Bad Taste. Dočkáme sa tu motorovej píly, kosačky, dokonca aj kombajnu. Hektolitre krvi, odtrhnuté končatiny, vytrhnuté črevá, explózie - to všetko tu je a je to obrovská zábava. V epizódnej úlohe sa tu objaví dokonca Norman Lovett, ktorého milovníkom Červeného trpaslíka zrejme predstavovať nemusím :)

• 7.10.2007  18:50

Neviem, ale ázijským ducharinám neviem prísť na chuť ani za boha. A pri tom sa tak snažím. V pravidelných časových intervaloch si sem tam niečo pozriem, ale kde nič, tam ani smrť nebere :) Je fakt ťažké si obľúbiť niečo, pri čom človek zaspí v pätnástej (!) minúte filmu (a to som unavený vôbec nebol a aby som bol schopný dopozerať zvyšok, musel som si dať poriadneho lomcováka). No čo - niekto sa pri podobných filmov zasiera od strachu, u iných navodzujú narkolepsiu :) Čo sa týka samotného filmu - opäť duchárska nuda made in Japan (podobne ako jednotka), prekombinovaný dej, hromada postáv (v ktorých by sa menej skúsený divák mohol aj stratiť), čierno-dlhovlasé adolescentky a brutálny dejový zvrat na konci ;) - (ktorý by v prípade nejakého amerického fláku väčšina štvorhviezdičkovo hodnotiacich určite riadne zotrela, ale v prípade japončíkov je to zrejme a očividne O.K.)

• 1.11.2006  23:01
    Zombie přichází (2005)

Neskutočná blbosť. Čo by sme ale mohli očakávať od spoločnosti Asylum, ktorá tento a mnoho ďalších skvostov s hrdosťou zastrešuje, že? Dynamické titulky s prevarenými trikmi síce dávajú tušiť aspoň trošku zábavy, ale chyba lávky. Má cenu vyjadrovať sa k deju? NIE. Jeho tuposť, nelogickosť konania jednotlivých postáv či dementné scénaristické výstrelky a odbočky sú donebavolajúce. Strach a hrôza ma zachvátila, keď som sa pozrel na hodinky a zistil že film bude trvať ešte 40 minút (a to jeho celková stopáž je len okolo 78 min.) V prvej polovici si užijeme pľuvania krvi, no a v tej druhej aj trochu tej rezničiny, ale neskutočne odfláknuté masky a triky (a to nezmieňujem ´"vynaliezavú" réžiu) to celé posielajú dva metre pod zem - teda tam, kde mal skončiť aj tento film.

• 29.12.2007  21:42

Nezaujímavý a obohratý príbeh o tom, ako profesionálný basketbalový tréner je vďaka svojim eskapádam nútený trénovať basketbalové mužstvo na základnej škole, ktoré naposledy vyhralo zápas, keď ešte väčšina jeho terajších členov nebola na svete. O tom, že ho dovedie až k víťazstvu, myslím netreba hovoriť. To, že ale vymení svoju profesionálnu kariéru za miesto školskeho poradcu, už bežné nie je a je to skutočne na pováženie. Inak Martin Lawrence riadne stučnel. Ak to takto pôjde ďalej, o nejakých 10 rokov, keď bude natáčať x-té pokračovanie Agenta v sukni (a že ho natočí, o tom nepochybujem), na zamaskovanie za "Velkú mámu" mu bude stačiť parochňa.

• 13.4.2006  23:57

Elitné komando amerických raperov dáva na frak americkej armáde ??? Brrrrrr. Kvalitný film, asi tak ako tá hudba čo tam znie :) Nič proti rapu. Čakal snáď niekto od tej raperskej zberby niečo iné ? Pán Tamahori definitívne stratil rozum a Willem Dafoe šliapol vedľa.Zase.

• 10.6.2006  21:57

Dosť dobré, ale aj dosť bizarné. Na jednej strane prekliato čierno čierna komédia, ktorá ale paradoxne pripomína skôr rodinný film. Znie to divne, ale je to fakt. Brutálne mordy (nekecám, ale je ich tu viac ako vo väčšine hororov) a Santa so svojim "bodycountom" atakujúcim prvú priečku najzdatnejších slasherov (aspon čo sa týka počtu vrážd v jednom filme), pri ktorom Jason Vorhees vyzerá ako dosť veľký amatér - to sú asi hlavné klady tohto filmu. Nesmieme zabudnúť ani na totálne šialené vtipy, nápady a postavičky (viď bazoka a indián na konci filmu). A hlavne, otrú si tu hubu aj o Šatana :) . Na druhej strane tu máme primitívnučký scénar (ak sa to scénarom dá vôbec nazvať a celý film nie je náhodou len jedna veľká improvizácia). Na obranu ale musím dodať, že Ďábelský Santa musel byť určite brutálne zostrihaný (bez záverečných tituliek nemá ani 70 minút). Každopádne sa jedná o milé osvieženie a aspoň pre mňa sa stane vianočnou klasikou :)

