Geiša vs nindža (2008)

Toto má byť "špičková choreografia súbojov"? Mne naopak všetky bitky prišli strašne "laciné". Čo je dosť smutné vzhľadom na fakt, že tvoria cca 70 % filmu.

Guru lásky (2008)

Dobrá pitkovina. :) Mika Myersa mám rád, ale v Učitelovi lásky bol poväčšinou dosť mimo. Od komédií podobného rázu prepracovaný dej neočakávam, ale sled rádoby vtipných scén pozliepaných dokopy za pochodu, aby tvorili akú takú dejovú linku, nie je šťastným nápadom (hoci napr. v Austinovi alebo Waynovom svete to fungovalo :) ). Btw. pri filmoch Mika Myersa by mali dabing zakázať - očividné to bolo predovšetkým pri tomto kuse, kde dabing spoľahlivo zabil dobrých 90 percent všetkých vtipov - u niektorých filmoch majú ľudia neovládajúci angličtinu holt smolu.

Gutterballs (2008)

Čo som si z tohto filmu odniesol? Že hranice medzi low budget filmom a pornom už neexistujú :)

Jízda do pekel 2 (2008)

Zatiaľ čo jednotka bola pri trochu dobrej vôle prinajmenšom uveriteľná, Dead Ahead je maximálne pritiahnutá za vlasy - či už je to naozaj divné chovanie hlavných hrdinov alebo teleportácia truckera (ku koncu sa pre zmenu už teleportujú všetci :) ) plus úplný záver si tvorcovia tiež mohli odpustiť. Na prvý diel sa nechytá, ale stále je to slušná zábava.

Kamarádova holka (2008)

Cook má miestami veľmi svetlé chvíľky, bohužiaľ ten romantický a klišovitý balast to strháva dole.

Kinta (2008)

Je síce pekné, že chlapci sú niekoľkonásobní majstri vo wushu...čo z toho, keď bezpohlavná réžia spoľahlivo pochová všetku ich snahu. Až na záverečný (dvoj)boj v klietke, stojí bojová/akčná stránka tohto filmu za prd. Mizernú réžiu ešte podfarbuje na všetky strany striekajúca digitálna krv, ktorá by menej rušivo pôsobila snáď len v 20 rokov starej počítačovej hre (toto snáď nemohli myslieť vážne!) Tiež neviem čo si myslieť o prvých dvoch súbojoch, ktoré sú nám v priebehu nasledujúcich minút kompletne prehrané znovu ako flashbacky jednotlivých účastníkov. Dianie na obrazovke ďalej podfarbujú dva stále dokola sa opakujúce rockové/rapové songy (na a čo, že sa dej filmu odohráva v 19. storočí)...ehm, "dianie", ak sa to tak dá vôbec nazvať. Scenár k silným stránkam tohto filmu rozhodne nepatrí. O.K. robotníci v Malajzií ťažiaci meď to mali dosť drsné...ale nabudúce prosím zabaliť do niečoho, čo má aspoň náznaky zápletky, príbehu alebo deja. Takéto potácanie sa od ničoho k ničomu, pokiaľ to nie je vo vrchovatej miere kompenzované martial arts, fakt nemusím. Pokiaľ mala byť Kinta malajskou odpoveďou na Ong-Bak, fatálne sa nevydarila. Premrhaný potenciál filmu a zúčastnených fighterov bude mrzieť ešte dlho.

Legenda jménem Bruce Lee - Cesta za slávou (2008) (TV film)

Komornejšie a uveriteľnejšie pojatie života legendy menom Bruce Lee, oprostené od nadprirodzených a metafyzických blábolov (prepáč Rob), obohatené o primeranú dávku patosu, pochopiteľnú rozpzlosť a ostatné neduhy príznačné pre televízne produkcie. Najväčšou tragédkou je herečka hrajúca Brucovu manželku Lindu. Mimochodom, že by sa Danny Chan hodil do autobiografie Brucea Leeho, som si hovoril už pri sledovaní Shaolin Soccer :)

Lovci lidí (2008)

Švédsky masaker motorovou pílou bez motorovej píly ;) Z originality tento film nemôže obviňovať nikto. Začiatok je viac menej totožný, dokonca sa to odohráva v roku 1974. Len tí burani sú degradovaní na anonymné vraždiace mašiny s fetišom na nože a brokovnice :) Filmu to odsýpa celkom slušne, no napriek krátkej stopáži som sa viac krát pristihol ako pozerám na hodinky. Večné behanie po lese je dosť nezáživné, síce občas okorenené nejakou tou brutalitou, ale v konečnom dôsledku nudí. Absencia nejakej tej zapamätania hodnej scény, ktorá by ma donútila pozrieť si tento snímok ešte raz, tiež zamrzí.

Maturitní ples (2008)

Nechápem, prečo niekto ohlasuje film ako remake, keď v konečnom dôsledku má s originálom spoločný nanajvýš názov. Narozdiel od originálu sa tento film točí väčšinu času naozaj okolo maturitného plesu (a to poriadneho...kam sa hrabe naša stužková :) ). Depresiami a nočnými morami zmietaná blondýna vs. učiteľ, ktorý má na ňu priam vražedný zálusk (naozaj nechápem, čo na nej videl) Veď to poznáte, školáci uživajúci si maturitný ples, vedúci hlbokomyselné reči o skončení jedenej etapy života a riešiaci brutálne problémy typu vzťahy na diaľku. Z letargie ich vytrhne učiteľ, ktorý práve ušiel z väzenia a chytá sa tento maturitný ročník decentne preriediť . Niežeby mi vadila absencia krvi, či nejaké dômyslené vraždy, ale keď klišé strieda klišé v tak hojnej miere a navyše bez štipky invencie, či originálneho nápadu, pozom dopozerať film do konca môže byť pre niekho vážnym problémom. Osobne nechápem ako sa takýto tuctový nudný televízny thriller dokázal pretlačiť na plátna kín. Na druhej strane, pretlačili sa tam už aj o mnoho horšie veci ;)