Kult hákového kříže (1998)

Režisér sa odhodlane pustil do zobrazenia myšlienky rasizmu, pred ktorou väčšina zatvára oči. Niektoré pasáže sú natočené ozaj s obrovskou kurážou. Edward Norton si svoju úlohu odohral s jeho klasickým zápalom a podobné úlohy mu naozaj svedčia. Ale najviac ma zaujal spôsob, akým to bolo celé dané dohromady. Retrospektíva sem uplne zapadla a spravila tento film ešte lepším. Záverečné slová nepotrebujú komentár.

Zbouchnutá (2007)

Krásna Heigl si opäť zahrala v komédii, ktorá jej sadla ako uliata. V podobných filmoch si vie naozaj nájsť tú správnu pozíciu a film si užiť. Nápad na zasmiatie určite dobrý, ale občas boli niektoré scény akoby umelé a nasilu. Bavilo ma však pozerať sa na Rogena v úlohe začínajúceho otca, ktorý to zobral tak, ako sa patrí. :)

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Vynikajúci program, ktorý obsahuje nielen aktuálne výsledky a zostrihy posledných zápasov prestížnej európskej ligy, ale aj zaujímavé pripomienky a fakty o týchto kluboch. Nemôžu chýbať ani rozhovory s osobnosťami, ktoré vo svete futbalu niečo znamenali. Vynikajúce spracovanie.

Nejvyšší nabídka (2013)

Presne takéto filmy môžem! Neopozeraný dej s absolútne vynikajúcim zvratom. Režisér vedel úplne presne, čo robí. Najprv vzbudil v divákovi emócie a potom ich celý čas upevňoval. Ja osobne som sa prichytil pri tom ako dúfam, že im to spolu vyjde, čo sa aj stalo. Akurát mi trocha vadil vekový rozdiel medzi nimi dvoma. Veď to bola celá generácia! Potom som už bol ako na ihlách, čo za zlom príde, ale toto som nečakal. Lepšie si to už ani neviem predstaviť! Starý Oldman prišiel v momente o všetko: o obidve veci, na ktorých mu v živote najviac záležalo. Koniec filmu som sa vcítil do jeho postavy a prežíval som to s ním. Jeden z najkvalitnejších filmov, ktorý na mňa dokázal zapôsobiť.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tieto príbehy z budúcnosti ja moc nemusím, samozrejme okrem tých fakt vydarených a to tento bohužiaľ nebol. Až moc často ma tu otravovali ohrané slovné spojenia a zbytočné dialógy, ktoré iba pridali na dĺžke filmu a to tomu neprospelo. A záver už viac klišé ani nemohol byť. Samozrejme, neboli to úplne vyhodené peniaze, nájdu sa tu aj svetlé stránky. Napríklad vynikajúco natočené strety s Kaiju a Jaegermi. Ani sa nečudujem tomu rozpočtu. Celkovo hodnotím ako priemerný film s vynikajúcim spracovaním pokrivkávajúceho deja.

Osamělý jezdec (2013)

Vyzerá to tak, že Verbinski sa stále nezmieril s koncom pirátov. Opäť vsadil na Johnyho Deppa, ktorý bol vo filme absolútne doma. Úloha bláznivého, ale napriek tomu múdreho Indiána mu sadla ako riť na šerbel. Celý dej bol zasadený do veľmi zaujímavého prostredia klasickej Ameriky, tak ako ju poznáme z čias Winnetoua. Finálna bitka - absolútna komédia, ale inak hodnotím pozitívne.

Světová válka Z (2013)

Tento film vo mne vyvolal dojem, že skutočne môže v blízkej dobe vypuknúť podobná nákaza. Úvodné momenty, ktoré nám predostierajú bežný život rodiny bývalého tajného agenta sa radikálne prenášajú do centra diania. Najviac sa mi páčilo dokonalé zapracovanie zombie apokalipsy do reálneho prostredia.

Zásilka (2013)

Veľmi dojemných 7 minút, kde bol otec schopný naozaj všetkého pre svoju malú dcérku. Obdivujem tento nápad a bola by to nádherná úvodná scéna do nejakého väčšieho filmu. A koniec...na nezaplatenie.

Sim Salabim (2008)

Páčila sa mi táto forma škodoradosti a zákernosti, ktorá v konečnom dôsledku iba pridala na hodnote predstavenia. Zábavná a vtipná komédia v podaní PIXARU so šťastným koncom.

Země bez zákona (2012)

Vynikajúci príbeh 3 bratov, ktorí sa odvážili nerešpektovať systém a svojským spôsobom porušovať prohibíciu. Keď však začala úradovať prísna ruka štátu, situácia sa zkomplikovala. Nie však pre húževnatých bratov Bondurantových, ku ktorým mierne nezapadal najmladší Jack. Láska, bratstvo, odvaha a rebélia majú v tomto filme hlavnú úlohu a spolu tvoria vynikajúce dielo. Tom Hardy v tomto filme pre mňa až neuveriteľne dokonalo stvárnil Forresta Clarka. Naopak som trocha sklamaný z menej dôležitej postavy Garyho Oldmana, ktorý ju však zahral suverénne.