kil-is (2019) (seriál)

První díly jsem si myslela, že to bude ptákovina typu Healer nebo City Hunter. Postupně naštěstí příběh zvážněl a začalo to mít fajn atmosféru. Nakonec se všechno vysvětlilo, i pro mě zpočátku nepochopitelný souvislosti a dokonce i ty modrý oči. Že to dopadlo, jak to dopadlo, to se dalo čekat, byť to bylo z mýho pohledu strašně nefér.

Rozhněvaný kněz (2019) (seriál)

Dost zábavná záležitost, akorát toho střevního humoru v závěru už bylo nějak moc. Parádní vedlejší postavy. Bavilo po celou dobu. A občas jsem řvala smíchy. :-))

Mugen no džúnin (2017)

Já jsem si to maximálně užila. Líbilo se mi anime, takže jsem měla trochu obavu z hraný verze, ale zbytečně. Je to čistá radost a závava, při který jsem se nenudila, užívala si naplno skvělý bitky, dobrou hudbu, velmi kvalitní zvuk. A Takuju, kterýmu tahle role padla jak prdel na hrnec. Brutálně coooooooool. :-)

Jako ryba v síti (2016)

Velmi uvěřitelné, snad až na posledních cca 15 minut SPOILER (čekala bych, že rybář bude víc využit propagandou a rozhodně už se nevrátí do svojí původní vesnice).

Laipeu on maseu (2018) (seriál)

Originál ani americký remake jsem neviděla. Líbilo, bavilo, zajímavý téma a super postavy. Samozřejmě se počítá s další sérií a už aby byla.

Secret of the Three Kingdoms: The Secret Dragon in the Abyss (2018) (seriál)

Hrozně mě štve, že aby se člověk v rámci čínský produkce dostal náhodným výběrem k takhle skvělý věci, musí se prokousat hromadou infantilních sraček. Minule se mi to stalo s Nirvana in Fire a toto zpracování historie Tří království se tomu s klidem vyrovná. Výborně zpracované dvorské intriky, perfektní herci a pokud nějaký vtípek, tak rozhodně ne v běžným čínským infantilním duchu. Uznávám, že reálná historie je zde poněkud poupravená, ale hlavní body zůstávají. Je radost sledovat osudy dvou stratégů Sima Yi a Guo Jia. Jestli mám vůči něčemu výhradu, tak je to na můj vkus až příliš uplakaný, nicméně na druhou stranu se asi není čemu divit, vzhledem k tomu, co prožívají postavy. Dlouho se mi nestalo, abych po 54 dílech chtěla další.

Seukechi (2018) (seriál)

Tak jako jo, ty lapsy tam jsou, ale zase to není tak hrozný jako v některých jiných seriálech. Osobně mě vytočil pouze jeden, a to když jedna z postav jasně prokecla něco, co nemohla vědět, a nikdo si to neuvědomil. Mohli si ušetřit velký překvapení.. :-) Ale jinak já jsem byla velmi spokojená, nevím, proč je tenhle seriál tak těžce podhodnocený. Jak píše Vavča - super hudba. Dobrá akce, mělo to spád - dala jsem to během dvou dnů, protože jsem chtěla vědět, jak to bude dál. V Koreji to zrovna moc popularity nenasbíralo, zřejmě proto, že tam není žádná romantika. To je pro mě osobně velký plus, ale korejský divačky tohle prostě neodpouští. Doufám, že kvůli tomu neodpískají druhou sérii, se kterou se evidentně počítá. P.S. Bylo hezký zase po dlouhý době vidět Raina v akční roli. To mu sedí nejvíc.

Mubeob byeonhosa (2018) (seriál)

Scénáře některých seriálů jsou opravdu jako přes kopírák, také tento přináší tak obyvklé téma pomsty na nedotknutelných tam nahoře. Ale já mám přesně tenhle typ příběhů ráda. Tentokrát musím vyloženě pochválit perfektní obsazení. Líbil se mi jak hlavní pár, tak proradná soudkyně a hlavně gangster An O-Joo, který byl hlavně v posledních pár dílech naprosto luxusní. Dávám solidní 4*. P.S. Lee Joon-Ki trpí anorexií? Takhle vyhublýho chlapa jsem už dlouho neviděla..

Wangeun saranghanda (2017) (seriál)

Když je to čistá červená knihovna (hlavně úvodní díly), je to dost nuda. Pak to nabere docela slušný obrátky a následuje poměrně napínavý historický drama. Od poloviny už mi bylo úplně jedno, kdo nakonec skončí s hlavní hrdinkou, naopak jsem spíš předpokládala to, jak to vlastně nakonec i dopadlo (z čistě praktických důvodů). Postava korunního prince byla výborná, chytrá, zajímavá. Ještě lepší (a pro mě nejoblíbenější) postavou byla jeho matka, mongolská princezna - královna Goryeo. Postava Lina byla nevýrazná, nezajímavá a jeho myšlenkový pochody mi občas unikaly. Konec se mi hodně líbil, podle mě to skončilo zcela logicky a nakonec i uvěřitelně. Pokud jde o herce, Yoona zvládla roli dobře, představitel Lina byl, stejně jako jeho postava, sice sexy, ale jinak o ničem. Výbornou hereckou práci předvedl Siwan, radost pohledět.