Nabít a zabít (2006)

Kamera: Peter Sova... ty jo, pekne, velmi moc pekne. Scenar hodne dobre zamotany, herecke vykony nadprumerne a ta vyprava je proste drsna:-) Hlavne steny v hotelu.

Nauka o snech (2006)

Kamera: Jean-Luis Bompoint ...... nemam slov. Filmů, kterých mě udrží v extázi celý večer, moc není. ALe toto je geniální, přestože Gondry jaksi nezvládl konec. Opravdu nepopsatelný zážitek. Jo a Charlotte Gainsbourg, ač se tvůrce snažil jak se snažil, je opravdu nádherná a její herecké schopnosti jsou naprosto dokonalé.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Kamera: Frank Griebe..... opravdu zlatořezová záležitost, to co dělá Griebe se světlem je neuvěřitelnost. A příběh je taky skvělý, herecké výkony věrohodné, příběh má spád a ta scéna s celým náměstím je opravdu jedinečná. Role Dustina Hoffmana je tak dobrá, že jsem ho ani nepoznal. Tykwer UMÍ točit, jeho práce se pozná.

Poslední sezona (2006) (seriál)

Kamera: Vladimír Holomek.....Bočan umí natočit i lepší, teda...

Potomci lidí (2006)

Kamera: Emmanuel Lubezki ..... skvělá práce s kamerou - snažili se být co nejblíže Theovi a nejlépe snímat to, co vidím on sám. skvěle!

Red Road (2006)

Kamera: Robbie Ryan

Rozchod! (2006)

Nebýt těchto filmů, člověk by chodil do kina pouze proto, aby se pořád díval před sebe. Filmaři si totiž moc dobře uvědomují, že kino má druhý účel - využívání tmy v sále k různým hrátkám. Bohužel tento příběh není zamilovaný, protože se furt hádaj a hlavně - k sobě se nevrátí, to je jediné, co jsem na Rozchodu ocenil, že to aspon trochu vybočuje z řady. Tím autoři trochu zkazili tu prvotní myšlenku kinosálového muchlování, příště použijte něco více konvenčního a zamilovaného - bude to pitomější, ale zvýší se vám tržby. Pro co jiného byste to dělali, že?

Shortbus (2006)

Kamera:Frank G. DeMarco ... ze začátku jsem vydržel, ale sex dvou a více mužů se mi opravdu nelíbil, takže jsem to do konce proklikal... kamera je skvělá, sedí do toho prostředí dokonale.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Z prvoplánové bestsellerové pochybné knížky se nedá natočit úspešný film. Přesto se to Howardovi podařilo! Obsazení vedlejších postav(Alfred Molina, Paul Bettany, Jürgen Prochnow) je vskutku povedené. Jenže všichni, co byli nadšení z knihy, která si nezaslouží takovou pozornost, jaká se jí dostává, byli velmi překvapeni, že film nenabízí nic nového - ale proč taky? Ron Howard není žádný zelenáč, povedlo se mu to natočit se ctí. Dan Brown není špatný autor - to šifra je špatná kniha. Např. Andělé a démoni mají spád, přestože je to stejný nesmysl, odpustil si větu: "Vše v knize odpovídá skutečnosti." U Andělů a démonů občas musí člověk přemýšlet, což u Šifry vůbec není nutné, a proto se to lidem tolik líbí. Ne, film to rozhodně není špatný a Howard dokázal z pitomé knížky natočit obstojný film. Sorry, Fannah.

Taxidermia (2006)

Kamera: Gergely Pohárnok .... skvelooost! Nikdy v zivote jsem nic takoveho hnusne krasneho nevidel. Bohuzel pribehy jsou znacne nevyrovnane, prvni nic moc, druhy parada a treti neco mezi tim.