Nebezpečné hry 4 (2010) odpad!

Najmarkantnejší rozdiel (čo to vlastne trepem? on je to jediný rozdiel!), ktorým sa tento skvost líši od predchádzajúcich zásekov, je tradičná sex scéna v sprche, kde svalnatý bohatý model obrába nie dve, ale tri(!!!) nahé modelky. Skrátka bohovsky inovatívny prvok, kvôli ktorému tento film jednoducho musel vzniknúť. RESPECT!

Neighbor (2009)

The Girl je fešné dievčisko, tak trochu psychopatka, ktorá sa votrie ľuďom do domu a hrá s nimi svoje hry. Tiež ste si vždy túžili vyskúšať, čo sa stane, keď niekomu hodíte do vane zapnutý fén? No prosím, presne vaša krvná skupina (Pre informáciu, vyhodia sa poistky a nešťastná obeť nie a nie skonať, ani keď daný postup zopakujete s rádiom či televízorom. Preto sa radšej odporúča podržať jej hlavu pod vodou.) Až na mierne psychadelickú časť zhruba v polovici stopáže, ktorú možno pripísať na vrub požitých mediakmentov hlavným hrdinom/obeťou filmu, snímok odsýpa celkom slušne a ničím nevybočuje z radu. Od žánrových súputníkov sa odlišuje snáď len mierou brutality a zobrazenia gore, kedy sme pohľadu na proces mučenia síce ušetrení, ale výsledok je nám predostretý v celej kráse/"kráse".

Nejhledanější v Malibu (2003)

Veľmi slabý snímok. Pár slušných vtipov zabíja neskutočná nuda, trapnosť či scenaristická impotencia (a to ešte nepočítam záverečné moralizovanie, ktoré ma neskutočne vytočilo a bolo tak povediac poslednou kvapkou). To čo predvádza Jamie Kennedy je neskutočná mizéria a nadobro ma presvedčil, že sám nedokáže utiahnuť film, ani keby sa rozkrájal na malé kúsky a tieto následne spálil autogénom. Jednoducho strašné.

Nejtajnější přání (2008)

V porovnaní s ostatnými "Movie" filmami mi Extreme aspoň miestami prišiel vtipný. Znôžka gagov s tématikou sexu určená pre pubertiakov popretkávaná reklamami na zaujímavé produkty (STD e-pohladnice, picagra :) ) či rádoby vtipnými radami Mathew Lillarda a navrch jedno muzikálové číslo...toť vsjo. Berte alebo nechajte tak (radšej nechajte tak ;) ). Miestami človek vážne žasne, čo všetko sa dokáže urodiť v hlave pánov scenáristov (fetišistická scénka o chlapcovi, ktorý počas sexu partnerke navlečie na hlavu klobúk, bradavicu a bradu, na čo ho ona obviní, že si z nej chce spraviť Abrahama Lincolna, naštve sa a odíde. Frustrovaný chlapec si preto zostrojí stroj času a nakoniec si zašuká si Abrahamom Linolnom osobne). Alebo ako bizardne dokáže dopadnúť klasický, sto krát odohraný a notoricky známy príbeh, keď sa trochu zmenia rekvizity (chlapec a umelá vagína ;). Ak je niečo, kvôli čomu sa oplatí pretrpieť tých 70 minút, tak je to scénka so skrytou kamerou a Jamie Kennedy, ktorý je jednoducho geniálny (musí sa vidieť). Kto prišiel aspoň z jedným filmov z tejto "série" do styku a napriek tomu Extremu vyčíta záchodový, fekálny a čo ja viem ešte aký humor, je, povedzme si na rovinu, debil. Tieto filmy nielenže na ňom stoja, ale sú na ne aj patrične hrdé. Očakávať zmenu je nanajvýš naivné. Tak si to už všetci konečne uvedomte :)

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Zhruba do polovice je to viac než slušné, ale len čo sa na scéne zjaví Satanáš, je to jeden Fail za druhým. Pokiaľ samozrejme nebolo zámerom tvorcov vyvolávať u divákov nekontrolovateľne výbuchy smiechu, nechápavé krútenie hlavou, či klopkanie si na čelo (predpokladám, že tie filozofické kecy a hlbokomyselné dialógy boli myslené vážne). Čo sa týka hereckého osadenstva, Otovi najlepšie sedela poloha nemého kvadraplegika, ale akonáhle otvoril hubu, šiel jeho herecký kredit nekompromisne dole. No a Max? Povedzme len, že ten nech sa radšej drží svojho kopyta, ktorým je pravdepodobne hlásenie príchodu a odchodu vlakov na železničnej stanici. Ostatní sú celkom v pohode, čo ale nie je dané ani tak ich hereckým majstrovstvom ako skôr faktom, že na obrazovke neoxidujú dostatočne dlho, aby začali liezť na nervy.

Neviditelné zlo (2006)

Jediné čo stojí za to, je atraktívne prostredie malebného hotela ala Hilton a záverečný Kaneov pád z okna. Inak je to bohapustá nuda bez štipky invencie, atmosféry a zábavnosti. K tomu pridáme ešte sterilnú videoklipovú réžiu a blbý, ťažko klišovitý dej, no a dostaneme typický veľkovýrobný horový produkt "made in USA", ktorý poteší snáď len zarytých fanúšikov hlavnej star - Glena Jacobsa. Človek by povedal, že keď už je to také hovädo, aspoň trošku bude vzbudzovať strach. Opak je však pravdou. Darmo sa nám zaháňa hákom či sekreou, darmo má kontaktnú šošovku a umelý chrup, pretože zlovestný je asi tak ako macko Pú.

Nezvratný osud 3 (2006)

Nešťastná trojka. Vzhľadom na fakt, že sa k sérií vrátili pôvodní tvorcovia, človek by očakával kvalitatívny posun smerom nahor. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Jediné čo film drží nad vodou sú rafinované úmrtia (aj keď niekedy už fakt dosť prekombinované). Pokiaľ dokážate pretrpieť otrepanú a nezaujímavú vatu medzi nimi, značne predvítateľný a nudný dej a v celku nezaujíamvých hercov - budete sa baviť :)

Nezvratný osud 4 (2009)

Bez mučenia sa priznávam, že moje hodnotenie je silne ovplyvnené (aj keď silne nevyužitým) tretím rozmerom. Ono je dosť ťažké nadviazať na tak nosný nápad a snažiť sa ho ďalej nejako konštruktívne rozvinúť. Pokusy by tu síce boli, ale všetky do jedného sú neskutočne kŕčovité a trápne. A tak aj Final Destination numero quatro je opäť len omieľaním toho istého (do zblbnutia). Človeka tak zaujmú len rafinované (ako ktoré),oku lahodiace úmrtia. V tomto smere sa Ellis pochlapil a s prehľadom prevalcoval Wongovu trojku, aj keď sebou nastavenú latku kvality bohužiaľ neprekročil (obzvlášť vydarená je scénka v kaderníctve alebo v autoumývarke, ktorá je ale utnutá v tom najlepšom).

Nick Fury, zvláštní agent (1998) (TV film) odpad!

Komixoví fanúšikovia Nicka Furyho sa musia chytať za hlavu ... a vlastne všetci ostatní tiež.