• Fantasy

Iluzionista (2006)

Výborný film, prostě není co dodat. Uchvátil mě a ten konec mě fakt dostal.

Jak vycvičit draka (2010)

Fakt bomba film. Dlouho už jsem neviděla takovej krásnej animák, nechybí humor, napětí, akce ani animace, příběh dává logiku, nakonec trochu romance a happy end. Doporučuji!

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Pěkné ztvárnění. Oceňuji návaznost na původní Jumanji (děti najdou hru na pláži, přesně tak končila i jednička, kdy Allan Perish vyhodil hru do řeky, odkud odplula, dostala se do moře a pak ji vlny vyplavily až na tamější pláž). Zároveň oceňuji, že původní deskovku aspoň před transformací do videohry ukázali. Jediné co nevím, je jak se hra z domu teenagera dostala až do skladu zdejší střední školy, když kluka vtáhla do hry. Na druhou stranu se mi líbila modernizace celého příběhu, bylo tam dost zábavných pasáží, zároveň i napětí a láska mezi teenagery, kterou si přinesli i do reálného světa po opuštění Jumanji. Ano, skvělý film doporučuji (byla jsem v kině 2x, jednou ve 2D a podruhé ve 4DX s 3D brýlemi).

Komisař Rex (1994) (seriál)

Trapní jste tak akorát vy! Že by se film bez psa obešel a nemá zde žádnou roli? A kdo asi hledá stopy a pronásleduje pachatele? Ten pes je možná chytřejši jak vy všichni dohromady. Koukala jsem na dokument o natáčení a Rex je bezkonkurenční herec. Tento seriál mám ráda, vyrůstala jsem na něm. Nepostrádá humor, akci, zápletku ani rozuzlení. Je jasné, že takhle jednoduché to u policie není, ale je to film pane bože! Film na odreagování a relax, rodinný film. Když chcete film, kterej připomíná realitu, tak čumte na dokumenty a ne na seriály! Nechápu ty dnešní lidi a jejich smysl pro humor, smějsou se každý pí*ovině, ale to co je opravdu vtipné, nechápou.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Mě teda film opravdu nadchl. Je tam dost akce, dobrodružství, bomba animace a ani příběh nepokulhává. Určitě doporučuju!!!

Mulan (2020)

Nechápu některé negativní komentáře k tomuto filmu. Za mě je dost podařený. Ano, je to spíše pohádka, ale krásná hraná pohádka. Úžasné prostředí a příroda, za mě dost dobré i herecké provedení a zfilmování původní kreslené pohádky rovněž od Walta Disneyho "Legenda o Mulan" (1998). Zřejmě je teď v módě klasické kreslené disneyovky převádět do hrané podoby. Vloni to byl Lvi král, letos je to Mulan. Mě film nadchl, byla úžasná atmosféra i v kině, díky filmu jsem pronikla do asijské atmosféry do doby, která ještě panovala přibližně před 150 lety, kdy se ženy braly pouze jako stvoření, která jsou stvořena pro zachování rodiny, domácího poklidu, za plotnu, na úklid, vaření a praní. Jako nějaké křehké bytosti jako postavičky z porcelánu a rovnoprávnost byla ještě v plenkách. V tom filmu to všechno bylo a já tomu uvěřila. Konec nebudu prozrazovat ani děj, aby si to mohl každý porovnat se svou představou sám. Za mě 5*.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Není to špatné, ale na jedničku ani dvojku to nemá a Rachel Weisz je Rachel Weisz, chyběla mi tam.

Neopouštěj mě (2010)

Film je opravdu hlubokomyslný. Někdo možná správně nepochopil obsah. Ve filmu jde o to, že lidé při objevení DNA přistoupili na klonování lidí za účelem odebrání jejich orgánů proto, aby je mohli darovat podle nich "skutečným" lidem. V tomto filmu se rozlišuje mezi klony (které jsou považovány spíše jako stroje) a lidmi. Klony jsou vychovávány odděleně v internátních školách, zde se konkrétně hovoří o Hailsham. Prakticky do svých 18 let běžný svět kromě přilehlých pozemků školy nenavštěvují. V 18 letech opustí tuto školu a jdou pracovat. Dožijí se ovšem pouze mladého věku, protože dárcovství orgánů začíná kolem 20. roku. Hlavní otázkou ale je, je tohle eticky správné, aby člověk vytvořil jiného člověka, a navíc za tímto účelem? V čem se klony odlišují od lidí? V průběhu celého filmu vidíme, že jsou úplně stejní jako lidé, mají stejné tělo i duši. Zamilovaný pár se ovšem požadovaného odkladu, i když se vzájemně milují, nedočká a příběh skončí smutně dokonáním obou. Film má 2 dabingy a já preferuji spíše ten, který jsem slyšela v TV, než ten co je na DVD. V TV dabingu se u klonů hovoří o dokonání, ne o smrti a ne o matce klonu, ale o jeho předloze. Tato slova mě donutila při sledování filmu k zamyšlení, o co tam vlastně jde, protože se tam úplně přímo neříká, že jde o klony, musí to člověk vypozorovat během filmu. Bohužel se obávám, že to není až takové scifi, jako si mnozí myslí. Někteří lidé by kvůli prodloužení svého života udělali cokoli, klidně i zabili jiného člověka. Jediným štěstím pro nás je, že klonování ovečky Dolly nedopadlo tak dobře, jak se předpokládalo. Ovšem na klonování se dále pracuje. Podle mě člověk nemá právo klonovat jiné lidi, natož pak ještě je zabíjet pro vlastní užitek.

Nespoutaný Django (2012)

Tak tuto je film, který mě fakt dostal. Řekla bych, že je ještě lepší než série Kill Bill. Nechybí humor, romance ani brutální krvavé scény. Já osobně nemám co vytknout.

Nestyda (2008)

Mně se film líbil. Takovej odlehčenej, vhodnej na večer, když je člověk doma sám, nemusí nad ním přemýšlet a myslím si, že věrně kopíruje nejeden životní příběh. Taková pohodička.