Vikingové (1999)

Hlavním plusem Vikingů je vyborná atmosféra. Napomáhají k tomu hlavně herci, včetně poněkud podceňovaného Banderase, v castingovém oddělení tentokrát zabodovali. Zato McTiernan je vcelku bezradný, ve chvíli, kdy se vikingové vydají stopovat své nepřátele, se film doslova rozpadne a nikdy už nenabyde kvality předchozího dění. Nebýt toho odfláknutého závěru, dal bych klidně 4*

Milo (2013)

Slzopudně krásný námět. Jak od Tromy...ale sere mi, že to není skoro vůbec vtipné. Trochu nahoru to táhne jen Peter Stormare. Jinak jde o docela nenápaditou vyvražďovačku, kterou ozvláštňuje jenom rektální původ ústřední potvory.

Cizinci ve vlaku (1951)

Slovam milovníka filmového pravěku: dokonalý, napínavý thriller. Já: muheheheee...taková nefungující starožitnost. Prej napínavý...a jako kdy?...to když jsem zrovna usnul nudou? Co je tak povedeného na tom jednoduchym námětu? To by v klidu vystačilo na jeden díl Columba....a dyk ten Hitchcockojc je ve vší svej nepředvídatelnosti tak předvídatelnej...no vážně, kouknete na dva tři filmy a už Vás nic nepřekvapí...všechno hádáte v pohodě dopředu.Pro mě jedno z největších (nemilých) překvapení kinematografie.

Pavouci z vesmíru (2010)

Začnu tím pozitivním - ufouni. Už dlouho mě ve filmu tak nenadchnul design obludek a jejich udělátek. Líbilo se mi, že jich je hned několik druhů a že jsou tu hodně. U několika akčních scén jsem se fakt cítil jako děcko, které s nadšením sleduje svůj první scifáč a teprve objevuje krásu destruktivních emzáckých invazí. Fakt je, že za neskutečných 10 mil. USD (dle IMDB) nám kluci Strausojc naservírovali větší porci SFX a akčních scén než některé dvacetkrát dražší blockbustery. Vždyť je tu scéna kdy ufoun, velký jako rodinný domek, likviduje letící helikoptéru! To zavání spíš filmy, ve kterých to bouchá pod taktovkou Baye nebo Emmericha. Takže za efekty, leč ne uplně špičkové, klobouk dolů. A teď k tomu co se mi na Skyline nelíbilo - to je všechno, o čem jsem se zatím nezmínil. Začněme s herci - že hrajou jak polena bych u levné béčkové sci-fi odpustil, horší je, že jsou od pohledu nesympatičtí a jejich postavy jsou protivné úměrně k pořadí v titulcích. Další mínus je režie všech momentů, kde nic nebouchá. Strausové rozhodně nezapřou, že s efekty to umí (vždyť u nich začínali a mají vlastní společnost) a akční scény zvládají také obstojně. Vše ostatní je ale bída s nouzí. A ještě blbě sestříhaná. Od scénáře k podobnému projektu nemá smysl čekat zázraky. Kdo si myslí, že scénář bude postavám diktovat nesmyslné chování, házet jedno klišé na druhé a nudit patetickým žvatláním zaláskované ústřední dvojice, má třikrát pravdu. Nejvíc mi ale na Skyline mrzí, že skončí ve chvíli, kdy se rozjede. Nesmyslně useknutý závěr působí, jakože tvůrci vyčerpali rozpočet, tak to prostě zapíchli v bodě, kde zrovna byli. Hodnotím tedy za "poctivé" dvě hvězdy.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Žádná pohroma ani trapná křeč to není, ale když už jde o komedii, mohlo to být aspoň trochu vtipné.

The Horseman (2008)

