Gugaui seo (2013) (seriál)

Pěkně užitých 24 hodin. Především první dva díly, a pak ten poslední, byly opravdu epické. Děj byl moc pěkně vymyšlený, akce bylo poměrně dost, žádná větší nuda se nekonala. Moc se mi líbily herecký výkony Kang Chi a admirála Lee (plus všem představitelů nad 40 - prostě klasika), na seznam hereckých dřev zapisuji Gona a Kageshimu (i když druhý jmenovaný tam už zastává čestné místo). Proč nedám plný počet bodů - a) opět ukňourané songy a z nich vyplývající neskutečné natahování některých scén - to mi už po letech sledování k-dramat dokáže zkazit náladu zcela spolehlivě. Navíc orchestrální soudtrack tohoto seriálu je mimořádně vydařený, tak nevím, proč je kazit písničkama. b) korejští Japonci - za prvné nevypadají jako Japonci, za druhé hlavně jako Japonci ani nemluví - jejich japonština je smrtící!!! Vůbec bych nepoznala, co říkají, nebýt titulků (tímto autorům děkuji za jednoho jediného Japonce, který tam byl ovšem velmi velmi krátkou dobu). c) hlavní hrdina opět nepoznal holku od kluka - na tohle už mám taky lehkou alergii. Jinak nemám větších námitek, především příběh rodičů byl skutečně strhující, ale i psychický vývoj hlavního hrdiny byl velmi pěkně podaný a především výborně zahraný. Líbilo se mi to moc. P.S. Ta vsuvka po závěrečných titulcích posledního dílu byla výborná :-)))

Jeulgeoun insaeng (2007)

Film sice nemá nijak převratný děj - parta chlapků, kterým se v osobním životě nijak extra nedaří, se rozhodne po 20 letech zase hrát - ale má jedno obrovský plus, a to naprosto parádní herecký výkony. Ti chlapi to nehráli, oni to opravdu žili. Navíc to byli zaručeně oni, kdo hrál a zpíval, což obdivuju. Nejvíc se mi líbil Kim Sang Ho (bubeník), který patří mezi moje nejoblíbenější korejské herce a pokaždý mě dokáže překvapit něčím novým. Film je to nenáročný, velmi laskavý a celkově úsměvný - ještě poměrně dlouho po jeho skončení jsem se musela usmívat. Doporučuji!

Maerineun wibakjoong (2010) (seriál)

Za první půlku bych dala pět hvězd, za druhou dvě. Proč to tak hrozně ztratilo šťávu? Přiznám se, že tu druhou půlku jsem dokoukala už jenom kvůli Jang Geun-seokovi. Ten kluk umí opravdu pěkně hrát a jeho postava nad ty ostatní výrazně vyčnívala. Ale zatímco první polovina byla vtipná (některý scénky mě opravdu hodně rozesmály) a docela nápaditá, v tý druhý už se jenom uměle protahoval děj, některý písničky popadesátý už taky poněkud lezou na nervy.. O zhulenci, který měl na starosti kostýmy, radši ani nemluvim - někdy se na ty kreace ani nedalo koukat. Mimochodem, to, že jsem si všímala hadrů, je jasný důkaz těžký nudy v druhý půlce. Takže seriál doporučuju shlédnout, ale dejte si to tak do 9. dílu a pak si rovnou pusťte poslední, ať víte, jak to dopadlo. :-)