Mlčení jehňátek (1991)

Zajímavé, že tento film jsem si nechal tak dlouho ujít a zhlédl ho až 20let po natočení. Film má hodně silnou vzestuponou tendenci přesto, že je celou dobu v takovém vlažném tempu. Hopkins je opravdu dobrej a dá se říct, že nejen on. Jak už jsem zmiňoval film má 20let, přesto v něm je spoustu zvratů a scén, které jsou nečekané a téměř nevídaně dokonalé. Lidé mají rádi uchylný zabijáky a tento film je toho důkazem. 90%

Divoké historky (2014)

za první a poslední příhodu o hvězdičku na víc :) celkově se u toho ty dvě hodky dají s klidem vydržet a člověk se občas dobře zasměje.. ta Argentina to celý dělá trochu jinym, než by bylo u holywoodu..

Eurotrip (2004)

Tak hlavní co mě tak napadá, že vlastně neznám moc fanklubů Manchasteru v Londýně, ale zase přesto, že nesnášim Manshits tak mě hooligens pobavili. Tento film sem shlédl už několikrát za posledních asi tak 7let a můžu říct, že mezi Americkejma komediema je to jedna z mála co mám rád. Ta hvězdička za Slovensko (přesto, že naše bratia moc neobdivuju) musí jít dolu. 80%

Pururambo - prales, kde se zastavil čas (2005)

Něco neuvěřitelného, jenom si myslim, že tyto tajemství by neměla býti odhalována a už vůbec by se o to nikdo neměl pokoušet, už vůbec ne způsobem přímého kontaktu. Ovšem tyto kraje podél rovníku na celém světě jsou naprosto neskutečné, bohužel se jejich počet tenčí. Jenom z jakéhosi humanitního hlediska musím jednu hvězdu ubrat, pořád skvělých 85%

Příprava na Vánoce (2012) (studentský film)

Mě se těžko hodnotí takhle krátké filmy, byla by ale škoda tento neohodnotit, zajisté zdařilý snímek s výbornou kamerou a slušnými hereckými výkony, především malé dívky. Na příběhu nic světoborného neni, ono taky co vymyslet během pěti minut, takže.... Jen tak dál! 75%

Včelka Mája (1975) (seriál)

V každém díle se dozvíme něco o světě broucích, někdy třeba skrytě, ale určitě je to poučné a v celém seriálu se promítné široká škála všehomožného hmyzu. Máju a Vilíka jsem sice nikdy moc nemusel a tento seriál nebyl zrovna jeden z mojich nejoblíbenějších ovšem po zhlédnutí několika dílu nyní na čt1 mě vcelku potěšil. Akorát ta uječená Mája mě pořád deprimuje. Možná trochu nadhodnoceno, ale přece jen: 80%

Road Trip (2000)

Nějak si nemůžu pomoct, ale nebylo to špatný. Nebylo zde ani moc "nereálií" jako u podobných filmů bývá a docela i vtipně natočeno. Původně jsem myslel spíše 3* ale když hned po doukání jsem si pustil volné pokračování (beer pong) tak jsem si řek, že u tohoto měli zkončit, že to vlastně špatný nebylo. Samozřejmě Seann William Scott (Stifler) předved přesně to co umí a dal filmu dobrý směr. 70%

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Myslím, že zajímavý dokumentární seriál, který nám za téměř hodinu je schopný o každém porevolučním roku až dodnes říct co se týče filmů téměř vše. Ukáže nám jak dobré, tak i ty méně zdařilé a mě se to líbí. 75%

Nickyho rodina (2011)

Podle lidí s kterými jsem tento dokument zhlédl je to téměř to samé co už bylo jednou vyprodukováno. Mě ovšem tento dokument dostal a ve většině částí líbil. Možná se mohli trochu více zaměřit na 2sv. válku a udělat hraný příběh trochu celistvější. Posledních asi 15minut mi přišlo až trochu propagandistických, naštěstí ale v dobrém světle. 80%

Černá smrt (2010)

Zajímavý film, hlavně v první půlce. Potom mi přišlo, že nastal jakýsi útluma i přes větší akčnost to nebylo ono. Ovšem konečné rozřešení příběhu bylo super v tom, že... ale to nemůžu prozradit, koukněte se sami :) 80%