Mumie (1999)

Tomuhle filmu hodně pomohlo vhodné umístění. Já osobně už mám dost všech těch Mayů, Aztéců, Řeků a Římanů. Egypt, jakožto země s velmi zajímavou historií, bylo vynikající místo zvolené pro natáčení. Nápad byl dobrý a co se komediální stránky týče mimika Brendna Frasera je srvonatelná jen s Charliem Sheenem v Two and half man a s Matt Leblancem z Přátel.

Nenávist 2 (2003)

Zkráceně. Po dokoukání obou dvou dílů v jeden večer se mi hodně špatně spalo.

Kruh (2002)

Už jste zažili kamarádské historky typu "Ty vago já včera dokoukal Kruh, a pak mi hned zazvonil telefon". Co by mělo zaznít? Za sedm dní zemřeš? Dobře, může se stát, ale moje reakce by byla přijď dřív, protože tohle byla největší nuda, kterou jsem kdy zažil!!! Dále člověk si řekne, to je ale dobrý nápad na horor, to tu ještě nebylo. COŽE? Promiňte, ale pokud vím stalo se tak, že NĚJAKÁ bába strčila NĚJAKOU holku do studny a ta potom zabíjela, jakožto výtvor špatného jednání a myšlení lidí. TO TU BYLO NEJMÍŇ 100x. Tak tady byla chyba? Tak jo zavoláme zmoklou slepici, která vyleze z televize, udělá nám bordel v pokoji a zabije nás. Neřekl bych ani popel, kdybych se u toho aspon bál, ale když ta holka z té televize vylezla, měl jsem chuť se smát, jediné co bylo na filmu dobré byla hudba, ze kterou taky dávam 1*, aspoň nějaká atmosféra byla.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Nemá cenu psát něco k úplně každé Seagalovo pakárně, takže to všechno pojmu jen sem. Co se Přepadení v Pacifiku týče, je to celkem dobrý samozřejmě akční film v čele se Seagalovo flegmatickým a jednoduchým bojem a bláznovstvím Tommy Lee Jonese. Nedá se tomu v podstatě nic vytknout, ale když to srovnám s jinými akčními filmy, které mam v oblíbených, 5* dát nemohu. A co se ostatních Seagalovo filmů týče, až na pár vyjímek není snad ani možé dát více než 2* je to absolutně to samé stále dokola a upřímně jediné co se mi na tom líbí je to, že Seagal se pere jednodušše, rychle a s akčností to nepřehání.

Paranormal Activity (2007)

Přiznávám, že jsem měl co dělat, abych došel těch párset metrů domů a přitom se nezbláznil z každýho šustnutí, který jsem slyšel. Proto to splnilo, to co mělo "horor". Každopádně herci, film a snaha o autentičnost už jenom kvůli druhýmu dílu na hovno.

Rocky V (1990) odpad!

Myslím, že tady se dá perfektně uplatnit fráze "v nejlepším se má přestat". Rocky IV byl naprostý vrchol geniality, protože tam nešlo jenom o dvě gorily co se tupě mlátily do havy, ale mělo to i duševní podtext ve ztrátě přítele, touze odplaty apod. Ale tenhle trapný pokus nějak pokračovat v sérii Rocky naprosto selhal. Celý film jsem usínal, a dokonce i na konci, když by se měl člověk klepat napětím kdo tu "finální bitku" vyhraje jsem byl znuďen. Na tomto filmu není jediná pozitivní věc.

Titanic (1997)

Titanic si v žádnem případě nezaslouží odpad, ale bohužel si nezaslouží ani nic vyššího než jsou 2*. Dávam jednu hvězdu za dokonalé efekty, tvořené převážně genialitou pana Camerona. Druhou hvězdu Titanic dostává ze herecké výkony, které ho nabily obrovskou romantikou, která vás ze začátku filmu velmi osloví... ALE... Tři hvězdy dolů za neuvěřitelně protáhlý, nekonečný film kde si člověk může v každě minutě říct "tak ted by to mohlo skončit". Občas platí, že čim více toho je, tím více to je na škodu. TItanic má 194 minut, ve kterých se v podstatě děje stále to samé dokola. Člověka to doslova ubíjí nudou. Jediná výborná scénka je samotné potopení TItanicu, díky výborným efektům a hlavně díky tomu, že si člověk může říct "konečně konec":

Válka světů (2005)

Tento film by měl možná nějakou úroveň, minimálně by dokázal zabavit v opravdu nudných chvilkách, kdybych si při každé té srdcervoucí nudné scéně v duchu neřekl "tohle je doopravdy Spielberg?" I když 2 hodiny není zas tak hodně, v tomto případě to bylo až moc. Ve filmu není žádný náboj, nápad ani překvapení, dokonce ani efektní stránka filmu není nijak geniální. Toma Cruise mám rád a určitě se snažil dostat ze sebe maximum, ale v tomto případě bohužel zbytečně. Když vemu v potaz, že Spielberg má ve svcýh zářezech film takové velikosti jako je například Minority report též s Tomem Cruisem. Tak toto beznadějné dílo mě doslova ubijí.

Noční můra v Elm Street (1984)

Vynikajicí začátek poté už bohužel velmi upadající hororové série, ve které se přiblížení k dobrému hororu zablýskne jen velmi zřítka. Nedá se v podstatě nic vyčíst. V 1 díle této série nápad "zabíjení ve snu" stále originální a dobře zpracovaný. Robert Englund zahrál ve všech 6 dílech svou roli Freddyho velmi dobře a člověk měl po prvním shlédnutí tohoto filmu strach jít spát. Bohužel ostatní díly se už nedali zachránit, velmi jim chyběla troška té novoty. Upřímně se těším na nový díl a jsem zvědav jestli bude tato série ukončena stejně skvěle jako začala.

Philadelphia (1993)

Pracuje s pravdou? S něčim, co by nás mělo donutit aspoň chvilku se zapřemýšlet? Proč jsme tak defenzivní a agresivní vůči lidem, kteří jsou v něčem jiní? Jenom za množství otázek, které podle mě film musí, má, měl by u každého vyvolat jasných 5*.