Pustina - Epizoda 8 (2016) (epizoda)

Závěr by myslím zvládl i trochu víc rozmáznout, čili epizoda navíc, ale není - nevadí. I tak to byla dobrá podívaná.

Kosmo (2016) (seriál) odpad!

Jedna za Žáčka. Jinak je to sračka. Edit: Ne, ani tu jednu si to nezaslouží.

Anthropoid (2016)

Proč to nedostane Oscara? Protože první půlka filmu je dost uspávající. Je v ní sice všechno, je to i celkem dobře natočené, ale Murphy a hlavně Dornan mi přijdou duchem trochu mimo a celému začátku chybí atmosféra, podle mě absencí kvalitnější hudby. Kdybych si k tomu pustil soundtrack z Medal of Honor, bude z toto trhák. Po atentátu a zejména na konci v kryptě už se to rozjede do tradičních hollywoodských otáček, ovšem pak už je zase konec. Mohlo to dopadnout líp, ale taky mnohem hůř. Celkem vzato je to poctivých 60%, možná +10% za to, že jsme Čechoslováci. Nejlíp bych kvalitu toho filmu vystihl jako "remake Atentátu z roku 1964".

Babica vs. Sapík (2015) (pořad)

Dám plnej knedlik jenom proto, že mě sere bezmyšlenkovitost ostatních hodnocení. Prostě kde je Babica, to dostane za nula, kdyby Pohlreich natočil jak si vytírá prdel, tak to bude umění... no lol Jako kuchařská show je to naprosto normální, dva frajeři vaří. Že je u toho Sapík imrvére vožralej a Babica vaří blafy, to je druhá věc.

Modré stíny (2016) (seriál)

Jako když se dobrého námětu chytí třináctiletý youtuber. Jo a jestli je Melíšková jednou z nadějí českého filmu, tak jsme teda pěkně v prdeli.

Atentát (2015) (seriál)

Před lety jsem byl jedním z největších fanoušků Expozitury, dokonce jsem si ji pořídil dřív, než ji viděl ředitel TV Nova. Verzi bez postsynchronů, nesestříhanou, s placeholdery místo některých hlavních rolí. Přesto to byl mimořádný zážitek, na který strašně rád vzpomínám. Byl tam vidět na naše poměry obří rozpočet a pečlivě vypilovaný scénář a jediný problém představovala nejslavnější česká neherečka Vagnerová v hlavní roli. V Atentátu jsou bohužel všechny drobné neduhy Expozitury prohloubeny a přednosti naopak zadupány do země. Scénář působí dojmem, že ho nenapsali dva investigativní novináři, ale Čtvrtníček s Kohákem jako recesi v pauze uprostřed točení reklam, dialogy mi velmi silně připomínají seriál Gottwald, kde se taky všichni akorát snažili mít tu ostudu co nejrychleji za sebou a kdysi nákladnou výpravu vystřídala Trhákovská akce "Kdo má oblek, jde za rakví." Hereckou první ligu (minimálně v původních hlavních rolích) nahradil festival novácké šmíry vedený ochotníkem Fialou a přiznejme si to, Kraus stál jako herec za hovno odnepaměti. Suma sumárum - po prvním dílu mi to přijde jako remake Expozitury, natočené duem Bednář+Štorkán, autory legendární parodie Chlapci a chlapi. Zkrátka takhle ne, soudruzi.

Truman (1995) (TV film)

Pokud chápete pravidla filmového průmyslu ("když na to máme práva, musíme točit i o venkovské loutce z Texasu") a znalosti dějepisu nečerpáte z hollywoodské produkce, jako woody, a zejména pokud chcete vidět kvalitní vysokorozpočtový životopisný film a ne béčkovou šmíru, podívejte se na J. F. K.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Občas zarazí do očí bijící historické nesmysly, jako že tank Tiger konstruoval Porsche (konstruovali jej Henschel a Krupp, v soutěži o nový těžký tank s jejich strojem právě Porsche prohrál) nebo že Waffen SS dostávaly přednostně nejlepší výzbroj (vetšinou dostávali druhosledovou techniku, často přebytečnou kořistní). Pro člověka, pro kterého není historický dokument zdrojem informací, ale jen poutavé pokoukání, to ale může být dobrý seriál.

Příběh kmotra (2013)

Kmenta je idiot, kterej splácal pátý přes devátý jenom proto, aby byl slavnej. Úplně nejvíc se ale směju tomu, jak je MF vykreslovaná. Každej policajt, bojující proti korupci vám řekne, že je to právě Mladá Fronta, kdo byl hlásnou troubou většiny polistopadových mafiánů. A film? O hvězdičku víc, než Bastardi, hledíce z uctivého povzdálí na záda Sametovým vrahům. Nikolajev není Svoboda a Ondra Vetchý není a nikdy nebude Michal Dlouhý, pokud jde o role mafiánů.

Poslední plavky (2008)

K tomuhle filmu se nesmí přistupovat jako k umění. Dokonce se k němu nesmí přistupovat ani jako k filmu. Berte ho jako video z youtube, které někdo postnul na facebook a královsky se pobavíte, protože kadence výborných Čtvrtníčkovo hlášek zajišťuje udržení pozornosti v hluchých pasážích.