Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Tři dávám hlavně za závěrečnou část z Volterry. Nádherná romantická scéna, kdy Bella zachrání Edwarda a pak úžasný Aro a Jane... to nemá chybu. Taky oceňuju mnohem lepší efekty než v prvním díle, rychlý pohyb upírů už byl alespoň trochu uvěřitelný. Každopádně prostředek filmu se vleče a scény navazují dost násilně. Robert, jeho perfektně nalíčená tvář a herecký um, tam prostě chybí. Taylor se nechytá ani díky své nabušené postavě, která dle mého názoru nebyla vůbec nutná a rozhodně mu neprospěla. Kirsten nemá šanci to sama uhrát, ačkoli je to jinak výborná herečka.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Opravdu nechapu, proc je tenhle film v sekci komedie! A protoze jsem komedii ocekavala, byla jsem hrozne zklamana a nastvana. Na film o "povedenych" detickach, ktere jen neustale lzou do oci svemu otci a snazi se ho zbavit, jsem nemela ani trochu naladu. Duvod, pro ktery to delaly, je vubec neomlouva, bylo to proste bezcitne a neodpustitelne. Misto zabavy jsem z toho tudiz mela depresi jak vrata! Ale libila se mi scena, kdy De Niro sedi se vsemi u stolu a ackoli je vidi porad jako deti, odpovidaji mu uz jako dospeli... diky tomu a jako vzdy skvelemu De Nirovi davam dve.

Vyfič! (2009)

Vubec jsem netusila, ze existuje sport jako Roller Derby... a bavilo me na to koukat. Holky drsnacky byly fajn, Drew si roli ranarky vylozene uzivala. Zestarly Marv z Home Alone se taky snazil. Krome samotneho brusleni ale nic, co by me zvlast zaujalo.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Musim se priznat, ze prvni radu jsem videla jen sporadicky, ale sestrihovy dil me navnadil natolik, ze si pokracovani nenecham ujit. Pribeh samotny sice neni nic moc, ale kouzlo spociva v dobove atmosfere. Kostymy, ucesy, kulisy, hudba, navic retro vsuvky, to dela z tohohle serialu neco vyjimecnejsiho. Clovek si zavzpomina, jak treba jako dite nosil sponky s kopretinami a ucil se basnicku na Mikulase.

Vzájemná objetí (2009)

Na drama necekane klidne tempo a spousta peknych detailnich zaberu, ktere umocnuji emoce. Ashton byl vyborny, i kdyz mel skoro porad na hlave cepici nebo kureci prevlek a chodil tak, jako by mel v zadku rozevreny destnik. Musim vyzdvihnout i postavu neslysiciho Claye, ktereho vyborne ztvarnil Spencer Hudson. Prijemne prekvapeni s prijemnou hudbou.

Vzhůru do oblak (2009)

Je to krasna a vtipna podivana, hlavne pesan Dug v podani Pavla Lisky polechtal branice :).

Zábavný park (2009)

Takova hromada looseru v jednom filmu se jen tak nevidi... a mezi nimi Kristen, uplne jina liga. Nechapu, co tam vlastne delala! Jen diky ni davam tehle zoufalosti jednu hvezdu.

Zabil jsem svou matku (2009)

Prvni pocin Xaviera Dolana... videla jsem ho az po Imaginarnich laskach a tem se proste nevyrovna, je jeste prilis nevyzraly, ale na prvotinu tak mladeho kluka je to uzasne. Ja proste miluju jeho rukopis... ta hudba, ta kamera, ty barvy, kompozice (ackoli se tam najde i par lacinych a nicnerikajicich kousku), kanadska francouzstina, hmmm. Ale na muj vkus se tam az moc krici, nejdriv syn na matku, pak matka na syna a porad dokola. Kdyby malinko ubral a ukazal trochu vic mimiky nez slov, udelal by lip. A taky nazev filmu by stal za upravu. Ted uz vim, ze se v Imaginarnich laskach z nekterych svych chyb poucil a doufam, ze se neprestane zlepsovat...

Zakletý v čase (2009)

Krasne vymysleny, originalni a vtipny pribeh, navic uzasne natoceny a zahrany. Eric je naprosto okouzlujici, nahy i obleceny, mlady i starsi... i kdyz preferuju ty prvni varianty :). Vrele doporucuju, je to mnohem mnohem vic nez klasicka romantika!

2Bobule (2009)

Celkem vlazny dej, ale hvezdicka navic za uzasneho Krampola!