Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Kamera: Laurent Dailland .... opět další špatný FRANCOUZSKÝ film. Jednička se mi celkem líbila, ale tohle bylo tak pitomý, přestože mi bylo třináct, když jsem to viděl poprvé.

Next (2007)

Kamera: David Tattersall ... vezměte známého hollywoodského herce. dejte mu akční roli a dlouhé vlasy a uděláte z hrdiny kokota(viz Hanks v šifře nebo carrey ve 23). Mám z tohoto filmu rozporuplné pocity... Skvělá hudba, téměř dokonalá Tattersallova kamera(není to žádný zelenáč, to se pozná) je těžce "vyvážena" tím prakticky nejdůležitějším - rozhrkaným scénářem(ale konec mě celkem dostal, takže jsem dal nakonec za 4) a špatnou režií. Philip K. Dick si to určitě nezaslouží.

Moulin Rouge (2001)

nesnáším muzikály, a tohle je takovej opruz, že se mi ani nechce hledat, kdo dělal kameru

Hledá se Nemo (2003)

mnohem lepší než cokoliv jiného a hlavně blíže než tolik opěvovaný shrek - tento film vyniká animačně, scénáristicky, novátorsky hudebně, prostě sranda od začátku do konce...

Zločiny v zahradách (2003) (seriál)

Když se na to naši dívají, občas se na to mrknu a nenudím se. Dvojice hlavních hrdinek je hodně zvláštní a zajímavá, skvěle se doplňují a role jsou to velice dobré. Jediné, co mě trochu zaráží je to, že jim vůbec nevadí, že tam, kam přijedu, se stane vražda... není to divný?

Banditi (2001)

Kamera: Dante Spinotti ... opět skvělá režie a kamera a dvojice hlavních herců. Spinotti nestojí hloupě za kamerou, ale kombinuje amatérskou a profesionální, jež je ve zlatém řezu. naprosto nedoceněné dílo, které stojí za to zhlédnout. PŘIŠLI JSME TI VYKRÁST BANKU. Po druhém zhlédnutí - režijně, scénáristicky a kamerově dokonalé! TO je prostě super!!!!!! Celou dobu jsem se výtečně bavil. A měním na pět.

Vrtěti psem (1997)

Kamera: Robert Richardson ... opět tvrdím, že rain man není nejlepší Levinsonův film. Tady se kloubí skvělá režie, scénář, výkony všech herců(de niro a hoffman by měli hrát dohromady více) a taktéž Richardsonova kamera je dokonalá. Oceňuji na něm nejvíce originalitu snímaných záběrů(skrze vodu v bazénu, stín, když hraje sqaush). A ta hudba, to je taky klenot - We all protect the American borders... we were right to vote for democracy... a taky je to prošpikováno spoustou hlášek - JEZDÍ V DŽÍPU SE PSEM A BROKOVNICÍ! HAHA! nebo JIM BELUSHI JE ALBÁNEC? KOČKU DODĚLÁME DIGITÁLNĚ. THIS IS NOTHING THIS IS NOTHING, HAVE YOU EVER FILMED IN ITALY? THIS IS NOTHING. nebo GRACE! YES WHAT! THE TEASER! ne, tento film je propracovaný po všech stránkách a je nedoceněný, podobně jako banditi.

Umučení Krista (2004)

Kamera: Caleb Deschanel ... přesně u takovýchto filmů si říkám, jestli se mi to jen zdá, nebo je to skutečné. Protože celý tento epos je naprosto vybočující z řady všech ostatních filmů. Kamera, Masky, Zvuk, Hudba jsou dokonalé, jméno Deschanel jsem nikdy předtím neslyšel, ale díky němu získává film opět o jednu hvězdu navíc.

50x a stále poprvé (2004)

Kamera: Jack N. Green ... z nápadu se samozřejmě dalo vydat víc, i přesto je to jedna z mála romantických komedií, na které se rád kouknu. Drew to hrozně sluší a Sandler čím dál víc dokazuje, že umí hrát. Green za kamerou je čím dál více zkušenější. Opravdu.