Češi zachraňují (2018) (seriál)

Tohle se opradvu povedlo, díky, Dane Bárto. A díky i těm, co zachraňují, jsou to úžasní lidé.

Seulgiroun gambbangseanghal (2017) (seriál)

Dlouho jsem neviděla seriál s takhle pefektně napsanými postavami. Každá byla zajímavá a každou jsem si oblíbila. Švejkující Kim Je Hyeok je nezapomenutelná postava a stejně jako u Švejka ani u něj vlastně pořád nevím, jestli je nebo není v reálu blb. Park Hae-soo svojí roli zvládnul neskutečně bravurně, doufám, že bude šance tohoto herce vídat častěji. Tvůrci to podle mě trochu přehnali s příliš zidealizovaným zpodobněním vězeňského prostředí, protože člověk by měl pomalu chuť se nechat zavřít. Ale co já vím, třeba to byla snaha o nábor do řad vězeňských dozorců. Ale nevadí, tenhle seriál se zařazuje mezi můj TOP5.

Bimileui seob (2017) (seriál)

Za mě plný počet a kdyby bylo víc hvězdiček, ráda bych přidala. Chytré, napínavé (i když ne moc akční), s výbornými postavami. Hlavní postavy - prokurátor a děsnej suchar Hwang a policistka Hanová představují pro mě osobně jednu z nejlepších vyšetřovatelských dvojic nejen z korejských seriálů. Speciálně Hanová je naprostá frajerka, takovou ženskou bych chtěla mít při práci vedle sebe - chytrá, stručná, neukecaná, zároveň ale laskavá a docela srdcařka. No asi jsem se poprvé zamilovala do ženský postavy :-) Hodně se mi líbilo, že až do konce nešlo pořádně říct, kdo je vlastně ten špatnej a kdo není. A ještě pochválím hudbu. TvN prostě zase nezklamalo. ♥♥♥

Psací stroj z Chicaga (2017) (seriál)

Pro me jedno z nejlepsich kdramat. Krasnej pribeh, spousta srandy i smutnych okamziku, vyborny dialogy,kvalitni obsazeni,perfektne sednouci hudba. Uz jenom ten O'Neilluv obraz by zaslouzil aspon tri hvezdicky.

Pigoin (2017) (seriál)

Božííííí! Zápletka, herci - naprosto bez chyb. Takhle nadšená jsem už nějakou dobu nebyla, vřele doporčuju. Když už ne kvůli příběhu, tak minimálně kvůli Ji Sungovi a Uhm Ki-Joonovi.

Bratříček Karel (2016)

Krásně natočený, hodně smutný.. dozvěděla jsem se věci, který jsem netušila. Zamrzelo skoro prázdný kino.

Marťan (2015)

V podstatě jediná věc, co mi vadila, byla hudba od Abby.

Sado (2015)

Samozřejmě jsem věděla, do čeho jdu.. ovšem i tak jsem to nějak podcenila. Nedoporučuju sledovat při nemoci - teplota mi stoupla z 37,5 na 38,8 a málem mi pukla hlava.. Vynikající herecký výkony, krásná hudba, kostýmy, dokonale vykreslená atmosféra královskýho paláce, a hlavně silný příběh, který napsal sám život.. Uf, chudák Sado :-(

Signál (2016) (seriál)

Kdyby tak šlo dát víc hvězdiček než 5.. Pro mě špičková záležitost. Především se mi moc líbilo, jak pěkně byly vizuálně odlišené obě časové linie (i když zpočátku jsem se snažila nastavit televizi na správný poměr stran). Obdivuju, jak postavy, ačkoliv je hráli stejní herci, vypadaly v obou časových liniích rozdílně. Hrozně moc se mi líbil příběh, ale hlavně mě dostaly hlavní charaktery, především detektiv Lee. Výborná postava, perfektně zahraná. Ostatní dva, Park a Chaová, tak neměli chybu a oceňuju, že ženská představitelka byla ve svojí roli přesvědčivá a tu policajtku jsem jí věřila. Nejsem si jistá, jestli se nedočkáme pokračování, protože konec by k tomu docela vybízel. Jeslti jo, tak ať je to prosím co nejdřív. Na podobný věci jsem schopná koukat kdykoliv.

Lang ya bang (2015) (seriál)

Cože, zatím žádné hodnocení? Ale tak to musím napravit. Takhle nadšená jsem už delší dobu z nějakýho seriálu nebyla, a navíc z čínskýho.. Hlavním hrdinou je pan Mei Changsu, kterého věštba doporučí císařským princům jako geniálního stratéga, který je dovede k císařské koruně. Nikdo o něm nic neví, pan Su je postava zdánlivě bez minulosti. Přijíždí tedy do hlavního města, princové bojující o korunu se mu snaží zavděčit a pan Su nakonec přijímá. Jeho cíl ale ale ve skutečnosti jiný - jde tvrdě za pomstou za 13 let starou zradu a vyvraždění 70 tisícové armády, v níž byl jedním z velitelů. Pan Su, který je díky svému chatrnému zdraví docela dlouho podceňován, udělá během 54 dílů takovej fičák na císařským dvoře, že vám z toho polezou oči z důlků. A při pohledu na jeho lehce ironický úsměv, který mu hraje na rtech v okamžiku, kdy se jeho nepřátelům hroutí životy, se budete tetelit blahem. Dovoluju si tvrdit, že kvalita seriálu jde s každým dalším dílem nahoru. Ve finále jsem už s 5* neváhala. Navíc děkuju Číňanům, že wuxia prvky jsou tentokrát pouze doplňkem, a to spíš výjimečným. V hlavní roli je zde především inteligence a geniální plánování, než souboje a bitvy. Na čínský seriál jsem taky nadšená z hereckých výkonů - žádné retardované přehrávání, hlavní představitelé jsou všichni perfektní a Hu Ge jako pan Su je k sežrání. OOOOOOO Doplňuji, že byla natočena druhá série, má 50 dílů. Tentokrát sledujeme osudy válečnického rodu Chang Lin, zpočátku je příběh spíš taková detektivka, postupně se dostane, stejně jako první série, na intriky na císařském dvoře, vzpoury a tradičně na téma pomsty. Seriál má pořád vysokou úroveň z hlediska kostýmů (naprosto špičková práce), vyobrazení reálií a zvyků v době, kdy se seriál odehrává. Příběh už není tak zajímavý, jako v první sérii, nicméně pořád mě dokázal zaujmout a celých 50 dílů jsem se nenudila. Bohužel chybí stěžejní postava, jako byl pan Su. Herecké výkony byly poměrně slušné, bohužel ale bylo hodně znát, že mladý představitel Xiao Pingjinga byl vybrán podle krásné tvářičky a ne podle hereckých schopností. Nejen, že mě nedokázal přesvědčit, že je dobrým bojovníkem, ale v druhé části už vůbec ne, že je dobrým vojákem a generálem. Na to jeho křehká fyzická konstituce prostě nestačila.. Celkově druhou sérii hodnotím slabšími 4*. Proti třetí sérii bych ale vůbec nic nenamítala.