• Pohádka

Fighter (2010)

Brilantní výkon Christiana Bale, který musel kvůli roli asi hodně zhubnout a zpustnout. Uvěřitelný pohled na rozdílnou boxerskou kariéru dvou bratrů, kdy starší si myslí, že je pořád ve formě, kdežto mladší bratr si neuvědomuje jak moc je úspěšný. Snímek opravdu ze života nejen o boxu.

Pařba ve Vegas (2009)

Viděno na filmové noci, bavila jsem se od začátku do konce, i když hlubší význam film nemá, je to vcelku příjemná oddychová komedie. Míísty je to přitažené za vlasy, ale i tak docela povedený snímek.

Bez kalhot (2012)

Opravdu pěkné pokoukání na chlapce, povedená taneční čísla, co víc si přát. Fakt jsem se dobře bavila v kině, kde byly jen ženský :) chlapům by se to, ale taky mohlo líbit. Příběh není hlubokomyslný, ale vyvažuje to skvělé herecké obsazení a povedená hudba. Jedna hvězdička navíc za nestárnoucího Matthewa :)

V mlze (2012)

Opravdu dlouhé, nudné pojednání o tom, že "ve válce je možné úplně všechno." Prázdné dialogy o ničem, žádná doprovodná hudba, která by pomohla příběhu.

Den zrady (2011)

Velmi příjemný, politicky laděný snímek. Prvotřídní G. Clooney a přesvědčivý R. Gossling. Film, který neurazí, ale nenadchne a který si klade otázku, zda se chovat v politice lidsky. Jednu hvězdičku dávám za hudbu...

Dinosaurové (1991) (seriál)

Tak tento seriál je pro mě srdeční záležitost. Dinosauří mimino s pánvičkou, taťka Earl: "Zlato jsem doma". Velice povedený sitcom, nejen pro děti :)))

Amélie z Montmartru (2001)

Unikátní snímek se strhujícím výkonem Audrey Tautou v hlavní roli. Film o tom jak konat dobro Vás vtáhne do děje. Jedním slovem nádhera. Film o lásce, pokoře, přátelství nás nabádá k tomu abychom k sobě nebyli lhostejní a snažili se jeden druhému pomoct. Tento film podle mě nemá jediné hluché místo, vše do sebe zapadá. Úžasná hudba je třešničkou na dortu...

Půlnoc v Paříži (2011)

Tak tento film je nejen pro snílky. Kdo by se nechtěl toulat po Paříži a s úderem půlnoci proplout do minulosti a poznat známé osobnosti. 20. léta zbožňuju, módu, hudbu. Jen mě mrzelo, že Allen nešel více do hloubky a víc příběh nerozvinul. Jinak ale velice příjemný film a nostalgická hudba umocnila atmosféru.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Neotřelé, pravdivé, melancholické. Film, který musíte vidět víckrát, aby jste ho pochopili. Strhující výkony dvou hlavních hrdinů dokresluje úžasná hudba. Jim Carrey dokázal, že umí víc než se pitvořit a opravdu mu role introvertního, skromného Joela sedla. Kate Winslet v roli lásky hlavního hrdiny podává strhující výkon. Živelnost Clementine kontrastuje s uzavřeností Joela. Prostě příběh dvou lidí, kteří si musí projít těžkostmi, aby pochopili, co pro sebe znamenají.