Gichalbirok (2010) (seriál)

Nečekaně kvalitní věc! Na první pohled epizodní seriál ve stylu Akt-X, ale když to skončilo, tak jsem si začala dávat dohromady souvislosti a zpětně to probírat v hlavě a musím říct, že s něčím takovým jsem v korejský tvorbě ještě nesetkala. Když to člověk vezme zpětně, tak jednotlivý zdánlivě ne moc související díly spolu mají hodně společnýho, jsou navzájem propojený v podobě různých vodítek a náznaků.. a nakonec si člověk uvědomí, že to, co považoval v podstatě za pitomosti (například pár moderních věcí v období Joseonu), tam bylo zcela úmyslně. Pozor, v tomhle seriálu nefunguje čas tak, jak jsme zvyklí. Navíc některý díly jsou tak ukrutně cooooooool (například epizoda v opuštěným pouštním hostinci), že mi asi dlouho nevymizí z hlavy. A sashimi si asi taky hned tak nedám.. Doporučuju všema deseti těm, kteří nepotřebují polopatická vysvětlování, rádi přemýšlí, hledají souvislosti (třeba i když nejsou), hloubají o podstatě času a reality.

Yookryongi nareusha (2015) (seriál)

Tak za první cca půlku bych dala 3*, za druhou a hlavně za posledních cca 10 dílů klidně 5*. Všechno začalo jako dobrodružný seriál, aby se to postupně změnilo v epickou, napínavou a dramatickou hodinu korejskýho dějepisu. Možná je vhodnější se před sledováním druhý půlky trošku podívat aspoň na wikipedii, kdo byl král Taejong, jaká byla jeho cesta k trůnu a hlavně co jako král dokázal. Neznalý divák by totiž jinak mohl být z vývoje událostí v seriálu poněkud.. no.. překvapen až znechucen. Já jsem naopak byla naprosto nadšená, osobnost Yi Bang Wona byla podle mě perfektně vykreslená a velmi důvěryhodně zahraná. A dokonce jsem se ke konci dočkala i okamžiku, kdy zavládne mečem (protože ten má skoro na všech fotkách, ale v reálu pak měl maximálně luk). Jenom to nebylo zrovna moc.. Ale nebudu spoilovat, to musíte vidět sami!

Shinui sunmool - 14il (2014) (seriál)

Tomuhle rikam napinavej serial.. neslo prestat koukat. Jenom ten konec mi prisel ponekud divnej a to dite mi uz taky lezlo na nervy. Ale jinak slusna jizda!

Di dei (2015) (seriál)

Tak tohle mě hodně moc bavilo. Zemětřesení v Soulu bylo na seriál udělané moc pěkně a efektně, a i když se postupně situace dostávala do normálu, připadalo mi, že díl od dílu byl seriál lepší a lepší. Doktor Lee byl úžasnej hrdina, ředitel nemocnice naopak vynikající záporák, ostatní herci taky nebyli špatní.. Prostě napětí, akce, doktořina, trochu tý romantiky.. takhle to mám ráda. A kupodivu to, vzhledem k tématu, ani nebylo nijak extrémně patetický. Jenom trochu. :-)

Neoreul gieokhae (2015) (seriál)

Spoiler! Tak hlavne, ze to pro vsechny vrahy dobre dopadlo :-))) Zajkmavy pocin s hodne dobrymi herci. Az na jeden trochu hloupej kiks s otisky a DNA jsem v podstate byla celou dobu nadmiru spokojena. Hlavni hrdina je trochu zvlastni typ, takze jsem si musela zvyknout, ale spolu s Narou vytvorili kouzelnou dvojici. Druha hlavni dvojice byla zahrana krasne uchylne a uplne nejlepsi byla ta dve decka.. Hlavni pribeh byl hodne drsnej a smutnej, ale tu depku zase vyvazily pozitivni momenty, takze celkove ve mne zustava pozitivni pocit. Pekny to bylo.

Dr. DMAT (2014) (seriál)

První díly jsem si říkala, že než aby mě zachraňoval takovej trouba, tak bych radši umřela.. Aby si záchranář před každým zachráněným připomněl svoje životní traumata, zhroutil se, dlouze zaplakal, vyměnil si dlouhé pohledy se všemi ostatními na místě a teprve pak se pustil do záchrany.. To bylo fakt moc a říkala jsem si, co na tom, sakra, ta Zíza vidí. Ale potom přišly další díly, míň rozpaků a finále bylo naprosto parádní, přičemž poslední díl mě dost emočně rozložil. Samozřejmě nesměla chybět všechna běžná klišé záchranářského a lékařského žánru (doktore, už nemasírujte, DOKTORE, UŽ JE MRTVÝ!!!), ale ono to asi jinak nejde, když se snaží autoři do 11 dílů dostat vývoj hlavní postavy od uplakaného váhavce po profesionálního špičkovýho zachranáře. Je to takový mladší bratr mýho oblíbenýho seriálu Code Blue a pokud by taky byl nějaký speciál nebo pokračování, nezlobila bych se.

Sinbuneul sumgyeola (2015) (seriál)

Mělo to jednu slabou chvilku někdy před koncem první půle, pak už to zase jelo. Kromě pár bondovin nemám co vytknout. A bitky byly vynikající.

Kangcheok deul (2008) (seriál)

Cekala jsem komedii, ale dostalo se mi docela vaznyho a dost citlivyho pribehu. Hlavni postavy byly fajn vsechny, ale Lee Jong Hyeok jako Gwang Phil je se svym pokerovym vyrazem nezapomenutelnej. Jenom ten konec se mi moc nelibil, ale to je asi subjekfivni.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Tohle byla dlouhou dobu moje srdeční záležitost.. Srovnání s Akty X má smysl jenom zpočátku, kdy se objevují nevysvětlitelné případy, pak se ale rozjede souvislý a parádně propracovaný a promyšlený sci-fi příběh správně dokořeněný vývojem vztahů mezi hlavními postavami. Hlavní postavy jsem si oblíbila všechny, samozřejmě nejvíc Waltera, ale i Anna Torv jako Olivia mi sedla, ačkoliv jí hodně lidí kritizuje za špatné hraní. Možná až jí stejně uvidím hrát ve víc věcech, změním názor. Teď je to právě její zvláštní styl herectví, co dělá z Olivie TU Olivii, která je poměrně netypická mezi ostatními hrdinkami z jiných filmů a seriálů. Hodně chválím ztvárnění nového světa plešounů ve stylu Třetí říše budoucnosti, z toho skutečně často až mrazilo.. Velkou zábavou navíc se pro mě stalo poznávání konkrétních lokalit ve Vancouveru a okolí.

Naemsaereul boneun sonyeo (2015) (seriál)

Takhle roztomilou hlavní dvojici jsem dlouho neviděla. Kromě posledních dvou dílů jsem se výborně bavila, užila si i nějaký to napětí a dokonce jsem i seriálu odpustila i jeden velmi podstatný logický laps (co padouch ví a neví).