Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Kamera: Andrew Lesnie ... po zhlednuti prodlouzene verze jen konstatuji, ze LOTR je nejdokonalejsich deset hodin filmoveho materialu, ktery byl kdy stvoren, a pri posledni pulhodine jsem po prvni projekci malem bracel(coz zas tak casto nedelam) a myslim, ze se tam uplne hodi(prece jenom ten pomer deseti hodin, k pulhodine, stoji za to). Bitva byla myslim nejlepsi ve dvojce, ale treti battle po nastupu olyfantu nema chybu.

Hale and Pace (1988) (seriál)

geniální vtípky zalozene na maximalni absurdite

Casino (1995)

Kamera: Robert Richardson ... po technické stránce dokonalý film. herecké výkony více než vynikající. Spád kterým film začal mírně spadl, ale i tak jsem se celou dobu bavil při sledování tohoto tříhodinového opusu o životech lidí a o tom, jak za vším hledat ženu.

Happy Feet (2006)

Nejprve jsem byl naštvanej, proč nějakej Happy Feet vyhrál oscara a ne skvělá Auta, ale jakmile jsem se začal dívat, i hned jsem pochopil, že letošní souboj animovaných filmů o oscary byl opravdu drsný. Auta mají skvělý příběh, zpracování, animaci a jsou originální. Ale zpracování happy feetu je o několik úrovní výš - co se animace týče, záběrů, průletů kamer, scenérií. Oběma filmům dávám za pět, protože každý vyniká v něčem jiném. Happy feet mají slabší scénář, ale třeba kombinace skutečného světa a animovaného, je velice povedená. A přestože muzikály nesnáším, tak hudba vybraná k tomuto snímku, doplněna vlnícími se tučňáky, je prostě dokonalá.

Betonová zahrada (1993)

Kamera: Stephen Blackman ... velice zvláštní příběh, ale hlavně mě dostal konec. Takhle nečekaně utlý příběh(asi to bylo tím, že na obalu dvd bylo napsáno 101 minut) jsem nikdy nezažil. Z herců bych chtěl hlavně vyzdvihnout Charlotte Gainsbourg, ale i ostatní dětské role jsou zahrány dokonale.

Příběh o uplakaném velbloudovi (2003)

Kamera: Luigi Falorni .... nááádhera, neuvěřitelná krása prostupuje celý film, který je čistý jak nové zrcadlo. Opravdu nemám výhrad, snad jen k dialogum, bez nich by to bylo jeste zajimavejsi. Opet nechapu, proc je tento film tak nizko hodnoceny...

Donnie Darko (2001)

Kamera: Steven Poster ... jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl. Mírně podobný Butterfly efektu, co se zajímavosti týče. Práce s kamerou je skvělá, hlavně její otáčení, zrychlování, zpomalování a vynikající jsou také plynulé pohyby - na chodbě školy, na halloweenské oslavě. Herecké výkony jsou taktéž více než dobré - třeba Patrick Schwayze dokazal, ze nepatri do stareho zeleza. Jsem nadsen a urcite zhlednu jeste jednou.

Bílá nemoc (1937)

Kamera: Otto Heller... tohle mi vyrazilo dech. Stare ceske komedie mam velice rad, ale tohle je vazne tema, ktere napsal Karel Capek velice vytecne a kdyz se dostalo do rukou Hugo Haasovi, ktery nejen ze hral hlavni roli doktora Gallena a reziroval, ale i napsal scenar, vzniklo neuveritelne silne dilo, ktere nema v nasi kinematografii obdoby. Na svou dobu se muze smele radit ke vsem tzv. klasikam z te doby.