• 20.6.2006  11:08

Dva zdanlivo odlišné príbehy u ktorých aj tí menej bystrí pochopia, že určite budú mať niečo spoločné. Neviem, ale keby som nepoznal názov filmu, jednoznaňce by ma napadlo, že sú to ďalsie Purpurové rieky. Tieto filmy majú mnoho spoločných atribútov - predovšetkým je to Jean Reno a jeho nevýrazný parťák, prekombinovaný dej, ktorý sa hrá na niečo viac, než čím v skutočnsti je, absurdné postavičky (napr. vládca tureckého podsvetia v Paríži je asi 150 kg chlapík s celým telom spálenym kyselinou, pľúca a hrtan má spálené tiež a v dôsledku toho musí inhalovať mätu - kde na takéto hovadiny chodia?) ... No a celkový výsledok? Podobne ako purpurové rieky - nič moc. Myslím, že nebudem spoilerováť ak poviem, že film je o tureckej mafií. Čo si na nás asi pripravia francúzi nabudúce? Albánskych hackerov snažiacich sa ovládnuť svet? Jedna hviezda za štýlový záver, resp. poslednú vetu, ktorú prenesie Jean Reno.

• 8.11.2006  12:48

Áno je to rodinný film, ale aj slušná zábava. Miestami mi fakt vadili tie pubertiacke kecy a situácie akoby vystrihnuté zo zlého seriálu/filmu (najlepšia priateľka hlavného hrdinu je do neho zamilovaná, on o tom samozrejme nemá ani páru a druží sa s inou, z ktorej sa nakoniec vykľuje mrcha a moho iných ingrediencií, tak typických pre filmy odhorávajúce sa na strednej škole). Ale naštastie sa to pánu režisérovi podarilo ukočírvať na znesitelnú úroveň a dá sa povedať, že nadhľad tentokrát nedostal na frak. Vyložeou chuťoukou je tak prítomnosť velikánov ako Bruce Campbell a Kurt Russell, ktorých postavy sú natoľko zábavné, že som si tú jednu hviezdičku naviac nemohol odpustiť.

• 7.5.2006  00:15

Tak toto si Blade nezaslúžil. Skvelo rozbenutá séria skončila v rukách scénaristu a ten ju rozcupoval na cucky. Čo to malo byť? Zlý vtip? Blbý a klišovitý scénar (O.K., ani jednotka a dvojka neboli nejaké geniálne kusy, ale toto už je fakt moc),blbá réžia (viem, že je to Goyerov len druhý film, ale réžiu by sa mohol učiť na iných filmoch), absolútne nevhodný herci (Dominic Pucell ako totálne neschopný Dracula dementnejšie snáď ani pôsobiť nemohol, Jesica Biel a jej herecké pokusy u mňa vyvolávali záchvaty smiechu, Rayn Reynolds a jeho "hlášky", ktoré snáď nemohli pripadať vtipné ani jemu samému). A prečo mal pre boha Wesley Snipes pri záverečnom súboji oblečený červený nátelník??? Po skončení filmu sa mi fakt chcelo plakať.

• 21.10.2007  18:07

Brutálna stopáž v porovnaní s ostatnými súputníkmi žánru (alebo s ich pokračovaniami) je hlavným problémom, ktorý zlomil tomuto filmu väz. Film sa neskonale vlečie a miestami je to fakt nehorázna nuda. Obsadenie talismanu celej sérky (nie, graboidi ním rozhodnenie sú) Michaela Grossmana do mierne atypickej úlohy, rovnako ako prenesenie deja na divoký západ mali zrejme priniesť trocha osvieženia do už mierne zatuchnutej série. Podarilo sa to ale len čiastočne. Triky sú rozhodne lepšie než v predchádzajúcom diely a tiež mi nie sú jasné námietky niektorých užívateľov (Shit) o zmutovaných príšerách. Podľa mňa majú graboidi identický vzhľad ako ich bratia v jednotke, dvojke alebo trojke. Stále lepšie ako televízny seriál...

• 10.5.2008  17:31
    Crash (2004)

Výborný film zachytávajúci mozaiku osudov pár (desiatok ;) osôb v LA s nebezpečnou koncentráciou hviezd na 1 mm filmu.

• 17.4.2006  01:46

Až prekvapivo zábavný crossover. Hodnotenie samozrejme berte s rezervou, pretoze sa jedná o čisto fandovskú záležitošt, ale na pomerne profesionálnej úrovni. Mňa dostala... P.S.: tahaj na http://www.braxtanfilm.com/dloads.html - okrem FvsGB je tam aj množstov iných paródií ako Friday The 13th Again, Freddy Vs. Jason 2 či Illegal Aliens Vs. Predator. Have fun :)