ondrech

ondrech


oblíbenější než POMO

15 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Lola běží o život (1998)

  Kamera: Frank Griebe......To nejlepší, co jsem kdy viděl. Opravdu skvělé...

 • poster

  Fontána (2006)

  Kamera: Mathew Libatique ...... Palace Cinemas, třeste si s promítačkou jak chcete, ten film nezkazíte! Geniální dílo, naprostá exhibice všech zúčastněných - Hugha Jackman(ktery zde předvádí to nejlepší, co kdy zahrál), Rachel Weisz(jíž krátké vlasy taky seknou) a hlavně Darrena Aronofského a kamery MATHEW LIBATIQUE, jenž si svou libost v detailech užívá na sto procent. Chci to vidět v kině ještě jednou, hlavně bez třesu. To ticho, které se line sálem, když holohlavý poustevník uždibává z kůry stromu v bublině stojí za to prožít ještě jednou. Ještě jednou děkuji za tento film. Vyšplhal se na druhé místo v mém žebříčku(neboť jsem příliš tradiční na to, abych jej dal na první). Ještě nikdy se mi v kině nestalo, že bych byl do sedadla zaražen a ochrnut se díval do poloviny titulků. Musím to vidět ještě jednou!

 • poster

  Tajnosti a lži (1996)

  Geniální - režie, herecké výkony, příběh. Celý film jsem sledoval jedním dechem.

 • poster

  Rok ďábla (2002)

  Mám pro Zelenkovy filmy slabost, jeho mystifikace jsou opravdu povedené, lehce pochopitelné, přesto krásné. Navíc je mi (narozdíl od Mňágy nebo Visacího zámku) tato hudba blízká.

 • poster

  2001: Vesmírná odysea (1968)

  vidět tisíckrát a klidně ještě jednou, tohle je sousto, které opět poznamenalo můj zájem o film a režii stanleyho kubricka. Vesmírná odysea narozdíl od jiných, pozdějších, scifi řeší vztah člověk-vesmír, jak jsme velkým černým obeliskem ovlivňováni již od pradávna. Nejdokonalejší mi přijde scéna, kdy dojde ke konjunkci planet a následnému průletu prostorem a časem. Neuvěřitelné!

 • poster

  Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

  Charlie Kaufman posunul svoje řemeslo opět o něco dál, sklouben s režijním géniem Michela Gondryho vzniká geniální dílo. Dvojice Carrey a Winslet je přinejmenším zajímavá - Carrey dokázal, že umí zahrát i jiné role, než bláznivé a Winslet že má stále co nabídnout.

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Kamera: Bruno Delbonnel - jeho práce s kamerou je naprosto dokonalá! Celý film je jeden velký zlatý řez. Práce se světlem a pohyby kamery(třeba jak amelie háže žabky na tom kanálu) jsou jedny z nejlepších v celé historii filmu. A k příběhu - Dokonalé, přitom tak obyčejné. Infantilní a naivní, ale - proč ne? Je to krásné. Důkaz, že každý z nás má své rituály a malé požitky, nad kterými se nepozastavujeme a nikomu neříkáme, přesto je děláme. Film, který mě ovlivnil, a to především v chování, smyslu uvažování. Film, na který nezapomenu a opět se k němu rád vracím.

 • poster

  Esther Kahn (2000)

  krasny pribeh, jeden z prvnich "opravdovych" filmu, co jsem zhledl. A v tomto snimku je nejlepsi kombinace clovek - sklo, kdyz hlavni hrdinka sni sklenicku. Krasne:)

 • poster

  (1998)

  Kamera: Mathew Libatique.......Arronofsky je inteligentní, originální. Jeho styl je nekonvenční, nejvíce oceňuji jeho cit pro detaily a symboly. Pi je hodina a pul toho (temer) nejdepresivnejsiho, co jsem kdy videl. A hudba zvolena k podbarveni snimku je vice nez vynikajici.

 • poster

  Koyaanisqatsi (1982)

  Kamera: Ron Fricke(ten později natočil podobný snímek - Baraka) tohle je geniální! A inspirativní... skvěle!