Omlouvám se za lehce spoileroidní komentář, ono ale o nepředvídatelný děj plný zvratů v tomhle filmu beztak nejde. Jde tu o brutalitu, odpudivou atmsféru a drsnou pomstu. Mám ale zásadní problém s motivací hlavního hrdiny. Hned na začátku filmu se dozvíme, že jeho dcera zemřela, když sjetá točila porno. A její vyšinutej fotřík to nenechá jen tak, vezme kudlu a jde podřezat pár pornoproducentů. WTF??? Ano, hlavní hrdina zabíjí, protože jeho dcera dělala kariéru v oboru "zfetovaná šlapka". A zabíjí obyčejné lidi, z nichž někteří se smrtí jeho dcery mohou mít něco společného, ale to hlavní hrdina neví na jistotu, tak zřejmě z preventivních důvodu kosí každého, kdo se na péčku s jeho dceruškou podílel. Myslím, že vinit by za to měl sám sebe, když svou ratolest nechal klátit na kameru. Na závěr se sice i mezi pornoherci najde pár sadistickejch buranů, kteří krutou odplatu zaslouží, hlavní „hrdina“ se k nim ale prozabíjí skrz řadu lidí, kteří se provinili tak maximálně tím, že natočili a prodali nějaké to péčko. I nejlacinější a nejhloupější revenge filmy umí jednoznačně rozlišit postavy na ty dobré a špatné takovým způsobem, že dokážu pochopit ublížené/ho a fandit mu/jí na cestě za pomstou. Tak proč je tohle zrovna u řemeslně a herecky slušně zvládnutého The Horseman takový problém? Nedokázal jsem si to užít, protože postava, ke kterej jsem měl cítit sympatie, byl jenom vyšinutej vraždící hajzl. A to je u filmu tohoto typu zásadní problém. A jak tak koukám na okolní komentáře, vidím, že nejsem sám, kdo si to myslí.

Případ číslo 39 (2009)

Čekal jsem, že Alvart dodá ohranému tématu potřebnou šťávu a s výsledkem budu spokojený stejně, jako v případě skvělého Orphan. Opak je však pravdou. Případ číslo 39 je po všech stránkách rutinní záležitost, která nevyděsí, nenapne, pouze se líně táhne skrz ty stokrát omleté žánrové kličky směrem k nevzrušivému finále. Pochvalu si zaslouží jen Ian McShane v roli detektiva. Zellwegerové jsem nikdy nemohl příliš přijít na jméno a nic se na tom nemění ani po tomto filmu.

Komodo (1999)

Speciální efekty si zaslouží velkou pochvalu. Zbytek už jaksi ne. Zdlouhavá nuda s nesympatickejma postavama a sem tam úsměvně špatnym momentem. Spolehlivě vyšumí z hlavy ještě než dojedou závěrečný titulky.

Paranormal Activity (2007)

Fuck off hype. No vážně, já se na to těšil. Chtěl jsem film, u kterýho bych se bál, ale dopadlo to úplně opačně. Vyjma závěru to slušně nudí. Je to prostě příběh holky a chlápka, kteří se snaží vzdorovat neznámýmu démonovi v jejich domě. On je těžkej flegmatik, ona hysterická kráva..a ještě k tomu tlustá a hnusná. Většina filmu se zaměřuje na jejich soužití, což jednoduše nudí. Když už neni u hororu ani takovej záchytnej bod, jako hezká holčina, tak je to je zlý. A když Blair-witchovskej film nedokáže vyděsit, tak je to průser.

One-Eyed Monster (2008)

Hororová komedie s Ronem Jeremym o natáčení péčka ve které mimozemšťanem ovládnutý penis postupně vybíjí štáb. Takhle to zní moc dobře, příslib dobrý troma-like-zábavy však zůstává zcela nenaplněnej. Začátek ještě vypadá nadějně, hlášky jsou dokonalé ("..there's a dick in Carmen's mouth...but it's not attached to anyone!"), postupně to ale upadá a nápad s vraždícim ptákem zůstává nevyužitej. Sice ještě dojde na pár světlejších míst (vietnamskej veterán vyprávějící o svém prvním setkání s "dickem"), ale i nad potenciálně vtipnými momenty vítězí neschopnost režiséra. Off-screen vraždy celku taky nepomůžou...off-screen je bohužel každej zajímavější moment, který se v přímém záběru mohl proměnit v zábavnou nechutnost(schopnost ptáka ovládat lidi tim, že se jim napojí do zadku). A finále je skutečně debilní, filmařsky impotentní a těch původních 50%, které jsem chtěl udělit strhává ještě o kus dolů. Chjo...Američané a filmový horor, to v dnešní době nejde k sobě. A teď koukam na imdb, že režisér Adam Fields v minulosti pracoval na Dawsonově světě a Buffy. No to je hrůza, jak si v Americe může natočit horor každej, kdo sežene pár babek a partu kámošů. Nadšení z filmařiny a zápal pro věc (pro horor) ovšem na plac nesmí.