Stmívání (2008)

Neškodná romantika pro náctileté dívky. S upírama....a to je její hlavní problém. Začátek je OK, relativně mě bavil, romantická část těžce KO, pomalá, nudná. Ke konci si režisérka vzpomene také na to, že dostala peníze na speciální efekty a tak bude třeba ukázat pár upírských fíglů a bitek. A to je část přímo odpadoidní. Ale uchechtával jsem se u ní fest, takže aspoň ustoupila ta nuda...

Pobřežní hlídka: Havajská noc (2003) (TV film)

Jééé...takovejch potenciálních návleků, opálenejch koček, co zrovna seskočili ze stolu plastickýmu chirurgovi a tolik silikonovejch implantátů na metr čtvereční...tak si představuju ráj. Škoda, že z filmařskýho hlediska je to spíš peklo....ale srandovní víc jak většina úmyslnejch komedií, takže musim lehce nadhodnotit: 1,5*

Stormbreaker (2006)

Po útrpných prvních minutách se to tvářilo jako příjemná oddychová zábava a když už jsem si myslel, že 3 hvězdy to má jistý, tak jakoby si vzal scénárista volno a poslední třetinu se jen tak improvizovalo. Co na tom že všechny zajímavý motivy jsou zabitý a akce je jedna dlouhá, bezzubá křeč. Ani nesympatickej hlavní hrdina tomu moc nepřidá. Ještě že v castingovym sáhli po stále pěknej Alicii Silverstone, a po Mickey Rourkeovi, který se ve své roli boháče-pošuka patřičně vyžívá.

Oko (2008)

Špatné, přesto výrazně lepší než originál. Sice to je stejně pitomé, ale zas ne tak nudné a komické plus sem tam se člověk pořádně lekne. A Jessica Alba, co ztrácí na hereckém talentu, to dohání svým roztomile dutým výrazem. 50%

The Quiet (2005)

Průměrné psychologické drama, které do teenage filmů vnáší jisté inovativní motivy, ale zbytečně dojíždí na nedopilovaný scénář, který nejde v psychologizaci postav dostatečně do hloubky. Herci také příliš nevybočují ze standardu. Nebudu zastírat že jsem na to koukal jenom kvůli Elishe a její kozaté kamarádce.

Mistři hazardu (2005)

Protivní herci a dementní postavy - vidláci, jejichž životním cílem je rozbíjet držky. To je samo o sobě nejhorší možné východisko pro pohodovou zábavu. Plusové body dávám za pěkné automobilové hočničky (celkem dvě). Ty ale tuhle protivnou veselici nezachrání. Ani Jessica Simpson. A to mám vrozenou slabost pro od pohledu blbé blondýny:-)

Masakr na holčičím večírku 2 (1987)

Prostřední část z trilogie vrtačkových slasherů je úchylnější a o něco snesitelnější než ukecaná jednička. Problém je že první vražda přijde dvacet minut před koncem a do té doby se hlavní hrdince pouze zdají krvavé sny předznamenávající příchod vraha. Načež ji všichni okolo uklidňují, že to byla jen noční můra a že jí nic nehrozí a tak se to vleče skoro celou hodinu. Vcelku překvapí speciální efekty. První provrtání je pamětihodné a halucinace s obřím beďarem chrlícím proud hnisu taky. Zbytek lehký podprůměr, který se dá přežít bez újmy, ale jednou a dost.

Xtro II: Druhé setkání (1990)

Xtro 2 nemá s prvním dílem (vyjma režiséra) nic společného. Je to hrozná sračka, to bez debat, ale právě proto jsem se u toho ani moc nenudil, a pro vesmírný potvory mam prostě slabost, ať jsou jakkoliv špatně udělaný.

Lovec vetřelců (2003)

Vzácná kombinace ne úplně blbého scénáře a silně béčkového zpracování. První půlka se i díky dobrým hercům tváří jako celkem příjemné sci-fi. O to hůř se přijímá polovina druhá - ukecaná, klišovitá, bez napětí a bez nápadů (kromě těch pár vykradených odjinud). 50%

BloodRayne 2: Vykoupení (2007)

Ten parchant německej nám režijně dospívá:-) V tomhle případě je to celkem ke škodě věci, páč se u BloodRayne 2 není moc čemu smát. Po prvních pár minutách, kdy překonáte šok způsobený otřesným televizním lookem a prkenností herců se už budete jen nepříjemně nudit. Scénáristé viditelně nevěděli kudy hýbat s dějem a tak nepochopitelně protahují momenty, kdy třeba Rayne jen sedí ve vězení a prázdně tlachá. Boll si navíc přijde jako velký umělec (nebo Kevin Costner) a ustavičně vás zásobuje nekonečnými záběry na drsné desperáty se zabijáckým výrazem a párátkem v hubě. Je tu ale jeden klad, který musím v mém (tradičně těžce objektivním:-)) hodnocení zohlednit - Nastassia Malthe je prostě ke zpapání. Takhle v tom filmu vypadat všichni upíři, tak by se tam ty sedláci stavěli do zástupů na pokousání dobrovolně...no, jdu si vygooglovat pár obrázků...